makronky

Není to tak dlouho, co jsem poznala skvělou Zuzku Vičanovou, majitelku školy vaření Chef ve Zlíně. A když se potkají dva lidé s láskou k vaření a pečení, tak si rozumí na první pohled. Se Zuzkou máme společnou vášeň pro francouzský dezert - makronky. A ona je, na rozdíl ode mě, dovedla k dokonalosti.

Podle jejího receptu se makronky dělají samy. Mě k jejich výrobě navíc pomáhá skvělý pomocník Braun Multiquick 7, který jsem pro vás testovala. O tom, co všechno tahle dokonalá mašinka umí, jste si mohli přečíst TADY.

Při pečení makronek vám skvěle poslouží už v prvním, téměř nejdůležitějším kroku. Krásně na jemný prášek vám rozmixuje mandle. Když k nim po rozmixování přidáte ještě i moučkový cukr, bude výsledný mandlový prášek ještě jemnější.

Čokoládový krém
290 g čokolády (minimálně 70 % kakaové hmoty)
270 ml smetany (aspoň 30 % tuku)
60 g másla

Makronky
260 g mandlové mouky (jemně mletých mandlí)
250 g moučkového cukru
15 g kakaa holandského typu
65 g čokolády (minimálně 70 % kakaové hmoty)
6 vaječných bílků + ½ bílku
210 g krupicového cukru

Čokoládový krém

 1.      Na prkénku nasekáme na jemno čokoládu a dáme ji do velké mísy. V hrnci přivedeme kvaru smetanu. Ještě horkou smetanu po částech nalijeme  na čokoládu, směs mícháme vařečkou dokud nezískáme homogenní směs. Vyplatí se smetanu nalévat na 3 díly (odhadem), je pak snažší dosáhnout hladkosti čokolády.

 2.      Máslo nakrájíme na malé kousky a vmícháme do krému, aby byl jemný a hladký. Přesuneme krém do misky a přikryjte potravinářskou fólií tak, aby byla byl krém po celé ploše v kontaktu s fólií. Krém necháme  vychladnout na pokojovou teplotu a poté ho ještě dáme ztuhnout do lednice (minimálně na 1 hodinu, ale můžete si krém připravit i den dopředu).

Makronky

 1.      Připravíme si mandlovou mouku. Do mixéru dáme mandle a najemno rozmixujeme. Poté ještě přidáme cukr a znova mixujeme. Do mísy prosijeme tuto směs a kakaový prášek. Důkladně promícháme. V jiném hrnci si připravíme si vodní lázeň, ve které rozpustíme čokoládu. Je potřeba hlídat teplotu, aby se čokoláda přiliš nezahřála – ideálně by měla mít asi 35 °C.

makronky

 2.      V čisté, suché misce vyšleháme 6 bílků do pěny. Tady zase nedám dopustit na druhého skvělého pomocníka. Sníh vždycky šlehám v kuchyňském robotu Kenwood Cooking Chef, který sníh našlehá pevně jako žádný jiný stroj. Jakmile jsou zpěněné, přimícháme třetinu krupicového cukru a šleháme, dokud se cukr nerozpustí. Přidáme další třetinu cukru a mícháme další minutu. Nakonec přidáme zbývající cukr a mícháme ještě minutu. Do našlehaných bílků opatrně vmícháme rozpuštěnoučokoládu a poté směs mandlové mouky, mletého cukru a kakaového prášku.

 yní si v jiné malé misce ušleháme do pěny zbývající ½ vaječného bílku. Pěnu z bílků přidáme do finální směsi a mícháme ji tak dlouho, aby směs získala lehce tekutou konzistenci.

 3.      Směs dáme do cukrářského sáčku opatřeného hladkým hrotem a na plech vyložený pečicím papírem děláme malé makronky o průměru asi 3 až 4 cm. S plechem s makronkama lehce klepeme o stůl tak dlouho, až bude jejich tvar pravidelný a rovnoměrný. Tímto počinem z nich také dostanete přebytečný vzduch, který jinak způsobí jejich rozpraskání. 

Předehřejeme si troubu na 150 °C. Makronky necháme schnout na vzduchu na plechu. Až je makronka zaschlá (tzn. že se při dotyku nelepí na prst), dáme je péct dotrouby.  Každá trouba peče jinak, takže budete muset vyzkoušet. Já peču na 15 minut při 150 °C 

Vyndáme plech z trouby a necháme makronky zcela vychladnout při pokojové teplotě.

 4.      Jakmile má čokoládový krém správnou krémovou konzistenci, naplníme jím cukrářský sáček s hladkým hrotem. Pomocí cukrářského sáčku dáváme krém na polovinu makronek a přiklopíme je druhou „skořápkou” makronky. Makronky uložíme do vzduchotěsnénádoby do lednice na 12 hodin odpočinout a poté je můžeme začít ochutnávat.

Dobrou chuť přeje Zuzka.

Tyčové mixéry z řady Multiquick 7 i to, jaké jsou jejich přednosti a které vychytané příslušenství můžete využít, najdete na stránkách www.braunhousehold.cz.

Kterého pomocníka naše redaktorka Elly vyzkoušela? Přesný popis najdete v našem předchozím článku a v názorném videu.

Podívejte se na krátké video, které vám názorně představí tohoto vychytaného pomocníka v kuchyni:

Reklama