V dnešní tematické ukázce se přeneseme do zahraničí, k hereckým počátkům Leonarda DiCapria. Poznáte ho v roli basketbalového hráče, který je černou ovcí nejen týmu, školy, ale i své rodiny?

Film režiséta Scotta Kalverta Rváčův deník (někdy přeloženo také Basketbalový deník) je jedním z prvních snímků, ve kterém se tehdy začínající herec Leonardo DiCaprio výrazněji prosadil.
Předlohou k tomuto filmu byl skutečný deník básníka Jima Carolla, kam si v době svého bouřlivého dospívání zapisoval své zážitky a zkušenosti.

Sám Leonardo se nedávno v jednom interview vyjádřil, že i přes velké množství rolí, které si dodnes zahrál, považuje Rváčův deník za jednu z nejtěžších rolí, neboť stát se vyvrhelem společnosti, jakousi černou ovcí, to se člověku podaří kdykoliv. Horší už je, vrátit se zpátky.

Rváčův deník

Anketní otázka: Tipněte si

Správnou odpověď se dozvíte v závěrečném tematickém vyhodnocení.

Téma dnešního dne: Černá ovce rodiny aneb v každé rodině je něco

Napište nám, ať už pod svým nickem nebo anonymně, zda máte v rodině také nějakou takovou černou ovci.

  • A proč je černou ovcí?
  • Je ještě naděje na záchranu?
  • Mrzí vás to?
  • Kdy se to stalo?

Svěřte se, ať už se svými vlastními problémy, nebo s problémy své kamarádky, babičky, tety… věřte, že v tom nikdo není sám, ani vy…

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným „černým“ dárkem: černou kuchyňskou chňapkou s azbestovým vláknem a černou kávou Carte Noire.

chnapkaaaa

Reklama