Zajímavý příspěvek k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Enka1. Jak vypadá její běžný pracovní den, když se napasuje na několik přísloví, to si můžete přečíst v této novince...

Den plný přísloví pokračuje. Níže příspěvek od čtenářky Enky1 - takhle vypadá její pracovní den...


Vstala jsem jak ranní ptáče, ale daleko jsem nedoskočila, poněvadž jsem předevčírem neudělala to, co jsem měla udělat včera - připravit si oblečení na ráno, oblékla jsem si tedy košili, protože je mi bližší než kabát, ten nikdy neobracím. Do práce (abych měla koláče), jsem přišla pozdě, čímž jsem si poškodila. No pozdě bycha honiti, stalo se.

Šéf měl radši vrabce v hrsti a smál se mi, uvidíme, kdo se bude smát naposled. Zalhala jsem - můžu, protože mám krátké nohy a líná huba - holé neštěstí. Než jsem v práci začla řezat, dvakrát jsem si přeměřila pracovní stůl a pustila se s chutí do toho a brzy byla půlka hotová. Co teď, aby práce kvapná nebyla málo platná? Šla jsem se moc ptát, abych se moc dozvěděla. Toho bylo: kolegyně má za tři, protože šetří, druhá musela k zubaři a k očnímu na výměnu oka za zub, ale nakonec prý po něm hodila chlebem.

Blížil se konec pracovní doby, tak jsem si sedla do kouta (i když do panenky mám daleko), aby mě našli a poslali domů, protože tam je nejlíp. Práce mi sešla z očí tudíž i z mysli.

Cestou domů jsem nakoupila za pět prstů a šla se kouknout, jestli soused, co leze do hospody bez peněz, už spadl do jámy, kterou jsem mu vykopala, ale zahučela jsem do ní sama. Tak jsem si šla lehnout, jak jsem si ustlala a doufám, že ráno bude moudřejší večera.

Enka1

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 31. srpna 2011: Přísloví, která frčí!

Toto téma jste si vybraly samy, milé čtenářky. Posílejte mi své historky s příslovími...

  • Stala se vám někdy situace, jako ušitá na nějaké přísloví?
  • Které přísloví je vaše nejoblíbenější a proč?
  • Máte s příslovím nějakou dobrou či špatnou zkušenost?

Vaše příspěvky očekávám na e-mailové adrese redakce (viz níže). Jejich délka musí být minimálně rovna tomu odstavci textu, tedy pokud chcete mít šanci na uveřejnění a zároveň také na dárek, který získá jedna z přispěvatelek. Jaký to bude dárek? Tentokrát jsou to knížky Jak získat sebedůvěru z nakladatelství GRADA a Tři kruté příběhy z nakladatelství EPOCHA.

Své texty posílejte nejpozději 31. 8. 2011 do 15.00 hodin.

kniha tri krute pribehy

Reklama