Čtenářka Věra zaslala k dnešnímu tématu svoji krátkou recenzi na představení Premiéra mládí v pražském Divadle v Řeznické. Její doporučení a hodnocení je naveskrz kladné! Zajděte si na toto představení i vy.

Jak ohodnotila divadelní představení Premiéra mládí čtenářka Věra? To se dozvíte níže v jejím kulturním tipu, který do redakce zaslala k dnešnímu tématu...

Tip na představení Premiéra mládí - pražské Divadlo v Řeznické

Právě včera jsem měla možnost zhlédnout vynikající představení divadelní hry francouzského dramatika, prozaika a publicisty Christana Giudicelliho / * 1942 /, a to ve Valašském národním divadle v Karolince na Vsetínsku.Bilanční komedie se jmenuje Premiéra mládí. Překlad MUDr Cimického byl podle mého názoru skvělý. Opravdovým zážitkem bylo také nejen výborné představení jako celek se skvělým hereckým obsazením -Nina Divíšková a Daniela Bakerová, ale bohužel již málo slyšená dvojjazyčnost. Druhá z dam je totiž slovenská herečka působící v Praze a v této hře mluvila svou měkkou mateřštinou, která nám starším určitě chybí.

Ve výčtu hereckých představitelů jsem se nespletla, je to hra pouze pro dvě herečky. Po expozici-setkání dvou postarších žen naprosto rozdílných povah - se děj pěkně rozjede,nabývá na rychlosti.Napovídat nebudu,běžte se podívat.Zasmějete se do sytosti,taky zamyslíte.Mladí diváci by snad měli hru navštívit povinně,třeba by porozuměli,že ani v sedmdesáti letech nejsou lidé odepsanou veteší.Hra vás nabije energií,mě vyloženě „dostala". Výkon paní Niny Divíškové byl, jak říkají mladí, super-hustý, její přeměna ze staropanenské korektní ženy v rozvernou ženu plnou energie nevídaná.Paní Daniela Bakerová ji skvěle doplňovala. Pro obě bylo jistě představení bez pauzy hodně náročné a dlouhé, patří ji poděkování diváků.

DOPORUČUJI ZHLÉDNOUT!

Věra

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Vaše kulturní tipy!

Pozvěte ostatní čtenářky na kulturu!

Viděla jste poslední dobou nějaké zajímavé divadelní představení? Shlédla jste v kině skvělý film? Dočetla úžasnou knihu? Navštívila kvalitní koncert? Balet, operu, muzikál... Pokud ano, podělte se o svůj zážitek s ostatními čtenářkami: Napište svou vlastní krátkou recenzi vašeho kulturního zážitku a upozorněte tak své souputnice magazínem Žena-in.cz na kulturní dění ve vašem regionu či na dobrou knihu! Vaše recenze nechť je dlouhá alespoň jako tento odstavec textu. Získat za ni můžete zajímavou knihu z Knižního klubu: John Curran - Utajené zápisky Agathy Christie a dále originální učební hru Síly přírody od firmy ITE media. Své kulturní tipy posílejte v rámci dnešního tématu na e-mailovou adresu redakce níže...

utajene

Reklama