Ve filmařském světě se poměrně často dědí herecké řemeslo z generace na generaci. A není ani výjimkou, že si spolu otec a syn, matka a dcera, nebo otec a dcera či matka a syn, zahrají v jednom snímku. Někteří potomci však nezdědí po rodičích jenom talent, ale i podobu.

Spousta dětí, pocházejících z hereckých rodin, se nejen vydala ve šlépějích svých rodičů, ale také se společně s nimi sešly před kamerou.
Za všechny jmenujme např. Aloise a Davida Švehlíkovi ve filmu Bolero, v tomtéž si společně zahráli také Bolek Polívka s dcerou Annou Polívkovou.
V psychologickém filmu citlivá místa se sešly před kamerou Jana Brejchová s dcerou Terezou Brodskou, ve filmu Zapomenuté světlo si zase zahrála Veronika Žilková se svojí dcerou Agátou (ta tam byla jedno z dětí).
V jednom z dílů Četnických humoresek bychom našli společně také Terezu Kostkovou a jejího tatínka Petra Kostku
V Ordinaci v Růžové zahradě si zahráli neskutečně podobní Petr Rychlý se synem Ondrou.

Kdybychom pátraly dál, určitě bychom našli takových případů víc.
Ovšem rodinné dvojice, ze kterých vybíráme ranní filmové ukázky, jsou unikátní i v tom, že „děti“ se daly po rodičích hlavně podobou.

Ukázka číslo 1.

Helena Růžičková a syn Jiří Růžička se spolu sešli například ve filmu Trhala fialky dynamitem, nebo v trilogii Slunce seno…
Pouštíme ukázku z dílu: Slunce, seno a pár facek, kde maminka svému synkovi s chutí masíruje záda.

Slunce, seno a pár facek (1989)

Ukázka číslo 2.

A záda proklepne i herec Rudolf Hrušínský svému synovi Rudolfu Hrušínskému ml., se kterým si společně zahráli ve filmu Vesničko má středisková. Zejména ve starším věku je Rudolf ml. svému otci velmi podobný. V uvedené ukázce se podoba teprve rýsuje.

Vesničko má, středisková (1985)

Tolik ranní kino a za chvíli už první příspěvky.

Téma dnešního dne: Po kom jsem?

  • Jste celá maminka? Tatínek? Babička, prababička, dědeček…. ?
  • Komu jste podobná vizuálně?
  • Po kom převažují vaše povahové vlastnosti?
  • Mění se věkem?
  • A jste ráda, že jste taková?
    atd. atd.

k tématu pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme dárkem, který potěší: vlasovou kosmetikou Syoss a přívěskem na klíče, kdy Svět bude jen podle vás... Viz. text. :)

text

Reklama