Název filmu, který nedávno běžel v kinech, přesně vystihuje to, co chci říct. Protože nemoci těla jsou prý jen projevy nemocí ducha, snažme se, aby ten duch byl pokud možno v pohodě. Hýčkejte se a dopřávejte si. Pokud se vám nějaká ta nemoc nakonec stejně nevyhne, a vy budete mít (nedej bože) na kahánku, aspoň si můžete říct, že ten váš život stál za to. Já osobně se umím potěšit nejen dlouhými procházkami po svých oblíbených obchodem, ráda se také obdaruji různými zkrášlovátky a tu a tam se nechám zkrášlovat od profíků.

Když mi do e-mailové schránky přišlo pár řádků o jogurtové masáži, vzala jsem telefon a objednala se. Měla to být moje první profi masáž v životě. Ačkoli jsem člověk nekontaktní a na druhého člověka sáhnu, jen když fakt musím, a nesvléknu se ani před svým psem, natož před někým úplně cizím, paradoxně jsem byla přesvědčená, že masáž mě dostane na vrchol blaha. A to se potvrdilo.

Masáž

Svých devadesáti minut blaha v centru krásy jsem se dočkala asi týden poté. Uprostřed nevelké potemnělé místnosti, kterou osvětlovalo jenom tlumené světlo lampy, stálo masážní lehátko. Z přehrávače se lehce ozývala jemná relaxační hudba a ve vzduchu byly cítit vonné svíčky. Co mě ale zaujalo nejvíc, byly tapety. Hned jsem myslela na to, že je chci domů taky.

„Tady máte jednorázové kalhotky a pantofle. Sem si můžete odložit oblečení. Až budete hotová, přijdu za vámi,“ podala mi instrukce masérka. Když se vrátila, byla jsem už připravená se plně odevzdat do jejích rukou.   

„Jogurtová masáž je dobrá pro suchou pleť a pleť po opalování, což je právě aktuální. Jogurt má na pokožku dva základní účinky - hydratuje, částečně vyhlazuje a má také schopnost lehce pomoci při hojení drobných ran. Pokožka vstřebá až 80 procent toho jogurtu. Já vám do toho můžu přimíchat buď kokos, nebo kávu. Kokos zvláčňuje a káva působí jako jemný peeling,“ vysvětlila mi masérka. Volím kávu. „To je dobrá volba. Nejspíš bych vám ji i doporučila. S kávou pracuji nejradši,“ dodala.

„A ten jogurt, to je obyčejný bílý jogurt, nebo nějaký speciální kosmetický?“ zajímám se. „To je běžný jedlý bílý jogurt, který nám sem vozí ve velkých barelech. Původně jsem si ho chtěla vyrábět sama, ale z toho nakonec sešlo.“

Za pár vteřin už vzduch zaplnila charakteristická kávová vůně. Nepiju ji, ale čichat ji, to bych vydržela celé hodiny. SprchováníUložila jsem se na lůžko a rozhodla se vychutnat do dna každou vteřinu. A protože to byla masáž celého těla, vychutnávala jsem si to dobrou hodinu. A dalších 15 minut jsem si vychutnávala zábal.

Ve sprše ze sebe smývám vážně jenom kávu a jogurt se kamsi vytratil. „Právě jsem povrchem svého těla snědla tři misky jogurtu,“ napadlo mě. Nicméně svůj účel splnila. Skoro se mi nechtělo věřit, že ta hebká kůže je opravdu moje. Můj duch je právě ve stavu blaženém. Moje tělo tedy bude nějaký ten pátek zdrávo jako rybička. :-)

Tématem na dnešek je recept na zdravý život. Jaký je ten váš? Pište na

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme v průběhu celého dne zveřejňovat a nakonec vybereme jeden, jehož autorka dostane stylové papuče, protože i nohy v teple jsou pro zdraví dobré. :-)

lupa

Reklama