Čtenářka Prababka obdivuje herce Colina Firthe a nestydí se za to, že má ráda romantické filmy, které ji umožňují na chvíli zapomenout na reálný svět. Děkuji Vám Prababko za Váš příspěvek. Já mám také někdy chuť vypnout, ale to si pak pouštím romantiku pro muže. Ramba, Rockyho, Terminátora a tak. A právě proto Vám rozumím.

V tomto věčném boji vyhrává pohádka. Miluji romantické filmy a zvláště pak přepisy literárních děl Jane Austenové.Stejně jakov knihách jsou hrdinové a hrdinky hodně daleko od naší současnosti, řeší problémy naprosto neslučitelné s tím, jak žijeme dnes.

Hlavní hrdinky vypadají jako naivky, ale není to úplně pravda.Zvláště Lizzie / ve verzi Pýchy a předsudku s Keirou Knightley / to má v hlavě dobře srovnané.Mám všemožná dvd s filmy podle Austenové a ráda si je pouštím.Je jich dost a jsou s vynikajícími herci.

Seriálová verze Pýchy a předsudku, kde je můj milovaný herec Colin Firth jako pan Darcy, je moje oblíbená
a Colin Fitrh je tam / odpusťte výraz / k sežrání.

Colin Firth je asi v současnosti můj herecký favorit.Zahraje cokoli-vedle již zmíněného Darcyho je skvělý všude / Deník Bridget Jonesové,Králova řeč,Single Man, Dívka s perlou,Lekce neslušného chování, Láska nebeská...

Musela bych vyjmenovat několik desítek filmů, ale nechám prostor i ostatním.Jsem zkrátka filmofil a filmové iluze mně pomáhají, odpoutat se od reality je tak příjemné.

Beru filmovou romantiku jako neškodný lék.
Zdravím ženy snivé i realistky.

Prababka
Text nebyl redakčně upraven


Jaká je vaše oblíbená filmová postava?

  • Milujete filmové kulturisty?
  • Nebo raději drsné romantiky?
  • Něžné ztřeštěnce?
  • Chlípné ďáblíky?
  • Máte jednoho filmového herce, či postavu, kterou milujete?
  • Z koho hereckého umění, ve které roli, jste paf?

Své úvahy, příběhy, vyznání, ukázky z filmů, prostě cokoliv vás k tématu dne napadne, posílejte na známý redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás, která přispěje k dennímu tématu, dnes kolem 16. hodiny odměním. Zábavnou společenskou hru: Světový film vám jako dárek pošle firma Albi. Věřte, že se u ní skvěle s přáteli pobavíte. Mám s ní osobní zkušenost...

Společenská hra: Světový film

Reklama