Vztahy

Randění bylo dřív jiné


Naše randění před lety bylo úplně jiné než to dnešní mládeže.

My jsme se totiž neřídili heslem "zlato, jdem na to". Všechno okolo randění a láskování bylo tajemné, nenápadné a velmi, velmi pomalé.

Byla jsem oblíbená, komunikativní, výborně jsem tančila a vůbec jsem byla vyhledávaným objektem opačného pohlaví. Přitom jsem ale byla strašně stydlivá, a tak se moje randíčka odehrávala ve velkých rozpacích a jak se pánové o něco pokoušeli, okamžitě jsem je posílala k vodě.

Vydrželo mi to celý gympl, takže jsem si to všechno ostatní prožila až se svým manželem, se kterým jsem se seznámila až na VŠ. Naše první rande bylo kouzelné, protože nám bylo přes 20 let a tak nějak jsme se styděli oba.

On měl starého stejšna, což byl tenkrát celkem slušný vůz a v něm jsme objížděli okolí a vyhledávali jsme opuštěná místa v přírodě, kde jsme objevovali nejen přírodní krásy. Bylo to sladké a ráda na to vzpomínám. Škoda, že dnešní mládež o tu romantiku a o to tajemno nestojí. Myslím, že zbytečně na všechno spěchají, že vztahy a city nejsou to, co byly. Je prostě jiná doba. Přesto ale mladým fandím a mám je ráda. A tak je i Vás zdravím a přeju Krásný den!
Vaše Eva


Milá Evko, randění se asi někam posunulo, asi tak, jako se sune dopředu doba, ale stejně si myslím, že jako dřív byli ti, co se řídili heslem "zlato, jdem na to", jsou i dnes tací, kteří nikam nespěchají. Každý, jak je mu libo, a každému, jak si zaslouží.
Přejeme i Vám krásné odpoledne.

Ještě hodinu můžete obšťasňovat ostatní uživatelky (a mě) příběhy o lásce, na kterou se nezapomíná. Protože byla krásná, milá, trapná, blbá, zoufalá, dlouhá, krátká... to je na vás.

Vy, co si s námi dáte rande, máte šanci získat prima dárek. Prozradím jen, že oba dárečky zkrášlí vašeho manžela/přítele/kamaráda. Jednou něco na sebe a jednou něco pro voňavé tělíčko...

 

Jaké bylo vaše rande? Vaše nejsmutnější, nejkomičtější, první, poslední… jaké chcete!

Skončilo některé vaše rande fiaskem?

Jaké bylo to první a kde? Ještě na základní škole?
Na internátě, na diskotéce, nebo snad u oběda v mateřské školce?

Rande – totální propadák?

První rande a do měsíce svatba nebo děti?

Proběhlo už vaše vysněné rande?
Nebo na něj ještě čekáte?

Na které nejraději vzpomínáte?

Jaké bylo první rande s vaším současným protějškem?

 

Dejte si s námi dnes rande - napište nám!

redakce@zena-in.cz

   
20.01.2006 - Láska a vztahy - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [20] Týna [*]

  risina: na druhou stranu jsem pak, když jsem to měla poprvé vůbec nekrvácela... jen trošku na WC poté, ale postel mých budoucích tchánovců (byť krytá ručníkem) zůstala nedotčena...

  superkarma: 0 22.01.2006, 14:09:30
 2. avatar
  [19] risina [*]

  Tobbi: Máš pravdu, souloží se pořád. Dokonce se ten věk, kdy se začíná se sexem, u nás ani moc nemění - pořád to prý je v průměru 17 a něco...

  superkarma: 0 22.01.2006, 13:50:07
 3. avatar
  [18] risina [*]

  Beruška1: Já čekala se sexem až do 18 i proto, že se antikoncepce předepisovala až plnoletým.
  Takže jsem těsně po 18. narozenínách poprvé spala s klukem (chodili jsme spolu předtím asi 3/4 roku) a hned šupajdila na gyndu pro prášky. Vynadáno jsem nedostala. Vřídek na čípku mi doktorka našla taky, ale vypálila až při druhé návštěvě.
  Týna: Tak to byl doktor idiot, protože (z praxe na zdravotce) vím, že i tehdy se panny, pokud na gyndu dorazily, vyšetřovaly konečníkem...

  superkarma: 0 22.01.2006, 13:48:37
 4. [17] Tobbi [*]

  Beruška1: Drsný. To si fakt neumím (a ani nechci) představovat. Mně napsal doktor na gyndě prášky v 16 i když jsem byla nedotčená panna Páč jsem měla krámy, že jsem mohla každý měsíc vykrvácet. Pak se to upravilo. A vyhly se mi i ty extra hnusné beďary.

  superkarma: 0 22.01.2006, 13:13:57
 5. [16] Tobbi [*]

  Já přece netvrdím,že se dnes nesouloží. Naopak. Jenže rozhodně to dřív nebylo tak, že se dvojice vodili za ručičku, jak to bylo v článku.

  Souložilo se dřív a souloží se i dnes.

  superkarma: 0 22.01.2006, 13:11:50
 6. avatar
  [15] Týna [*]

  Tobbi: je to jak píše Beruška1 - mě bylo necelých osmnáct a šla jsem na gyndu pro antikoncepci, protože jsem chtěla vést sexuální život... a co myslíš?? Doktor mne hned u dveří seřval, že mám na to času dost a když už jsem tam byla, tak mne prohlédl (byla jsem panna a bylo to docela dost nepříjemné...) a jen tak aby řeč nestála mi vypálil děložní čípek... prostě za komančů to bylo totálně jinak, to si dnešní mladí vůbec neumí představit.... DÍKY BOHU...

  superkarma: 0 22.01.2006, 11:54:33
 7. avatar
  [14] Beruška1 [*]

  Ono by dneska těch 18 letých a mladších bylo těhotných daleko víc, kdyby nebyla dostupná antikoncepce. Pamatujete si dámy, že za komunistů jsme přišly ve dvaceti k doktorovi a on vám tu antikoncepci nechtěl napsat? A mladším, těm spíš vynadal, žo si vůbec dovolují vest pohlavní život, místo aby jim pomohl. A chtějte po holce a klukovi, když už se znají třeba rok, aby spolu jenom chodili za ručičku.

  superkarma: 0 22.01.2006, 11:10:32
 8. avatar
  [13] karieristka [*]

  risina: jako studentka jsem byla v Brně na letní aktivitě (brigádě před začátkem školy) a pořádali nám tam různé diskotéky (i na lodi), filmová představení, besedy s u,ělci... a byly tam holky, co chtěly za každou cenu "ulovit" chlapa - večer se seznámily, do rána se s ním vyspaly a druhý den už ho nezajímaly.

  superkarma: 0 22.01.2006, 06:54:16
 9. [12] Tobbi [*]

  risina: Mnohem míň. Dneska jí bere asi většina A taky hodně dělá sexuální výchova...

  superkarma: 0 21.01.2006, 21:00:18
 10. avatar
  [11] risina [*]

  Tobbi: Jo, v tom máš pravdu. Jen jsem chtěla uvést na pravou míru tu většinu . A představ si, že hormonální antikoncepce byla i za nás... Jen ji bralo mnohem míň holek.

  superkarma: 0 21.01.2006, 19:26:20
 11. [10] Tobbi [*]

  Pro srovnání. Já maturovala před pěti lety. Během studia neotěhotněla pokud vím - na celé škole - žádná studentka. Před rokem porodila jedna bývalá spolužačka, žádná jiná mimi nemá. Vdaná není zatím žádná holka, ženatý žadný kluk. Zatím.
  Na VŠ též zatím nic
  Ale já neříkám, že se nesouloží, to je tou antikoncepcí. Ale nedá se říct, že před dvaceti lety se to všechno bralo pomalu a sex přicházel až za děsně dlouhou dobu...

  superkarma: 0 21.01.2006, 18:37:01
 12. avatar
  [9] risina [*]

  Pro ilustarci - maturovala jsem v roce 1980 na zdravotce, třída 30 holek, bylo nám 19 (devítiletá základka). Jedna spolužačka se vdávala na konci třeťáku, porodila a na rok přerušila. Další se vdávala ve čtvrťáku a byla při maturitě těhotná, třetí o prázdninách po maturitě a vzápětí otěhotněla. Když jsme měly sraz 3 roky po maturitě, bylo nás stále polovina svobodných...
  Na VŠ s námi od prváku studovala jedna maminka, která fakt rodila v těch 18. Další 2 se vdávaly ve čtvrťáku (těhotné), pak jsem byla já na začátku páťáku - netěhotná. Bylo mi 23...

  superkarma: 0 21.01.2006, 16:27:37
 13. avatar
  [8] risina [*]

  Tobbi: "Zeny kolem dvacátého roku" a "osmnáctileté" je rozdíl. A "většině holek bylo koelm 18 a byl těhotné" a "výjimkou nebyli dvacetiletí manželé" - to je taky trošku rozdíl...
  Souhlasím s tebou v tom, že dřív se hodně párů bralo z důvodu těhotenství nevěsty a že věk byl novomanželů byl nižší než teď. Jen zpocyhbňuji to tvé kategorické - "většina holek se vdávala těhotných a bylo jim kolem 18".

  superkarma: 0 21.01.2006, 16:22:42
 14. [7] Tobbi [*]

  A tohle k tomu uvádí Radim Uzel: "V éře socialismu jsme měli nejmladší nevěsty z celé Evropy. Od roku 1989 o čtyři roky stoupl věk prvorodiček. Ženy totiž začaly chytat příležitosti za pačesy a starost o rodinný krb odsunuly na později," prohlásil nejpopulárnější doktor na intimnosti a sex Radim Uzel při jedné ze svých návštěv Písku.
  Fakt, že se zvyšuje věk těhotných žen, potvrzuje také primář gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Písek MUDr. Václav Vlášek. Tento fenomén však s sebou přináší i rizika. Přibývá totiž žen, kterým musejí lékaři naordinovat rizikové těhotenství.
  "Za posledních deset let se skutečně věk rodiček zvýšil, a to o šest let," říká o domácích poměrech primář Vlášek. "Dříve rodily ženy kolem dvacátého roku, nyní jim bývá šestadvacet a více. Měli jsme zde případy, kdy mamince bylo přes čtyřicet," poznamenává dále.
  U starších žen neponechávají lékaři nic náhodě. Je více pod kontrolou, prochází mnoha vyšetřeními, protože s věkem může přibývat komplikací. Na otázku, zda zvýšená věková hranice odborníky znepokuje, Václav Vlášek s úsměvem odpověděl: "Porodníci jsou rádi, že se vůbec děti rodí. Vždyť republika je s porodností stále na štíru. Na druhou stranu nelze ženám vyčítat, že s dětmi vyčkávají. Situace ve státě je k tomu nutí."

  superkarma: 0 21.01.2006, 14:53:56
 15. [6] Tobbi [*]

  risina: Něco jsem k tomu našla: Svědčí o tom průměrný věk nevěst a ženichů. Zatímco ještě před patnácti lety nebyli výjimkou dvacetiletí novomanželé, dnes je jim v řadě případů alespoň o pět let více.
  "Je pravda, že se berou většinou o něco starší lidé než kdysi. Například manželství nezletilého jsme tu neuzavírali, ani nepamatuji. A dříve to nebývalo nic neobvyklého," řekla vedoucí přerovské matriky Jana Filoušová.
  Moderní životní styl, který vzdaluje mladé lidi od sňatků, mění také postoje těch, co už jej absolvovali. Psycholog Smékal si myslí, že i tato skutečnost stojí za rozpadem některých svazků. "Životní styl je dnes rychlejší a náročnější. Lidé mají méně času, který by trávili spolu," mínil Smejkal.
  Hodně lidí také raději žije ve společné domácnosti nesezdaných. "Už to není jako dřív, kdy do poraden přicházely těhotné, ještě ani ne osmnáctileté dívky, a soud jim pak povoloval manželství," uvedl Smékal. (vyšlo to v MFD)

  superkarma: 0 21.01.2006, 14:52:43
 16. avatar
  [5] risina [*]

  Tobbi: Většina snad ne.. Aspoň v mém okolí ne. Ale těhotných nevěst bylo víc než teď, to jë fakt.

  superkarma: 0 21.01.2006, 14:29:42
 17. [4] Tobbi [*]

  Jo, jo - za vašich mladých let to nebylo "zlato pojď na to". A jak si tedy vysvětlujete, že většina holek vstupovala do stavu manželského ve stavu jiném. A bylo jim kolem 18... To ty děti asi našly pod šípkovým keřem, že

  superkarma: 0 21.01.2006, 12:29:16
 18. avatar
  [3] risina [*]

  Hm, já se spíš řídila tím "zlato, jdem na to" - asi proto, že jsem nebyla "oblíbená, komunikativní, dobře tančící a vyhledávaná opačným pohlavím", byla jsem vždycky šťastná, že si mě někdo všiml, a byla bych se rozdala

  superkarma: 0 21.01.2006, 10:50:13
 19. avatar
  [2] pomeranca [*]

  souhlasím s autorkou..... ale my chodíme pěšky (ale první rande bylo děsně neromantický. Byli jsme jenom v kině )

  superkarma: 0 20.01.2006, 22:19:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme