S jizvami s hravě poradí měsíčkové sádlo, ted lespoň podle čtenářky Violy, která nám zaslala následující recept. (Také varuje před zbrklým požíváním heřmánku.)

Chcete-li mít krásné jizvy (zní to trochu zvláštně, že?), neváhejte o ně pečovat měsíčkovým sádlem... více už v příspěvku čtenářky Violy.


Dobrý den,
tak já mám na těle spousty jizev (cca 15 operací) a nejlepší bylo vždy jizvy potírat a masírovat měsíčkovým sádlem. Každý rok jsem ho vyráběla - koupené nesolené sádlo, rozžhavit jako na řízky a hodit hrst květů oranžového měsíčku a po 3 dnech několikrát opakovat. Nakonec teplé zalít do sklenic od přesnídávky a vydrželo několik let stále čerstvé. Mimo jizvy se vyplatilo i jako teplý obklad na krk nebo průdušky - krásně uvolnilo a urychlilo nemoc.
Zdůrazňuji, že nejhorší na jizvy je Heřmánek, protože rychle zatáhne ránu a pod ní může vše ještě zhnisat ale to je spíše pooperační léčba, nikoli následná péče o jizvu.
Zdraví,
Viola

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 15. 10. 2012: Hojení ran

  • Regenerují se vám rány dobře?
  • Jste stále samá modřina, nebo naopak na modřiny netrpíte?
  • Máte nějaký osvědčený tip na rychloléčbu ran? Nějaký „babský“ recept?
  • Z čeho jste si odnesla největší jizvu?

Jak vnímáte své jizvy: líbí se vám, jsou vám jedno, nebo je nemáte ráda?

Své příspěvky k tomuto tématu mi zasílejte do redakční e-amilové schránky (viz níže), a to nejpozději 15.10.2012 do 15.00 hodin. Posílat mi můžete i fotky svých nejhorších ran a jizev. Jednu z přispěvatelek odměním regeneračním kondicionérem a bylinným šamponem s panthenolem od RYORu.

ryor

Reklama