Čtenářka el.emanuela má svůj sen, pracovat doma a mít děti již velké. Pomalu a v klidu snídat. I tak málo stačí kolikrát člověku ke štěstí. Díky eli.emanuelo za příspěvek. také jsem se zasnil…


Ač jsem sova, dřív jsem dokázala vstát brzo. Časné ranní vstávání má něco do sebe. Všude je ještě ticho a klid, nepočítaje tedy ty uřvané ptáky :), vzduch bývá tak jiný, jakoby čistší, svěží. Ráda jsem s kamarádkou po ranní procházce sedávala v kavárně u čaje a koblížku, snídaly jsme, vypracovávaly úkoly, které jsme dřív nestihly, a bylo nám blaze.

Teď už jsem asi stará. Vstát před devátou je pro mě něco šíleného. Večer se mi nechce do postele - děti konečně spí, takže je klid na to, co se během dne nestihlo. Můžu doma poklidit, ale taky se můžu konečně v klidu najíst - a to si dám klidně druhou večeři, hlavně, že je to v klidu! :)

Ale taky si můžu pustit nějaký film, číst si knížku, projít si oblíbené webovky. Komu by se chtělo jít spát, když je noc tak mladá? I ztichlý večerní byt má něco do sebe. ;)

Jenže ráno, ó jéje! Děti samozřejmě v noci nespaly, v lepším případě se budilo jen jedno dítě a jen 2x, v horším případě jsem běhala mezi plačícími dítky nějakou tu hodinku. Jak mám sakriš vstávat, když jsem toho v noci moc nenaspala?

A sotva vstanu, už abych běžela chystat snídani, česat vlásky, vypravovat do školky, ...

Žádné pomalounku, polehounku se probouzet, snídat aspoň půl hodinky u knihy či filmu (bez snídaně nefunguju), ne - vystartovat jak raketa, neb děti se dožadují svého! Naštěstí máme děti jen dvě a jsme na ně dva, takže každý se stará o jedno dítě a stres tudíž není tak velký.

Ale i tak, tělo sice funguje, ale mozek se probouzí až v pozdních dopoledních hodinách. Do té doby je se mnou veselo. :)

Nejvíc se těším na víkendy. Na chvíli, kdy ráno toho nejmladšího vystrčím z ložnice, zavřu branku u schodů, zavřu dveře do ložnice a vzbuďte mě, až bude oběd! :) Mám báječného muže, který vstává za rozbřesku, někdy se budí i dřív než děti. Takže pro něj není problém děti zabavit a nechat maminku dospat.

Těším se, až budou děti větší. Už teď se to starší snažím vést k samostatnosti a zatím úspěšně. Dcera ví, že ráno se spí a rodiče se budit nemají. Sedí si v postýlce, prohlíží si knížky, kreslí si, ... a čeká, až někdo z nás vstane.

Jestli i druhé dítko bude takové, čekají mě báječné víkendy plné vydatného spánku až do oběda! :)

A ještě kdybych sehnala práci z domu a mohla si tak vstávat, jak mi bude libo, moct snídat pomalu a v klidu, jé, to by byl ráj! :)

eli.emanuela
Text nebyl redakčně upraven


Končí téma dne: Jak to máte se vstáváním?

Za chvíli jednu z vás, co jste přispěly k dnešnímu tématu dne odměním.  Partnerem tématu ranní vstávání je projekt www.bebevyzva.cz  cena pro 1 čtenářku je snídaňový balíček sušenek BeBe Dobré ráno v hodnotě 350,- Kč

bebe

Reklama