Po prvním úspěšném titulu Eliška a Korálníčci přichází herečka Nela Boudová s příběhem o vílách, které zastihly lidské trable. Pokud váháte nad vánočním dárkem pro své děti, je knížka O víle Voněnce ten správný tip!

nela

Nedávno jsem se zúčastnil křtu knížky O víle Voněnce. Její autorkou je známá česká herečka Nela Boudová a vydalo ji Nakladatelství XYZ. Pro Nelu je to v pořadí již druhá pohádková kniha.

Nela Boudová

  • Herečka, dabérka
  • Datum narození: 1. 12. 1967
  • Znamení: Střelec

Debutovala v kriminálním filmu Mravenci nesou smrt. Následovaly filmy: Dotyky, Muka obraznosti, Jestřábí moudrost, Začátek světa a televizní snímky Racek, Annino dítě a film Kolja. Hrála (či hraje) seriálech: Bylo nás šest, Rodáci, Místo nahoře, Náměstíčko, ale i v pohádkách Jediná na světě, Čarodějné námluvy, Nevěsta s velkými nohama, Bylo nás pět.

Dabuje Julii Robertsovou, Melanii Griffithovou a Jodie Fosterovou.

nelaNa křtu přála této pohádce kmotra Jana Bernášková, aby se stala pro děvčátka právě takovou knihou, na kterou budou celý život s láskou vzpomínat. Myslím, že má k tomu skvěle našlápnuto.

Druhý titul herečky Nely Boudové (první její knížka se jmenuje Eliška a Korálníčci) vyzařuje přívětivou poetikou a jemnou něžností, která dnešním dětem obklopeným počítačovými hrami a akčními seriály tolik schází. Zároveň ale nezabředá do sladkobolných klišé a nevyhýbá se ani kontroverznějším tématům - poukazuje na nebezpečí lidské manipulace, varuje před přehnanou a bezohlednou cílevědomostí, ironizuje povrchní svět modelingu. Poklidnou smrt nepředstavuje jako tragédii, ale jako smutnou, leč neoddělitelnou součást života. A mrchožrouta, který by mohl být prototypem padoucha, nastiňuje jako nezbytný článek v koloběhu přírody.

Kniha je však nejen poučná, ale i zábavná, milá a příjemně čtivá. Nela Boudová píše jednoduchým vlídným a laskavým jazykem, který si na nic nehraje. Text velice dobře srozumitelný dětem, je ale zároveň i svižný a chytře psaný, takže dokáže zaujmout i rodiče, kteří budou dětem pohádku před spaním číst jedním dechem.

Váháte-li, čím obdarovat dcerku, vnučku nebo neteř, sáhněte po této krásné pohádce a neuděláte chybu!

O příběhu

o víle voněnceVíla Voněnka má dvě sestřičky, chytrou Jůlinku a krásnou Fiflenku. Žijí s babičkou v malé chaloupce na louce a jednoho dne se všechny tři vypraví na módní přehlídku, stane se zde neštěstí! Jůlinka tu přijde k úrazu a vyléčit ji může pouze květ orchideje - ten musí Voněnka získat. A tak jí nezbývá než se vydat na dlouhou cestu plnou nástrah. Voněnce cestou naštěstí pomáhá její věrný kamarád čmelák Prunda...

Reklama