Rodina

Recept na zdravou dětskou stravu od Brumíka

Zdravé stravování našich dětí je někdy až nadlidský úkol. Naši drazí potomci mají ze všeho nejraději potraviny, které rozhodně nelze označit jako zdraví prospěšné a my tak často musíme bojovat o každý kousek ovoce či zeleniny v jejich jídelníčku. Oblíbený medvídek BeBe Brumík na svých webových stránách přináší osvědčené rady, a někdy také tajné triky, které rodičům pomohou útok chipsů a hranolek zaručeně odrazit. Na stránkách se do středu pozornosti dostává správný jídelníček předškoláka, Brumík upozorňuje na nejčastější chyby ve stravování dětí a na dotazy rodičů odpovídá také Lucie Růžičková, nutriční terapeutka na Oddělení klinické výživy ve Fakultní Thomayerově nemocnici. Více inspirace najdete na stránkách www.brumik.cz.

brumik

Brumík svačí pravidelně a vyváženě

Alfou i Omegou správné dětské stravy je pravidelnost. Děti by měly jíst pětkrát denně a mezi jídlem by měly mít přestávky. To kvůli tomu, aby nejedly soustavně, ale ani neměly pocit hladu v důsledku nepravidelného přísunu energie. Nezastupitelnou roli v dětském jídelníčku zastává snídaně a nutričně vyvážená svačina. Ve svačinách se Brumík opravdu vyzná. Na Brumíkově webu v rubrice Maminčina poradna v části věnované výživě medvídek maminkám radí, jaké složky by měla mít vyvážená snídaně či svačina. Také vzápětí následují Brumíkovy návrhy dětské svačiny, aby mohly maminky dětský jídelníček pravidelně obměňovat a střídat. Zlaté pravidlo, které si maminky s pomocí Brumíka mohou osvojit, je lahodná svačina skládající se ze čtyř složek:

1. CEREÁLNÍ VÝROBEK
2. MLÉČNÝ VÝROBEK
3. OVOCE NEBO ZELENINA
4. NÁPOJ

On-line nutriční poradna s odborníkem

I pro nestandardní výživové situace má Brumík připraveno řešení. Po přihlášení uživatele na Brumíkově webu se totiž v části „Zeptejte se odborníka“ mohou maminky přímo obrátit na fundovanou specialistku, Lucii Růžičkovou z Oddělení klinické výživy ve Fakultní Thomayerově nemocnici. Nutriční terapeutka pak individuálně poradí, např. jaké množství tekutin má vypít dítě v určitém věku, jak naučit dítě jíst mléčné výrobky, maso nebo třeba ryby. Zodpovězeny jsou samozřejmě i dotazy, kde rodiče popíší závažnější problém v rámci celkového jídelníčku dítěte, a nutriční specialistka pak naznačí možné řešení situace u konkrétního dítěte.

Co dalšího najdete na Brumíkově webu

Brumíkovy webové stránky www.brumík.cz získaly letos v dubnu nový vzhled i obsah. Rodiče dětí mladšího školního věku zde objeví mnoho praktických rad i informací, tipy pro volný čas či na rodinné výlety. Na stránkách se také ukrývají nejrůznější říkadla, hádanky a pohádky. Homepage navíc upozorňuje na aktuální novinky nebo speciální akce, které se týkají produktů od Brumíka.

Načerpejte inspiraci pro sestavování zdravého jídelníčku vašich dětí a podívejte se na Brumíkův web www.brumik.cz s tipy na zdravou a zároveň chutnou dětskou svačinu.

   
20.09.2010 - Děti - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [2] babicka11 [*]

  je to ňam, je to takový malý piškotek, co peču doma...když se koupí hotový, je to dražší...Sml22

  superkarma: 0 26.09.2010, 14:01:36
 2. avatar
  [1] Jitulenka [*]

  Každopádně Brumík je mňam Sml22

  superkarma: 0 23.09.2010, 09:09:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme