Tentokrát jsem vybrala tři filmové ukázky, v nichž za ztvárnění hlavní herecké role může být jejich představitelka sama na sebe právem pyšná. Všechny snímky pojí jméno nejkrásnější a nejoblíbenější české herečky, Jany Brejchové. Příjemnou zábavu.

Ukázka číslo 1.

Kdo zná televizní zpracování povídky Boženy Němcové V zámku a podzámčí, ten ví, že bohatá, rozmařilá a ješitná paní von Springenfeld, v podání Jany Brejchové, nakonec svou lásku, do té doby jen k psíkovi Jolimu, rozdělí i mezi ostatní. Na svoji změnu chování pak může být náležitě pyšná.

V zámku a podzámčí (1981)

Ukázka číslo 2.

Stejně tak by zasloužila pochvalu i císařovna, manželka krále Karla IV., Eliška Pomořanská, opět v podání krásné Jany Brejchové. Neuposlechla zákazu panovníka a šla za hlasem svého srdce. Může být na sebe pyšná, že se jí nakonec všechno povedlo. (zpěv Helena Vondráčková)

Noc na Karlštejně (1983)

Ukázka číslo 3.

A do třetice jsem vybrala skvost české kinematografie, volnou adaptaci románu Jarmily Glazarové, Vlčí jáma. Šlo o první výraznou roli mladičké Jany Brejchové a ta její filmová Jana, ta by mohla sama sebe pochválit za obrovskou shovívavost a trpělivost ohledně snášení vrtochů své pěstounky Kláry. (v podání Jiřiny Šejbalové)

Vlčí jáma (1957)

Tak doufám, že jsem vás ukázkami filmů s „paní herečkou“ Janou Brejchovou potěšila a za chvilku jdeme soutěžit s jinými významnými ženami.

_________________________________

Nestyďte se za obyčejnou lidskou vlastnost, jako je chvála, přesněji řečeno samochvála. Když to nikdo jiný za vás neudělá, proč si to dnes nezkusit?
Věřím, že se máte čím a za co pochlubit.

  • Ať už za podařené vánoční cukroví, nebo za překonání některých partnerských vztahů, či za úspěšné zvládnutí autoškoly nebo jízdy na sněhu.
  • Pochválit se můžete také za to, že jste slušně vychovala děti, anebo i za to, že vám to dnes či kdy jindy obzvlášť sluší.
  • A že si toho jiní nevšimli? Všimneme si toho my.

Téma dnešního dne: Za co byste sama sebe pochválila?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Prvních deset nejrychlejších pisatelek odměním 500 body do věrnostní soutěže. Budou se hodit :)

A jedna z vylosovaných si ještě může sama pro sebe dopřát premiovou tabulkovou čokoládu merci.

c

Reklama