Vůně a chuť slaniny, kdo by ji neměl rád… Výjimkou není ani naše redakce, která se s chutí pustila do testování snídaňové slaniny od značky Schneider Selection.

Míša Malečková

Ano i podle názvu opečená slanina a párkem a vejcem je pořádná a vydatná snídaně. Já jí ovšem použila i na sekanou, které dodala chuť a šťávu a také do kuřecích závitků, kde spolu s bylinkami udělala zázraky. A mám další nápady, do jakých pokrmů ji budu používat např. opečenou do hamburgerů, ke kuřecím játrům a... mohla bych pokračovat dlouho. Je prostě výborná.

slanina

 

Jitka Turková

Slaninu používáme velmi často, již dle názvu, hodí se jako chutná snídaně – opečená s vejcem a rajčetem jako tzv. anglická snídaně.

slanina

Já jsem ji tentokrát použila k lehké rychlé večeři. Nazvala jsem ji „Kapustičky se slaninou a sýrem“ :

slanina

Plátky slaniny naskládáme do zapékací mísy, na slaninu dáme krátce povařenou v osolené vodě růžičkovou kapustu. Na kapustu opět naskládáme plátky slaniny a česnek a dáme na cca 8 minut zapékat. Následně navrch pokládáme rakletový sýr (lze použít i jiný druh). Ogrilujeme 3 minuty a večeře je hotova!

slanina

Snídaňová slanina krásně voněla a celá večeře chutnala báječně, myslím, že fota hovoří sama za sebe :-)

 

slaninaVendula Kubalíková

Takové testování mě rozhodně baví. Moc mi neprospívá, ale o to víc chutná. Slanina v naší lednici rozhodně nechybí a nejraději si na ni pochutnám, když je křupavá, pěkně vysmažená.

A přesně tak nám chutnala. A ta vůně v bytě… Hned z hlavy mě napadá několik receptů, kde bych ji použila. 

 

 

 

Věra Forejtová

Nejsem žádný velký dietář, proto jsem z testování slaniny měla velkou radost. A když Snídaňová slanina od značky Schneider, tak jsem chtěla něco rychlého a teplého. To k víkendové snídani patří.

slanina

Miluji slaninu i jatýrka, proto má snídaňová volba byla jasná.

slanina

Kuřecí jatýrka obléknutá do slaninového kabátku

Kuřecí játra si očistíte, nakrájíte cca na půlku, opepříte, zabalíte do slaniny, naskládáte do pekáčku, a ještě opepříte, zakápnete olivovým olejem a dáte do předehřáté trouby na cca180  ̊ na 8 – 10 minut. Játra jsou díky slanině krásně růžová, velká výhoda tohoto jednoduchého receptu je, že nepotřebují naprosto solit a také, což jsem udělala i já, takto jsem si je připravila v pátek večer, ráno jsem je dala jen do trouby a za 10 minut byla skvělá, teplá snídaně. Ke kuřecím jatýrkům ve slaninovém kabátku jsem podávala rozpečenou bylinkovou bagetku.

slanina Více informací najdete na www.schneider-group.cz

Reklama