S příchodem podzimu se každoročně mění koncepce televizního vysílání. Vysílají se premiérově nové seriály, vznikají nové pořady, nové reality show. Aby se snad dětem ani dospělým nestýskalo tolik po prázdninách, jsou neustále lákáni k televizním obrazovkám. Někdy se je na co dívat, jindy to stojí za houby.

Reality show a seriály, seriály a reality show

tv

Přiznejme si to milé ženy-in, je mezi námi některá, která se nikdy nepodívala na žádný televizní seriál nebo reality show? Myslím, že není.
Ono známé: „Já se na to nedívám,“ se častokrát naprosto liší od reality. Jako u nás v redakci, ani my nejsme výjimkou.
„Přece se neshodím, když řeknu, že sleduji Ordinaci? Přece nebudu trapná s Vyvolenými, s Farmářem, co hledá ženu, s Cestami domů… Možná tak ještě přiznám Sanitku, ale jen ty první díly. Sleduji reprízy Ženy za pultem? Ani náhodou!“
Nikdo nic nesleduje, ale víme a bavíme se o tom všichni.

Jako mezi mými sousedkami a kamarádkami, tentokrát mimo redakci. A věřte mi, nejsou to žádné pipiny. Jsou mezi nimi učitelky, lékařky, právničky, ale i obyčejné holky prodávající obuv či jablka a banány.
My všechny se (tentokrát bez zapření) přiznáváme k tomu, že sledujeme bulvár, sledujeme televizní seriály, sledujeme po osmi letech návrat Vladka do Vyvolených.
Že jsme došly naprostého kulturního úpadku a necháme se masírovat mediální kampaní? Ale houby! Člověk se přece nemůže dívat jen na intelektuální filmy, čas od času je také potřeba vymýt si mozek, odpočinout si. Pustit si k žehlení Zdenu Tichou, podívat se, že na světě jsou reálně ještě větší blázni než my, poslechnout si nové talentované zpěváky, byť je stálice mezi sebe stejně nepustí.

Malý je ten náš český kulturní rybníček, ale nalezneme v něm tolik, tolik věcí. Televizní stanice se předhánějí v originalitě a nápadech, kterými buďto pobaví, nebo odradí. Pokud odradí, není nic snazšího než vypnout, nebo přepnout.  

P.S.: V lokalitě, kde máme chalupu, tedy na slovenských hranicích, chytáme asi 15 televizních programů ze Slovenska. Co kanál, to Tv seriál, to reality show, které z 90 % vévodí (nedávno vzatá do vazby) známá milionářka Nora Mojsejová.
A na rozdíl od nás, Slováci přiznávají – sledujeme ji všichni.

A co vy milé Ženy-in?
Dokážete se odpoutat od starostí všedního dne, dokážete vypnout a pustit si nějaký ten televizní seriál? Anebo i reality show. Nebo jste zapřisáhlé odpůrkyně, které televizi nepustí, a když, tak jen na zprávy.
No, tomu moc nevěřím.

Dnešním tématem bych v následujících vydáních ráda uvedla do našeho magazínu také trochu toho, o čem se mluví.
- Česká televize odstartovala novou sérii divácky úspěšné Sanitky, tentokrát v režii Filipa Renče.
- Na TV Nova se brzy vrátí nové příběhy z Ordinace v růžové zahradě a stále zde kraluje Ozzák z Comebacku.
- TV Prima odstartovala čtvrtou sérii reality show Vyvolení a trhá rekordy ve sledovanosti. Stejně jako s novými příběhy Cest, které vedou domů.

A to je jen zlomek toho, co se vysílá na výše jmenovaných i ostatních televizních stanicích.
Ať chceme, nebo nechceme, Tv seriály i reality show vyplňuji podstatnou část televizního vysílání. A vyplňují i debatu mezi kamarádkami.

Redakční drbárny

Kromě rozhovorů jako takových se budu snažit vás informovat také o postavách seriálových, budu si povídat s lidmi, kteří se přihlásili do reality show, co je k tomu vedlo, jsou to blázni, nebo exhibicionisti?

- Jak se daří nejen Anetě Langerové, ale i ostatním SuperStar?
- Proč Tereza Kostková a mnohé další opakovaně přechází z jednoho seriálu do druhého?
- Jaký je mladý herec Matouš Ruml (Lexa) ve skutečnosti?
- Má smysl účast ve Vyvolených, když je tam opět Vladko Dobrovodský?

Doufám, že se k těmto „drbárnám“ ve vydáních přidáte. Vždyť co dělat o dlouhých zimních večerech než sledovat konečné vyústění? Tak ať jsme trochu v obraze!

Téma dnešního dne: TV seriály a Reality show

 • Sledujete TV seriály?
 • Který patří k vašim nejoblíbenějším?
 • A který považujete za nejhorší?  
 • Jaký je váš názor na pokračování seriálů? (Nemocnice na kraji města, Sanitka ad.)
 • A co politické seriály?
 • Dokážete být věrnou divačkou u dlouhodobých seriálů? (Ordinace, Cesty domů aj.)
 • Nebo zastáváte názor, jeden díl nevidět – neuteče nic...
 • Dokážete se sžít se seriálovými postavami?
 • A co Reality show?
 • Pobaví vás?
 • Nebo znechutí?
 • Máte nějakou oblíbenou? (Farmář hledá ženu, Vyvolení)
 • Sledujete i pěvecké soutěže?
 • Nebo nesledujete nic a raději čtete :)

Napište nám o tom na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

V dárku odběhneme od televizních seriálů k rozhlasové tvorbě a dvě pisatelky odměníme knihou z edice ČRo pod názvem: 99 významných tvůrců rozhlasových dokumentů.

kniharozhlas

Čtěte také:

Také se vám líbil první díl seriálu Sanitka II?

Reklama