Konec dětskému pláči! Jediný přístroj na trhu, který utiší plačící dítě! Převratná novinka na českém trhu Sounds for Silence značky The First Years.

Sounds for Silence

Sounds for Silence přehrává unikátní tóny, které jsou podobné těm, jaké slyšíme z dělohy při ultrazvukovém vyšetření plodu. Přístroj je zajímavou možností jak ukonejšit novorozence nebo plačícího kojence. Nenahrazuje maminčino náručí, ale může pomoci ve chvíli, kdy si maminka potřebuje odpočinout a tatínek si neví rady, jak svého potomka uklidnit. Kromě těchto specifických tónů lze přehrát i další něžné melodie, které na miminko působí pozitivně.

Přístroj byl vyvinut americkými specialisty v čele s Dr. Harrym Zehnwirthem, americkým pediatrem s 25letou praxí. V České republice byly účinky přístroje vyzkoušeny na porodním oddělení vedené předním českým pediatrem MUDr. Martinem Gregorou.

„Vyzkoušeli jsme přístroj u dvou desítek zdravých novorozenců krátce po porodu v době, kdy pro překážku ze strany matky nemohli být v jejím těsném kontaktu. Po spuštění tónů podobným těm, jaké slyšíme z dělohy při ultrazvukovém vyšetření plodu, se 70 % dětí během velmi krátké doby utišilo. Mějte na paměti, že příčinou pláče může být hlad, ale i potíže spojené s nemocí. Tehdy nelze očekávat, že by zvuky přístroje kojence uklidnily,“ říká MUDr. Martin Gregora, pediatr a autor knih pro rodiče.

Přístroj Sounds for Silence je dostupný na eshopu www.LearningToys.cz nebo ve specializovaných prodejnách s baby sortimentem. Doporučená cena je 1290 Kč s DPH. Jediným oficiálním dovozcem pro český a slovenský trh je společnost Quido Bergmann, spol. s r. o.

Společnost Quido Bergmann, spol. s r. o. distribuuje mimo jiné prémiovou značku Lamaze, která se řadí mezi nejkvalitnější a nejžádanější hračky. Lamaze je doporučována řadou lékařů a odborníků v oblasti porodnictví a rodičovství jako vhodná hračka pro správný vývoj smyslů dětí.

Sounds for Silence

Testování redakce

Přístroj jsme otestovali na čerstvě narozeném miminku - chlapečkovi Danielovi.

Daniel není příliš ubrečené dítě, v prvních dnech po porodu spal velmi dobře a budil se pouze ve chvílích, kdy měl jíst, takže přístroj, kterému jsme rodině říkali Piškot, téměř nebyl potřeba.

Danielovi rodiče začali Piškota využívat, když mu bylo asi 7 dní. To už se občas budil i mezi krmením - nedá se říct, že by vysloveně řval, ale spíš si tak stěžoval a kňoural. První vyzkoušeli zvuky, které slyšíme při ultrazvukovém vyšetření. Opravdu to zabíralo! Ale Piškot se musel Danielovi pustit brzy po tom, co začal kňourat - pokud to rodiče nestihli nebo Piškota prostě nespustili a Daniel se dopracoval k hurónskému řevu, potom už bohužel nepomohl. Pak pomohla jen náruč a prso maminky. Později vyzkoušeli i Mozartovu hudbu, ale ultrazvukové zvuky fungovaly lépe. Mozart se naopak líbil více mamince.

Reklama