Zdraví

Ráno jsem leklá ryba...

Úplně ráno leklá ryba nejsem, tento stav přichází tak mezi osmou a devátou a já zívám a chci spát. Jsem sova, co si moudře poslední dobu zařídila tak, aby mohla nějakou tu noc skutečně probdět a jít spát v čase leklé ryby.

Doslova jásám, když zajde slunce, sešeří se a blíží se doba spaní pro ostatní. Miluji ten klid kolem. Noc, kdy pracuji v klidu u počítače, nikdo mne neruší, nikdo nic nechce. Nevadí mi vytřít během noci podlahu, umýt nádobí, navařit na druhý den. Mám v noci plno energie, usmívám se, bavím, tvořím a ráno, sotva vyprovodím dcerku do školy, tak přichází doba útlumu a musím zalehnout.

Probouzím se chvilku před tím, než se dcerka vrátí domů, povídáme si, děláme úkoly, společně se najíme a k večeru, kdy se vrací muž z práce, tak si dám pár hodinek spánku, abych mohla zase v noci fungovat. Ale to samozřejmě není možné stále, je třeba zařizovat věci přes den, kdy ostatní bdí...

Pokud musím bdít přes den, únava mě doslova přemáhá kolem třetí a pokud to jde, dopřávám si poleženíčko. V noci nejdu nikdy spát před půlnocí. Kdybych měla jít v devět nebo deset spát, tak by mi to bylo dost líto.

Ale jinak se spánkem rozhodně problémy nemám, usnu kdekoliv a kdykoliv, pokud zrovna chci a nemíním se něčím zaměstnávat. Akorát, jak si prohazuji dny a noci, tak se mi občas stane, že zmatkuji. Zrovna minule jsem se probrala v jednu odpoledne. „Jéžíš, už měla přijít ze školy!“ Po tom, co tak hbitě vyskočím se mi rozsvítí – je sobota a muž jel s naší holčičkou za tchýní, kterou poveze kamsi ke kamarádce a oba se vrátí až ve tři.    

Jinak je spánek můj velký kámoš a za nic na světě bych ho nevyměnila! J

Krásný den všem přeje Margaretka

Text nebyl redakcí upraven.

A jak jste na tom se spánkem vy? Jste aktivnější přes den nebo až po setmění?

Své příspěvky na téma spánek pište na emailovou adresu

redakce@zena-in.cz

   
25.03.2010 - Zdraví - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] mio [*]

  U první mateřské jsem taky pracovala doma, převážně v noci, kdy dcera spala a byl klid, vyhovovalo mi to, jen mi vadilo to šílený množství šanonů a papírů, který je normálně na firmě v kanceláři..a doma mi to všude překáželo.. 

  superkarma: 0 25.03.2010, 14:26:52
 2. [5] matuszyk [*]

  oprava-Večer usinám mezi 21.30 a 22.30(ne9.30a10.30)vidité skoro také u toho spím!!!!!!!!

  superkarma: 0 25.03.2010, 14:10:40
 3. [4] matuszyk [*]

  Spanku mam na rozdavání. Nechapu jak někdo nemuže v nocy spát. kolem 6.30 probouzím se skoro sama(i když mam natočený budik)Jasné že ještě rada bych polehávalá ale poviností volají. Samozžejmě mně uplně probudí šálek dobrehpo kafe(nejlépé-NESCAFE)Celou noc klidně prospím-jen řizen mně někdy vzbudí-pak usinam dál.Také když mam chvilku po obědě tak si rada přilehnu a aspon na chvilinku pospinkám. Večer usinam mezi9.30 a 10.30....Zdravím všechný kdo rád spi ..........

  superkarma: 0 25.03.2010, 14:08:50
 4. [3] dadma [*]

  Můj syn je překladatel a tlumočník a pokud nikde netrajdá po světě,tak většinou pracuje doma.Já ho ,ale docela obdivuji.Já bych nedokázala v 7 hodin vstát a v 8 hodin si sednout k počítači a začít pracovat,já bych všechno asi nechávala na poslední chvíli a pak bych makala do noci.Je pravda,že někdy když něco spěchá tak taky dělá dlouho ,ale to jsou vyjímky.

  superkarma: 0 25.03.2010, 14:04:12
 5. avatar
  [2] Hanice [*]

  Závidím, chtěla bych pracovat doma, takto by mi to také vyhovovalo, myslím.

  superkarma: 0 25.03.2010, 13:57:18
 6. avatar
  [1] Jeliska [*]

  Jsem taky sova a ráno dokud nemám kafe, není se mnou řeč.

  superkarma: 0 25.03.2010, 13:49:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme