Čtenářka Januše hledat houby nemůže, protože by potom museli hledat ji, ale vařit umí a o své umění se s námi podělila. Děkuji Januše za Vaše recepty…

Přeji krásný „houbový“ den.

Na otázku Máte ráda houby? Odpovídám ANO! I když je nesbírám(protože mám špatnou orientaci v lese a místo hub by museli hledat mě), ráda je dostávám od přátel a známých a připravuji z nich báječné bašty. Proto si dovoluji dva recepty  z mé houbové sbírky zaslat. Jde o vynikající a celkem lehké tipy na večeři.

HOUBAŘSkÉ RANEČKY:

250 g hlavičky  mladých hub. 400 g měkkého salámu, 50 g slaniny, 2 větší cibule, sůl, pepř.

Oloupaný salám pokrájíme na menší kostky, přidáme drobně posekanou slaninu, na kolečka nakrájenou cibuli a na čtvrtky nakrájené hlavičky hub. Osolíme a opepříme, promícháme, směs urovnáme na čtverce alobalu a každou porci zabalíme zvlášť. Zapékáme v horké troubě asi 20 minut. Před podáváním pokapeme kečupem. Nejlepší přílohou je tmavý chléb.

HOUBOVÉ PAVÉZKY:

500 g hub „růžovek“, 60 g anglické slaniny, 2 lžíce másla, 1 bílá a 1 červená cibule, morek z povařené morkové kosti, 4 lžíce smetany, sekaný libeček, pepř, sůl, 1 bílá veka, trojobal, olej na smažení.

Slaninu pokrájíme na kostičky, přidáme napůl rozpuštěné máslo, najemno nasekané cibule, na kousky pokrájené růžovky a krátce podusíme. Ke konci přidáme povařený morek, smetanu a ochutíme libečkem, pepřem a solí. Veku nakrájíme na tenké plátky a vždy mezi dva navršíme směs, sepneme párátkem, obalíme v trojobalu a usmažíme na oleji dozlatova. Podáváme se zeleninou dušenou na másle.

Dobrou chuť a dobré zažití přeje Januše.


Text nebyl redakčně upraven


atlas hub

Končí téma :

Máte ráda houby?

  • Už rostou? Kde?
  • Máte fotky z letošního sběru, podělte se.
  • Máte dokonalý recept na pokrm z hub?
  • Jaké houby sbíráte, jen hříbky?
  • Nebo berete každou prašivku a pak doma řešíte, co jde jíst a co ne?

Na všechny vaše příspěvky se těším na e-mailu:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás za příspěvek odměním z brusu novým houbařským atlasem.

Reklama