.

Recept na to, jak déle žít a lépe se cítit, najdete v knize držitele dvou Nobelových cen

Bulvár

Recept na to, jak déle žít a lépe se cítit, najdete v knize držitele dvou Nobelových cen

Kniha Jak déle žít a cítit se lépe radí, jak prožít zdravý a dlouhý život. Zabývá se hlavně výživou, v prvé řadě pak vitaminy, z nichž nejdůležitější je vitamin C. Rozebírá působení vitaminů v lidském těle a jejich účinky proti různým nemocem, od nachlazení přes psychické poruchy až třeba po rakovinu či onemocnění srdce. Kniha se hned po svém vydání stala v USA bestselerem. Autor knihy, Linus Pauling, je držitelem dvou Nobelových cen. A vy si dnes můžete o tuto knihu na Ženě-in zasoutěžit. Sledujte aktuální vydání!

Jak déle žít a lépe se cítit
Linus Pauling

linusAmerický kvantový chemik a biochemik je podle mnohých nejvýznamnější chemik dvacátého století. Jako jeden z prvních aplikoval kvantovou mechaniku v chemii; za svou práci týkající se podstaty chemické vazby obdržel v roce 1954 Nobelovu cenu za chemii. Patřil též k zakladatelům molekulární biologie, podílel se na objevování prostorové stavby bílkovin a významně přispěl i do řady dalších vědních oborů, například anesteziologie, metalurgie či psychologie. Po druhé světové válce se zabýval následky nadzemních testů jaderných zbraní a za svou kampaň proti těmto testům získal v roce 1962 Nobelovu cenu míru. V pozdějším věku začal propagovat pravidelné užívání velkých dávek vitamínu C; věřil, že jde o nejlepší prevenci proti mnoha chorobám včetně rakoviny.

Paulingovu osobnost i dílo snad nejlépe vystihuje jeho charakteristický výrok: „Nejlepší cesta, jak mít dobrý nápad, je mít hodně nápadů.“

Formát: 395 stran, brožovaná
Rok vydání: 2015
Doporučená cena: 348,- Kč

Vydalo nakladatelství ARGO.

Pozor, soutěž!

Sledujte náš magazín, během dneška (31. 3. 2015) vyhlásíme soutěž o tři knihy z nakladatelství ARGO. Získejte jednu z nich!

   
31.03.2015 - Knihy - autor: (red)

Komentáře:

  1. [2] knihovna [*]

    Nadbytek vit. C stejně organismus vyloučí. Tak aspoň tu denní dávku. Ta cena brož. knihy mě udivila.

    superkarma: 0 31.03.2015, 10:44:49
  2. [1] Lenda26 [*]

    Zdravá strava a sport je zákledem všeho Sml16

    superkarma: 0 31.03.2015, 10:25:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme