Bulvár

Reality show mi dává křídla

Dobrý den v redakci,

díky za to, že jste, a díky vůbec za to, že existuje internet. Díky tomuto fenoménu konečně nemám zábrany komunikovat s lidmi tak jako v reálném životě.

Už od malička jsem byla spíš uzavřené dítě, raději jsem si četla, kolektivní hry mi moc neříkaly, a ani dnes ne, a uhihňané spolužačky s kruhy pod očima s pochybnými zkušenostmi z diskoték mne děsily.

Spousta čtenářek se tady naváží do ostatních jen proto, že sledují reality show. Svým způsobem je chápu, ale na druhou stranu taky ne. Je zřejmé, že hodně lidi soudí podle sebe a zapomínají, že na světě nežijí jen samí bouchači, ranaři a vždy asertivní lidi, schopni si prosadit cokoliv.

Chci říct, že by ostatní lidi měli vzít v úvahu fakt, že se to někomu prostě líbí, protože se v tom realizuje. Mně dává reality show, jakými jsou VyVolení, křídla, představuju si, jak bych se v různých situacích zachovala já, co bych řekla tomu či tomu - protože mně dělá i problém říci si v obchodě o paragon (mám pocit, že obtěžuji) nebo si říct, aby mi prodavačka dala jiný kousek, než se mi snaží vnutit, když to vypadá "nezdravě". Strašně moc bych chtěla být Regina, i když se její povahy zároveň děsím, s tou její upřímnosti, nebo jako Petr, který je takový přirozený vůdce.

Neodsuzujte to tedy, protože jsou lidi, kteří tím žijí, jako já.

 

   
07.09.2005 - Společnost - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [41] gerda [*]

  david.lister: nejsi jediný, taky se nedívám a upoutávky přepínám. Ale úniku není, člověk vidí aspoň titulky i když nechce, a tak vím, že Sylva orálně uspokojla Karla. Opravdu hodnotná informace do života

  superkarma: 0 08.09.2005, 08:33:41
 2. avatar
  [40] vlcice [*]

  Opravdu nechápu jaký má smysl se tady hádat zda se dívat nebo nedívat. Někoho to prostě baví a někoho ne. Každého jeho věc. Pro mne je to třeba poučné dost. Vždycky mne zajímala psychika člověka. A lidi ve vile jsou v takových podmínkách, kdy se projeví i ty nejskrytější složky lidské osobnosti. V normálním životě se každý z nás do jisté míry přetvařuje. Ale ve vile to jde dost těžko. Pro mne je velmi zajímavé sledovat, ja se jednotlivé povahy postupně vybarvují. Někteří jsou falešní, někteří až moc hodní....atd.
  Bohužel tento pořad je každý den a ukázky běží několikrát za den. Myslím, že by bohatě stačilo, kdyby dávali sestřih toho nejzajímavějšího dvakrát týdně. TV těží z toho, že tento pořád upoutá většinu díváků. A na tu menšinu (kterou ovšem může tvořit i 49% obyvatel) se prostě kašle. Nikoho už nezajímá, že ne každý se chce koukat, jak se mezi sebou lidi hádají. Ani já se nemusím dívat každý den a docela ráda bych se podívala na nějaký pěkný film nebo dokument. Ještě ke všemu tento pořád vysílají Nova a Prima a tak nezbývá, než spoléhat na ČT 1. Takže se vůbec nedivím, když je tady spousta rozhořčených lidí. Myslím, že na své rozhořčení mají právo.

  superkarma: 0 08.09.2005, 07:43:39
 3. avatar
  [36] *Kotě* [*]

  LenkaFL: já jsem prostě nepochopila princip. Co by mě na tom jako mělo zajímat? Ničím nezajímaví, v ničem nevynikající lidé (leda snad v exhibicionismu?) jsou zavřeni v nějakém domě a já se koukám, jak se spolu hádají nebo souloží (soudím ze zpráv v denním tisku)... prostě nerozumím tomu, co by mě na tom jako mělo zajímat nebo bavit.

  superkarma: 0 07.09.2005, 22:54:32
 4. avatar
  [33] *Kotě* [*]

  Susina: Je zajímavé, že já jsem pod články o reality show napsala všehovšudy DVĚ, slovy dvě reakce: první, když jsem se pozastavovala nad reakcí čtenářky, které se to nelíbí, ale koukat bude, když už nic jiného nedávají. Druhou, když jsem se ohradila pod článkem, který hlásal, že "kdo nekouká, jako by nežil". Také pouze jednovětnou.

  Přesto jsem byla pasována za člověka, který se "naváží do ostatních", protože na to koukají.

  Fakt zajímavé. Nejsi součástí stáda, pozoruješ ho zpovzdálí - vykoušem tě úplně, abys nezavazel a nedejbože nám nebral naši zábavu.

  superkarma: 0 07.09.2005, 21:29:13
 5. avatar
  [30] Ťapina [*]

  david.lister: Já si třeba o reality show ráda přečtu, ale nedívám se. Tak nevím, kam patřím. Sleduju, nesleduju? Mně nebaví čučet na to, jak tam vysedávají na gauči, na židli, u bazénu, a kecají, ale ráda si přečtu shrnutí fakt nejzajímavějšíh událostí.

  superkarma: 0 07.09.2005, 16:54:15
 6. avatar
  [29] Susina [*]

  david.lister: asi tak...

  superkarma: 0 07.09.2005, 16:54:08
 7. avatar
  [27] Susina [*]

  Ťapina: mně psala i redakce, že tyhle články budou, protože to lidi zajímá...a že díky těmto článkům je tu reklama, a tudíž existuje žena-in i pro ty, kdo se na reality show nedívaj... takže myslím,že to lze brát jako poslání tam, kam píše al.do....

  superkarma: 0 07.09.2005, 16:45:44
 8. avatar
  [25] Ťapina [*]

  al.do: Vono jaksi taky záleží na tom, JAK ten svůj nezájem projevili. Jak vidno, davida nikdo nikam neposílá

  superkarma: 0 07.09.2005, 16:04:32
 9. avatar
  [14] Trinii [*]

  no pokud ti to pomůže v tom, že si o ten paragon bez ostychu a špatného pocitu řekneš tak v klidu...ale jeslti si to jen představuješ jaké by to bylo, jak by ses chovala a výsledek žádný tak ti to dává křídla ve tvých představách akorát, no ale když se ti žije lépe tak je to asi dobře...

  superkarma: 0 07.09.2005, 15:00:18
 10. avatar
  [9] Luciš [*]

  no more

  superkarma: 0 07.09.2005, 14:50:25
 11. avatar
  [8] Bella [*]

  Vtipná: Proč? Já taky čučela ale nevím, co tam bylo tak k smíchu

  superkarma: 0 07.09.2005, 14:45:52
 12. avatar
  [5] Bella [*]

  Jaký křídla? To tě spíš ještě sráží na zem ne? Ty bys potřebovala spíš něco, kde i ti nejvíce introvertní jedinci dojdou svému cíli. Přeci v reality show jsou samí "ranaři a bouchači". Já taky čučím na Vyvalený, protože mě to někdy baví, ale větší "hloubku" bych v tom rozhodně nehledala.

  superkarma: 0 07.09.2005, 14:39:29
 13. avatar
  [4] Ťapina [*]

  Harantka: A hlavně to není jednání lidí v normálním životě. To, co prožívají oni tam je extrém, z kterého bych rozhodně nedoporučovala si brát příklad.

  superkarma: 0 07.09.2005, 14:37:13
 14. avatar
  [2] Ťapina [*]

  No nevím... Já jsem byla něco jako ty, první odstavec jako bych psala já. Díky pokecu na internetu jsem se hodně změnila, dneska mi nedělá problém jít za kýmkoliv a mluvit s ním o čemkoliv (dřív jsem si i před blbou návštěvou obchodu připravovala, co tam budu říkat ) Ale Reality show sleduju spíš koutkem oka a spíš pro pobavení, na ztotožňování se mám jiné vzory

  superkarma: 0 07.09.2005, 14:33:35
 15. avatar
  [1] gerda [*]

  ale na to, abych se s někým ztotožňovala, přece nepotřebuju reality show?! Já se přece neztotožním s holkou z ulice, to tedy pardon. Kterýkoliv hraný film, kterákoliv vědomostní soutěž podle mého soudu dá mnohem víc! Tohle je přílišný extrém a jako vzor bych to rozhodně nikomu nedoporučovala

  superkarma: 0 07.09.2005, 14:26:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme