Novinky

Ranní anketka o hlídání: Jak to máte vy?

Co naplat, i když děti milujeme, občas si od nich potřebujeme odpočinout, pomůže nám, když nám je někdo pohlídá. Jak to nejčastěji řešíte vy? Nebo jak jste to řešila, když jste potřebovala? Zkuste odpovědět v naší anketě!

Kdo vám nejčastěji hlídá (hlídal) děti?

Možnost%
Jejich otec.9,3
Babička.22,5
Děda.1,1
Babička a děda.23,1
Sourozenci.2,7
Kamarádky.1,1
Chůva.2,7
Nemám děti.18,7
Nikdo mi děti nehlídal.17,6
Jiná odpověď (napište do diskuse).1,1

Téma dnešního dne zní: Kdo vám hlídá děti?

 • Potřebujete hlídat děti?
 • Kdo vám je nejčastěji hlídá? Jejich tatínek, babičky, dědové, tety...?
 • Svěřila byste je někomu cizímu?
 • Máte chůvu?
 • Necháváte je doma samotné? Jak staré?
 • Máte nějakou zajímavou historku?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Za odměnu získá jedna z vás dárek: Marťánky Gummi a šampón Timotei Kids s vůní Watermelon.

Pište jako obvykle na adresu redakce@zena-in.cz, a to do dnešních 14.30 hodin, heslo je HLÍDÁNÍ. Předem děkuju!

martitimo

   
14.03.2014 - Redakční novinky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. avatar
  [8] risina [*]

  Rikina — #5 Naše děti byly v předškolním a raně školním věku hodně nemocné, tak bylo potřeba hlídat, abychom my mohli do práce. Různě jsme to kombinovali - střídali se babičky a dědové, kteří byli v důchodu (ale ti z mé strany oba pracovali na částečný úvazek, takže to alo logisticyk náročné - přesný rozpis, do kdy budou u ná, kdy přijdu z práce atd.), občas jsem si vzala OČR já, občas manžel.

  Když jsme večer někam šli, dohlídla na děti od cca 6 let toho staršího některá z ochotných sousedek - měli jsme to na oplátku. No a tu nejmladší hlídali večer starší sourozenci - už když jim bylo 2, 10  a 12 let, zůstávali běžně sami doma. Dnes by se sociálka zbláznila... Ale když jsme šli třeba na ples, tak chodily děti spát k prarodičům.

  superkarma: 0 16.03.2014, 12:52:30
 2. avatar
  [7] phoebe24 [*]

  Tu první možnost v anketě myslíte vážně? Jakože to jsou MOJE děti a občas je pohlídá jejich otec?  Hm, u nás jsme se s jejich otcem střídali (jednou týdně jsem šla večer pryč z domu já, jednou on...nebo dvakrát, podle domluvy, nálady a tak). A když jsem nastoupila do práce a nemohla jsem být s nima doma na paragraf, tak to bylo taky na střídačku.

  Takže on MI je vlastně hlídal. To je hodnej.

  superkarma: 0 16.03.2014, 09:14:38
 3. avatar
  [6] denkas [*]

  Moc nechápu to slovo "hlídat" Tím je myšleno,jako když bylo potřeba,jako místo školky?Nebo když se šlo na zábavu,.. Tak to mě děti nikdo nehlídal.Protože babičky byly pracující.Ale jestli je myšleno občas o víkendu,nebo o prázdninách,tak to jo,to si je naši braliSml22 Zrovna tak i já,brala sem si vnoučata ráda  a často o víkendu,v létě,...

  superkarma: 0 14.03.2014, 18:06:34
 4. [5] Rikina [*]

  Hlavně si nějak nepamatuju, že by bylo třeba hlídat děti... prarodiče nám je nehlídali, protože byli pracující a navíc bydleli 60 km daleko. Samozřejmě se o potomstvo staral i jejich otec, ale to bych nenazvala hlídáním, to jsme se prostě střídali v péči a výchově, však od toho rodiče jsou. Oba. Sml80 No a neměla jsem problém občas nechat robátka doma samotná, zhruba šestileté dítě už klidně může být doma samo.

  1. na komentář reaguje risina — #8
  superkarma: 0 14.03.2014, 12:21:44
 5. [4] Maria28 [*]

  Jediného vnoučka hlídám nejčastěji já, dnes ho také vyfasuju -má chudáček plané neštovice

  superkarma: 0 14.03.2014, 09:54:12
 6. avatar
  [3] Pentlička [*]

  Naštěstí jsem měla hlídací babičky a dědečky, kteří byli šťastní, že můžou být se svými vnoučátky. Jen díky nim jsem se patrně nezbláznila úplně, ale jen částečně Sml16

  superkarma: 0 14.03.2014, 09:06:32
 7. [2] elienka13 [*]

  prababička

  superkarma: 0 14.03.2014, 08:51:17
 8. [1] DCOlga [*]

  Nejčastěji mi děti hlídala paní na hlídání, protože nemohly do kolektivu, často i se svým manželem a tak jim naše děti říkaly dědo a babi a měly vlastně třetí babičku a třetího dědečka.

  superkarma: 0 14.03.2014, 08:38:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme