Rodina

Recept na pohodové odpoledne v kruhu rodinném? Deskové hry!

Může se zdát, že v dnešní době je stále těžší odlepit se od zářivých obrazovek televizí, počítačů a tabletů, vyndat z uší sluchátka a strávit zábavné chvíle se svojí rodinou. Třeba u nějaké deskové hry. Jenže, může se stát, že po stopadesáté už na ošmatlané Pexeso nebo Člověče, nezlob se rodinné příslušníky nenalákáte. Pokud je vám však takový způsob trávení času po chuti, můžeme vás potěšit - výběr zábavných deskových her pro celou rodinu snad nikdy nebyl bohatší.

Můžete tak sáhnout například po Ubongu, svižné hře procvičující prostorovou představivost, která připomene světoznámý Tetris. Úkolem hráčů je bezezbytku vyplnit určenou plochu za pomoci různě tvarovaných barevných dílků, a to, prosím, rychleji, než protihráči. Úspěšní řešitelé sbírají drahokamy, a ten nejúspěšnější se stane vítězem.

Ubongu

Hlavu vám může řádně zamotat i hra Enigma. V ní proti sobě řešíte ne jeden, ale hned čtyři druhy hlavolamů – procvičíte si matematiku, prostorovou představivost – a to jak ve dvou, tak ve třech dimenzích, i strategické uvažování. Ve hře pak vaše objevy pomáhají prozkoumat tajemné konstrukce na neznámé planetě, kde jste právě přistáli.

Enigma

Pokud si raději než s hlavolamy hrajete se slovy, nelze než doporučit Slovní jízdu. V této hře proti sobě stojí dva týmy a navzájem se přetahují o písmena abecedy. Její princip je jednoduchý – tým obdrží kartičku s pojmem, označujícím nějakou kategorii slov – například „pes“ a snaží se v časovém limitu vymyslet pojem, spadající do této kategorie. Čím více písmen, ideálně souhlásek, pojem obsahuje tím lépe – neboť každé použité písmeno se posune o jedno pole směrem k okraji hrací plochy – a pokud přes ni přepadne, tým toto písmeno získává. A kdo jako první získá písmen osm, vyhrává celou hru.

Slovní jízda

Uvedené hry představují jenom malou kapku v moři zábavy, kterou si se svojí rodinou můžete užít – ať už doma u stolu, nebo na cestách. Hry vědomostní, strategické, logické, komické – najde se zkrátka pro každého něco.

   
13.11.2015 - Rodina - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [4] Boros [*]

  Znáte matfyzácké člověče??? perfektní hra.

  superkarma: 0 13.11.2015, 21:55:07
 2. avatar
  [3] RenataMor [*]

  hrajeme nejvíc klasiku, ale ted u nás jede farmář

  superkarma: 0 13.11.2015, 18:16:27
 3. [2] meme [*]

  Ubongo hrajeme! A je to moc fajn hra.I ty ostatní vypadají zajímavě....

  superkarma: 0 13.11.2015, 14:32:01
 4. [1] bobani [*]

  To by nás bavilo Sml22

  superkarma: 0 13.11.2015, 10:26:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme