Nejen recept na kečup zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Sisinapipi. Zajímavé je její zavařování v myčce. Už jste to někdy zkoušely?

Zavařovat se dá i v myčce, píše čtenářka Sisinapipi. A přikládá i recept na domácí kečup.


dýně

Dobrý den Vám všem. Zavařování mám velice ráda, baví mě to a dokážu si s tím pěkně pohrát. Můžu říci, že je to můj koníček.  U nás se zavařeniny jí skoro ke každému obědu. Nikdo nepohrdne , ať už naložená zelenina či kompoty. A co zavařuji? Dýně, hřiby, okurky,  papriky, cherry rajčata, višně, marmelády, domácí kečup, dětské přesnídávky s jablky a nutelou , kapie. Snad vše co se dá. A nejvíc si pochutnávám na malých kukuřicích. Zavařování není složité, jen se musí vědět jak na to. Kupné jsem neměla ani nepamatuji, no uznejte není nad domácí marmeládu nebo nakládané okurky.

hříbky

Používám fantazii a zkouším nové a nové recepty, kombinuji a zkouším.  Pamatuji si , že prababička měla pračku se šnekem kde zavařovala. To mohlo být zajímavé. Já už zkoušela zavařovat i v troubě a musím říct, že na poprvé se zadařilo.

kukurky

kukuřice

Často zavařuji i v myčce. Sklenice si naskládám na spodní část, do horního dávám spíše malé skleničky s přesnídávkami. Zapnu ji na největší stupeň, který umožňuje. Po sterilizaci, tedy zapípání myčky, naskládám sklenky na linku dnem vzhůru. Sami pak pomalu dojdou.  

okurky

Maso zavařuji zřídka, jen když cestujeme pod stan. Při startu mého zavaření už se těším až budu mít krásně  vystlanou spíš naplněnými sklenicemi a pak zjišťuji, že mi schází sklenice, některé suroviny, čas a síly. Ale nenechám se odradit ten naplněný obsah prostě musím mít. Peckovani  nechávám na jiných:)) To jediné mě nebaví a zdržuje. Když se sejdou doma suroviny a to někdy dost, když mají známí, rodina velkou úrodu, tak to přistane u mě.  Pamatuji si ještě své začátky, kdy jsem měla spálený hrnec, který jsem musela nechat odmočit sodou. Letos bych chtěla vyzkoušet něco exotického napadá mě kaki , tak uvidím.

pochoutky

Recept na kečup:

Rajčata rozpůlím , cibuli a jablka neloupaná rozčtvrtím a vařím s kořením (bobkový list, skořice, nové koření, hřebíčky pozvolna téměř celý den. Je potřeba dát do kvalitního hrnce s pevným dnem , aby se to nechytlo a vařit opravdu pomalu a bez poklice. Po asi půlhodinách vždycky zamíchám. Až se asi 1/3 odpaří a je vše krásně voňavé a husté, rozmixuji to ponorným mixerem určitě by byl lepší velký mixer a propasíruji přes síto. Přeliju do čistého hrnce, přidám cukr, ocet, sůl a mletou papriku, už jen lehce provařím a rozliju do čistých kečupových sklenic. Sterilizuji asi 20 minut při vyšší teplotě.

Sisinapipi

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 29.7.2013: Zavařování

  • Jak letos zavařujete?
  • Máte bohatou úrodu?
  • Zavařujete v hrnci, v troubě, na sporáku, v pračce nebo nějak docela jinak?
  • Vzpomenete si na svou první zavařeninu – povedla se?
  • Myslíte si, že se dnes vůbec ještě vyplatí dělat domácí marmelády a kompoty?

Své příspěvky zasílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 29.7.2013 do 15.00 hodin. Pokud chcete, aby měl příspěvek větší šanci na uveřejnění, ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Poslat můžete i nějakou tu fotku z vašeho letošního zavařování! Jako dárek za příspěvek od nás jedna ze čtenářek obdrží balíček s knihou Francouzky netloustnou - kuchařka a k ní fruit dessert Extra Jam od Hamé.

francozkye-jam

Reklama