Včera vám Lucka slíbila nějaký drb z redakčního vánočního večírku, ale moc se o něj nepřičinila. Dala si dvě pivka a zmizela po anglicku. U Zpěváčků už to prý není, co bývalo. O dalších pamětnicích a jejich dojmech se dočtete v této novince

Další Zpěváčkovou matadorkou byla naše recepční Stáňa, která sem chodila už v sedmdesátých letech. Kdo by to byl řekl? Věk dámy se neprozrazuje (ani mezi námi děvčaty), ale to musela snad chodit ještě na základku.

Tenkrát to prý byla úplně nová hospoda, a ne žádná putyka čtvrté kategorie. Takovou ji zná naopak Saša, která chodila ke Zpěváčkům v době jejich největší (i když nechvalné) slávy a vzpomíná s nostalgií na vlasatého číšníka.

s

Na fotce, kterou pořídil Radek Kříž svým telefonem, se Saša s gustem pouští do smažáku, Klárka jí ujídá z talíře a já jim prý tiše závidím. Lesk jenom v jednom oku nasvědčuje tomu, že jen tak napůl.

Číšník -mánička už dávno neobsluhuje, zato se tam hbitě otáčí dvě číšnice, z nichž jedna je nápadně podobná Kláře Křížové. Tedy jen zezadu, ale všimli jsme si toho všichni, včetně Radka a Kláry samotné, která se jednu chvíli lekla, že má halucinace a vidí samu sebe.

v

Pozvání na večírek neodmítl ani náš bývalý šéfredaktor Pavel Miškovský, který tady něco hustil do grafičky Kačenky. Patrně jí domlouval, aby si nekousala nehty.

A nesmím zapomenout na Jakuba Kočího, našeho milého kolegu, který se chce v novém bydlišti otevřít kino a kulturně vzdělávat místní obyvatelstvo. Takže se nemusíme bát, že by zvlčel, či obrostl mechem.

V nejlepším se má končit, a tak jsem se po několika sklenkách červeného a jednom vylouděném doutníku odporoučela chytat taxíka.

Dnes mě trochu pobolívá hlava a společnost v redakci mi dělají dvě nejvzornější dámy, Lucka a Stáňa. Ostatní patrně dospávají letošní vánoční večírek.

Reklama