Bulvár

Redakce Ženy-in: Dobu před listopadem 1989 zpět NECHCEME!

Nemáme jako redakce problém veřejně říci, že jako kolektiv jsme v otázce pravý či levý názor na politické uspořádání  jednotní. Jiný názor demokraticky ctíme, ale dobu před listopadem 1989 kolektivně rozhodně nechceme!

Radek Kříž : Komunismus i to, co se tady označovalo za socialismus, je a bylo čisté zhmotnělé zlo. A ještě jsme se toho, co ze socíku zbylo, nezbavili.

Závist, zášť, neochota pracovat na tom, aby se člověk měl lépe, neochota starat se o svoje okolí, zlodějiny, čecháčkovské kňourání.

V současnosti je okolo nás spousta šlendriánu, který vidíme. Ale ten tady byl i za komoušů, jen ho nedovolili vidět, a když se na něj přišlo, tak ty, co o něm věděli, buď postříleli, nebo pozavírali. To, co tady bylo, bylo stejné jako nacismus.

Současnost není dokonalá, a kdo si myslí, že někdy budou padat pečení holubi do huby a bude se mít dobře bez tvrdé práce, je blázen.

A HLAVNĚ, POKUD SE VÁM NĚCO NELÍBÍ, BOJUJTE PROTI TOMU! NIKDO TO ZA VÁS NEUDĚLÁ!


Klára Křížová: Mně bylo 1989 21 let a líp se před listopadem rozhodně nežilo. Na tu nesvobodu nemůžu zapomenout.  Byla jsem teď na filmu Občanský průkaz a uvědomila jsem si ještě, jak komouši rozesírali i vztahy doma v rodině.

Jak pubescenti pohrdali rodiči, jak jsou při zdi a nic nedělají... přitom rodiče často všechno dělali jen proto, aby děti neskončili na učilištích, nebo je samotné aby nepřeřadili na práci v kotelně - aby uživili rodinu.


Míša Kudláčková: Jsem pravicově vychovaná a jsem za to svým rodičům vděčná. Pojem demokracie a svoboda slova i tisku mi byl vštěpován i v době, kdy byl v reálné podobě, v této zemi utopií. Věděla jsem již ve škole, jak to bylo v roce 1968 ve skutečnosti, nehledě k tomu, že jsem se mohla kdykoli pohledem do své rodiny přesvědčit, jak vypadá komunistická svoboda v praxi.

Bratr otce mojí maminky se jako důstojník v armádě nevhodně svobodně vyjádřil, a přesto, že byl nositelem vyznamenání, stal se na 15 roků politickým vězněm. Po deseti letech byl ve vážném zdravotním stavu propuštěn, aby za několik měsíců na následky „svobody slova“ zemřel.

Velice dobře si pamatuji propagandistické seriály, filmy, TV noviny, polibky generálních tajemníků, kde nechyběly snad ani jazyky, řiťolezecké nápisy a nic v obchodech. Perzekuci za anglický nápis na mikině a cestu do ředitelny po té, co jsem pravila, že prvním prezidentem Československa byl Masaryk.

Za sebe: UŽ NIKDY SE NECHCI BÁT, ŽE MI ZAVŘOU MÁMU PO TÉ, CO SE ZASE V KRÁMĚ NEUDRŽELA A MLUVILA! JSEM RÁDA, ŽE MOJE DĚTI VYRŮSTAJÍ V JINÉ ATMOSFÉŘE NEŽ VE STRACHU, JESTLI JE SOUSED UDAVAČ, NEBO NE!


Klárka Milošová: Jak se mi žilo před rokem 1989? Zaplať pán Bůh jsem v onom roce měla sedm let a moc jsem to ještě nevnímala. Teď jsem šťastná, nejšťastnější, že žiju svoji dospělost teď a dnes.

 I KDYŽ… JAK TAK ČTU VŠECHNY TY DNEŠNÍ SENTIMENTÁLNÍ, NEBO DOKONCE OSLAVNÉ NÁZORY NA MINULÝ REŽIM, TAK PRÁVĚ TEĎ JE MI KVŮLI TOMU HODNĚ SMUTNO NA DUŠI.


Eva Soukupová: Narodila jsem se necelé tři roky před listopadem 89. Takže abych si z té doby pamatovala něco jiného než eskymo, je nad moje možnosti. Nicméně v hodinách dějepisu a češtiny jsem nespala (to jsem si nechávala na matiku).
A podle těchto četných probdělých hodin, podle televizních dokumentů i vyprávění pamětníků jsem si udělala jasný názor.

Radši budu kupovat drahý chleba, než žít znovu v této době. Vystačit si se stovkou na týden, práce pro všechny, sociální jistoty a další hesla, která dneska kdekdo vykřikuje, je sice lákavá představa, ale cena, kterou bysme za tohle měli zaplatit, se mi přesto zdá příliš vysoká.

AŤ JE DNEŠNÍ DOBA ZLÁ SEBEVÍC, JSEM RÁDA, ŽE V NÍ ŽIJU.


Jakub Kočí: NE!


Zuzana Sommerová: Nechce se mi pouště do hlubokých analýz, co bylo lepší tehdy a co nyní. Pro mě je zásadní, že už bych to nikdy nechtěla zpátky! Trochu chápu ty lidi, kterým se žije těžko, mají pocit, že dobře se žije jen těm, kteří nám „vládnou“, nebo těm, kteří si nakradou. Bohužel zapomínají, že takhle to bylo i před listopadem.


Linda Wimmerová: Když byla revoluce, bylo mi devět a táta měl v ten den narozky. Moc jsem tomu nerozuměla, ale dobře vím, jak byla ta doba pro moje rodiče těžká.

JSEM RÁDA, ŽE JE TO PRYČ!


Káťa Vozková: Ano, taky blahořečím totalitě za to, že mě naučila:

 • Poslušně stát ve frontě na cokoli
 • Poslouchat  dlouhé monology státníků, aniž se člověk dozvěděl něco, cokoli
 • Jít se před dovolenou zeptat na jakýkoli úřad, jestli můžu vyjet
 • Psát osobní zprávy neviditelným inkoustem
 • Neustále se otáčet,  jestli mě někdo nesleduje se pořád ještě zdravit „čest práci“, oblékat se zásadně do černé nebo šedé, abych nevybočila, číst zakázanou literatura jen na záchodě, bavit se o světonázoru šeptem v koupelně a s puštěnou vodou.
 • Mít se na pozoru přes sousedem, jeden nikdy neví
 • Neříkat nahlas, co si myslím, a když, tak mezi řádky a hlavně... neustále se bát...

Taky vám to chybí ?

Zajedeme si společně do Číny, co říkáte?


ZA KOLEKTIV ŽENY - IN

   
16.11.2010 - Společnost - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [58] risina [*]

  enka1 — #50 Nejde o slovo "jednotní", prostě to je z mého pohledu věta  jak z příručky ke stranickému školení - špatně zformulovaná (co vlastně je "otázka pravý či levý názor na politické uspořádání"? zvlášť ve světle tho, že J, Kočí odpovídá "NE!"), ale demonstrativně vyjadřující jednotu.

  superkarma: 0 17.11.2010, 23:47:03
 2. avatar
  [57] Michaela Kudláčková [*]

  Bugy — #56 ..jj znám. Také mám úsměvnou vzpomínku. Narozeniny jsem musela slavit o den dříve, nebo o den později. Jsem 21.8. a dokonce i 1968.

  Jen jednou jsem v Davli "U topolů" slavila 21.8. osmnáct a již po třech hodinách bylo po oslavě.

  Strávila jsem na místním oddělení pěkných 11 hodin. A to i přes to, že jsem se prokázala OP, že neslavím nic jiného.

  Milé narozky. Takové, celé svobodné Sml57Sml43

  superkarma: 0 17.11.2010, 21:17:52
 3. avatar
  [56] Bugy [*]

  Milá redakce, mám z vás radost! Pokud vzpomínám na něco dobré v době totality, tak jen na to, že jsem byla mladá!Sml16

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #57
  superkarma: 0 17.11.2010, 18:22:45
 4. [55] knihovna [*]

  Sml67

  superkarma: 0 17.11.2010, 15:54:10
 5. avatar
  [54] Julča [*]

  Michaela Kudláčková — #21 Nesouhlasím. I dnes přijdeš o zaměstnání, pokud si dovolíš říct svůj názor. Setkávám  se s tím často, že si musí lidi dávat pozor na to, co řeknou, protože zítra už práci mít nemusí.

  superkarma: 1 17.11.2010, 15:29:31
 6. avatar
  [53] enka1 [*]

  nenel — #48 http://lasting.blog.cz/1010/augsbursky-nabozensky-smir

  http://www.husitstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=905

  http://leccos.com/index.php/clanky/ferdinand-1-habsbursky

  atd

  superkarma: 0 17.11.2010, 14:34:38
 7. avatar
  [52] Lukáš Čejka [*]

  nenel — #48 Je skutecne originalni myslenka, ze  alternativou  socialniho smiru je totalita. Sml54

  superkarma: 0 17.11.2010, 14:05:55
 8. avatar
  [51] Radek Kříž [*]

  Tato aktivita vznikla zdola :)

  Míša Kudláčková každé/mu řekla, aby napsal co si myslí o době minulé. Tak to každý z nás napsal. Ona to sloučila a okomentovala.

  že jsme v pohledu jednotní, mne potěšilo.

  Nikomu za to nepřidám, ani neuberu :)

  nenel — #49 Nic Vám nebrání si takovou diskusi založit. Nic Vám nebrání nám poslat do redakce Váš pohled na věc. Pokud to bude mít hlavu a patu. Tak to rádi zveřejníme, i když s tím nebudeme souhlasit.

  superkarma: 0 17.11.2010, 11:09:24
 9. avatar
  [50] enka1 [*]

  risina — #46 ve významu toho slova z dob minulých máš pravdu, tak navrhni ekvivalent či synonymum, To měli napsat - máme stejný návrh - jsme druhotníSml80

  1. na komentář reaguje risina — #58
  superkarma: 0 17.11.2010, 10:16:29
 10. [49] nenel [*]

  Dále bych nezaměňovala technický pokrok za výdobytky kapitalizmu. Takže je třeba část nadšení odfiltrovat.

  Myslím, že obzvlášť dnešní den je potřeba zamyslet se nad tím, jak chceme, aby naše společnost vypadal, aby člověk mohl relativně bez strasu prožít dětství, mateřství, nemoc a stáří. A podle toho je pak třeba konat.

  Trofám si vyjádřit názor, že totalita ideová byla slabá proti totalitě peněz a moci.

  Nechci návrat ke komunizmu, chtěla bych zdravý rozum a základní morální hodnoty celé společnosti, ne jen těch, co volíme.

  1. na komentář reaguje Radek Kříž — #51
  superkarma: 0 17.11.2010, 10:10:22
 11. [48] nenel [*]

  Víte, milé redaktorky, ono totiž nejde o to, aby se vrátil komouš, teď jde o to, jak udržet sociální smír. Je to na delší diskuzi.

  V každém případě doporučuji shlédnout Aroganci peněz od prof. Kellera.  a případně i založit diskuzní téma.

  Bez udržení sociálního smíru nastane opět totalita - je naprosto jedno jaká, zda levá, či pravá. Navíc - politika v ČR i v Evropě začíná stigmatizovat viníky a masivně to protlačovat do medií: viník je důchodce, samoživitelka, nemocný, postižený, ten kdo nemůže najít práci...dosaďte si samy.

  Bez sociálné společnosti se neobejdeme.

  Klidně to rozvedu dále, pokud to někoho bude zajímat.

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #52
  2. na komentář reaguje enka1 — #53
  superkarma: 0 17.11.2010, 09:55:02
 12. [47] ivetinkav [*]

  každý člověk, má svůj názor, a svým způsobem mají všichni pravdu

  superkarma: 0 17.11.2010, 09:51:15
 13. avatar
  [46] risina [*]

  enka1 — #45 Redakce nepsala, že mají podobné názory, ale že jsou JEDNOTNÍ, a mně to (obsah i styl tohoto prohlášení) připomnělo doby minulé.

  1. na komentář reaguje enka1 — #50
  superkarma: 2 17.11.2010, 09:49:01
 14. avatar
  [45] enka1 [*]

  Rikina — #44 Ale možné to přeci je, nebo ne? Podezřelé jsou podle mě takové skupiny,které čítají víc, mnohem víc, než je počet zaměstnanců ž-in. Navíc si myslím,že jejich kolektiv vznikal a vzniká (občasné změny) na základě podobných názorů.

  Chceš říct, že moje rodina je podezřelá, protože máme podobné názory, aniž bychom si je nějak vnucovali?

  Pak je podezřelá každá pol. strana, páč se shlukují podle svých názorů a stanov..........Sml80Sml24(tady musím podotknout,že všechny strany se mi zdají podezřelé dnes a komančové nejpodeřelejší)Sml16

  1. na komentář reaguje risina — #46
  superkarma: 0 17.11.2010, 09:16:47
 15. [44] Rikina [*]

  peetrax — #42 Ne, když lidi vystupují kolektivně a jednotně jak Národní fronta, tak jsou podezřelí. Sml57 

  1. na komentář reaguje enka1 — #45
  superkarma: 0 17.11.2010, 08:35:00
 16. [43] smajlie [*]

  ja som sa vtedy len narodilaSml58

  superkarma: 0 17.11.2010, 07:51:59
 17. avatar
  [42] peetrax [*]

  Rikina — #41 jak se někomu nestýská po komouších, tak je podezřelej...? Sml52

  1. na komentář reaguje Rikina — #44
  superkarma: 0 17.11.2010, 00:15:51
 18. [41] Rikina [*]

  risina — #37 Sml22 ano, nedůvěra. Mě prvně napadlo, jestli šéf předem vydal pokyn, že kdo se opováží nebýt jednotný, ten to pozná při vejplatě. Sml57 U nás v práci jsme malý kolektiv, sotva že je nás víc jak do mariáše, ale takovéto jednotné kolektivní prohlášení bychom teda vydat nemohli, neb co člověk, to svébytné politické přesvědčení. Sml80 

  1. na komentář reaguje peetrax — #42
  superkarma: 0 16.11.2010, 23:37:16
 19. avatar
  [40] Lukáš Čejka [*]

  risina — #39 ne, ja jsem vyjimka Sml54

  superkarma: 0 16.11.2010, 23:16:48
 20. avatar
  [39] risina [*]

  Lukáš Čejka — #38 A s tebou celá redakce? Sml58

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #40
  superkarma: 0 16.11.2010, 23:15:40
 21. avatar
  [38] Lukáš Čejka [*]

  risina — #37 ja nejsem ani pravy ani levy, ja jsem konzervativni republikan katolickeho vyznani Sml57

  1. na komentář reaguje risina — #39
  superkarma: 0 16.11.2010, 23:00:46
 22. avatar
  [37] risina [*]

  "Nemáme jako redakce problém veřejně říci, že jako kolektiv jsme v otázce pravý či levý názor na politické uspořádání  jednotní."

  Nenůžu si pomoct, takový prohlášení mi připomíná dobu předlistoapdovou víc než některé nostalgické vzpomínky.

  To mi asi zůstalo z té doby - nedůvěra k veřejně manifastované jednotě a shodě v politických otázkách.

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #38
  2. na komentář reaguje Rikina — #41
  superkarma: 1 16.11.2010, 22:56:05
 23. avatar
  [36] 38riki [*]

  peetrax — #35 souhlasím. Podle výsledků voleb je těch druhých ale stále hodněSml15 Mrzuté!!

  superkarma: 0 16.11.2010, 21:02:02
 24. avatar
  [35] peetrax [*]

  Díky za reakci redakce. Sml67

  1. na komentář reaguje 38riki — #36
  superkarma: 0 16.11.2010, 20:45:29
 25. avatar
  [34] enka1 [*]

  Lukáš Čejka — #16 Mně se podařilo jednu uloupit a mámeji pověšenou doma na WC. Též bez filtruSml54

  Taky díky, mám dneska trochu skluz, ale vše už tu bylo Vámi a níže diskutujícími řečeno.Sml16

  Taky je mi teď dobře, že můžu říct - ať jde vláda do p.dele a nemusím za to 20 let rubat v JáchymověSml24

  superkarma: 0 16.11.2010, 18:26:36
 26. avatar
  [33] Gloria [*]

  Michaela Kudláčková — #26 Sml67

  superkarma: 0 16.11.2010, 15:56:06
 27. avatar
  [32] átéčko [*]

  nadenica — #23 Jo, jenže bolševici přešli do jiných stran. jako krysy z lodi. Tím, že bychom zrušili komunistickou stranu, nic nevyřešíme. Ale také bych byla raději, kdyby nebyla!

  superkarma: 1 16.11.2010, 15:50:38

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [31] Michaela Kudláčková [*]

  dadma — #30 ...žádné uspořádání není bez chyby. Je ale stále lepší žít v takovém, ve kterém je možné o tom mluvit.Sml58

  superkarma: 0 16.11.2010, 15:39:55
 2. [30] dadma [*]

  Já ho taky nechci a ani by se nemohl vrátit to je blbost svět se stále vyvíjí, ale v tom dnešním tzv.demokratickém se mě ,ale hodně věcí nelíbí.

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #31
  superkarma: 0 16.11.2010, 15:37:18
 3. [28] Anai [*]

  lucsej — #14 Ano, máš pravdu, souhlas... i v tom!

  superkarma: 0 16.11.2010, 15:19:52
 4. [27] Anai [*]

  Sml59Sml59Sml59Sml59Sml59Sml59 Děkuju....

  superkarma: 0 16.11.2010, 15:18:52
 5. avatar
  [26] Michaela Kudláčková [*]

  Gloria — #25 ..a my děkujeme většině  z vás za zdravý rozum. :-)

  1. na komentář reaguje Gloria — #33
  superkarma: 0 16.11.2010, 15:18:20
 6. avatar
  [25] Gloria [*]

  Vazena redakce dekuji vam vsem za prispevkySml79Sml67

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #26
  superkarma: 0 16.11.2010, 15:15:16
 7. avatar
  [24] Michaela Kudláčková [*]

  nadenica — #23 Sml67Sml22 Dík.

  superkarma: 0 16.11.2010, 15:13:06
 8. avatar
  [23] nadenica [*]

  Děkuji redakci za příspěvky!!!! Jsem ráda, že máme podobné názory. Z některých dnešních příspěvků je mi na blinkání. Jojo i mobily by měli těm ruďochům zabavit, jako to udělali v Sev. Korei....aby se náhodou nedozvěděli něco zvenčí....

  Jsem ráda, že je ta nesvobodná doba PRYČ!!! Ještě zrušit KSČM a bude krásně.Sml54

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #24
  2. na komentář reaguje átéčko — #32
  superkarma: 0 16.11.2010, 15:09:05
 9. [22] Jenka2 [*]

  Narodila jsem se v polovině minulého století a tak dost pamatuju. Ještě dnes mi běhá mráz po zádech, když si vzpomenu, jak jsem se stydívala za zde již zmíněného Jakeše. Dnešní politici nejsou žádní svatouškové, ale vědomí, že tenhle blb je i mým představitelem, bylo děsivé.

  Část hrůzy té doby byla dobře vidět v pátečním Vyprávěj.

  superkarma: 0 16.11.2010, 15:01:38
 10. avatar
  [21] Michaela Kudláčková [*]

  hellen138 — #19 Bylo to lepší než ono diplomatické "některé názory nemusí vyjadřovat názor redakce".

  Nespornou výhodou této doby je i to, že názor a postoj lze vyjádřit, aniž by se jednotlivec či kolektiv vystavoval riziku stíhání, perzekuce, ztráty zaměstnání, či rovnou svobody a jiných předlistopadových, ryze "demokratických" postupů.

  1. na komentář reaguje Julča — #54
  superkarma: 0 16.11.2010, 15:00:45
 11. [20] ivetinkav [*]

  každá doba měla své osobní kouzlo, a proč ne

  superkarma: 0 16.11.2010, 14:54:50
 12. [19] hellen138 [*]

  Bezvadné příspěvky od členů redakce. Gratuluji - pozor, to  není ironie, jen naprostý souhlas.

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #21
  superkarma: 0 16.11.2010, 14:21:24
 13. avatar
  [18] malvina [*]

  Lukáš Čejka — #16 no  přesně,  plynové ,zelené , gumové  masky ale jeden  jediný  filtr. Na naší  ZDŠ   probíhal taky- nácvik  a běh  do protiatomového krytu...... 

  superkarma: 0 16.11.2010, 14:03:46
 14. avatar
  [17] Japina [*]

  Do Číny ne, všechny bych ty dnešní nostalgiky poslala na rehablitační, pamět vracející pobyt do Severní Koreje. Sml31

  superkarma: 0 16.11.2010, 13:58:15
 15. avatar
  [16] Lukáš Čejka [*]

  malvina — #15 masky nemely chybu - nebot ve skole byly sice masky - s tim chobotem a peclive se cvicilo jejich nasazovani, jak pises, ale nebyly k nim filtry Sml52

  1. na komentář reaguje malvina — #18
  2. na komentář reaguje enka1 — #34
  superkarma: 0 16.11.2010, 13:40:28
 16. avatar
  [15] malvina [*]

  Lukáš Čejka — #12 spíš než prezentovaná igelitová  moda..... nácvik nasazovaní  plynové masky. Ale ten "hod granátem"..... ten  nemá chybu.

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #16
  superkarma: 0 16.11.2010, 13:38:40
 17. [14] lucsej [*]

  Teda mě se díky Vám neskutečně ulevilo..z dnešních příspěvků jsem byla trochu rozzlobená a hodně smutná..i navzdory tomu, že jsem se narodila na počátku roku 1987, vše co se stalo předtím na mě a mou rodinu mělo veliký vliv..ale jsem ráda,že uveřejňujete všechny příspěvky,ať je jejich obsah jakýkoliv..i v tom je ta dnešní SVOBODA

  1. na komentář reaguje Anai — #28
  superkarma: 1 16.11.2010, 13:32:40
 18. [13] Kateřina Vozková [*]

  S dovolením tu.. (http://filmovezvuky.fdb.cz/komunisticke-hity/)a přehrávat, přehrávat, přehrávat!!!! až to pochopíte.

  Pan Laufer je taky k sežrání.

  superkarma: 0 16.11.2010, 13:30:41
 19. avatar
  [12] Lukáš Čejka [*]

  malvina — #11 a co treba branna cviceni a v nich presentovana igelitova moda Sml54

  1. na komentář reaguje malvina — #15
  superkarma: 0 16.11.2010, 13:29:21
 20. avatar
  [11] malvina [*]

  děkuji   redakci  za  názor zcela  jednotný.  Věděla jsem, že  se  nenajde ani  jeden  člen  redakčního teamu, který by s  vláhou a rosou v očích  spomínal.......  třeba  na ten " hod  granátem  na  hodinách branné výchovy". Jěšte  jednou  dík....

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #12
  superkarma: 0 16.11.2010, 13:27:00
 21. [10] lonkue [*]

  Sml67 Diky! Uz jsem se bala toho ticha z vasi strany....Sml30

  superkarma: 0 16.11.2010, 13:24:14
 22. avatar
  [9] átéčko [*]

  Děkuji readakci za vyjádření!!Sml67 Už jsem se bála, že žena-in je taková žena-in za pultem

  superkarma: 0 16.11.2010, 13:17:01
 23. [8] zázvor [*]

  Moc děkuji za tento článek.Krásně a krátce je zde téměř vše shrnuto.

  Občas je dobré si historii připomenout,abychom neopakovali chyby minulosti.

  superkarma: 0 16.11.2010, 13:15:51
 24. avatar
  [7] maje [*]

  Michaela Kudláčková — #5 no vidíš, a vy pořád nadáváte na ten komunismus. takový milouš. ten  se vás i v tak těžké době všechny snažil aspoň trochu pobavit

  superkarma: 0 16.11.2010, 13:14:10
 25. [6] hellen138 [*]

  NE  a podtrženo !

  superkarma: 0 16.11.2010, 13:13:45
 26. avatar
  [5] Michaela Kudláčková [*]

  menhet — #3 ...jo a BOJLERY !!!! Sml52 JAKeš domácí Sml30

  1. na komentář reaguje maje — #7
  superkarma: 0 16.11.2010, 13:08:24
 27. avatar
  [4] DanaD [*]

  kamaradub spoluzak rekl na prednasce ze Ota  Šik byl bratr Janošíka... a musel opakovat rocnik Sml16

  superkarma: 0 16.11.2010, 13:08:15
 28. [3] menhet [*]

  No tak řekněme paní Zagorová, je to milá holka, všechno, no ale ona už 3

  roky po sobě bere 600 tisíc každý rok. A další ne 600, milion, 2

  miliony berou, Jandové a jiní, každý rok.

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #5
  superkarma: 0 16.11.2010, 13:06:14
 29. avatar
  [2] marry.lu [*]

  pravda, pravda a nic než pravda

  superkarma: 0 16.11.2010, 13:04:55
 30. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  [size= 13.1944px; line-height: 24px]Zajedeme si společně do Číny, co říkáte.[/size]

  [size= 13.1944px; line-height: 24px]At jedou treba do prdele. Sml22[/size]

  superkarma: 0 16.11.2010, 13:02:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme