Závod „Rallye večerní Prahou“ je amatérská branně-orientační soutěž, která píše svou tradici již od šedesátých let minulého století a letos je pro zájemce o závod a jeho příznivce připraven již 48. ročník. Trasy denní i večerní etapy vedou ulicemi hlavního města Prahy a jejího blízkého okolí. Cílem závodu je prověřit řidičskou zdatnost, orientační smysl, znalosti a dodržování pravidel silničního provozu zúčastněných řidičů - automobilových nadšenců z řad široké veřejnosti. Hlavním motem je „bezpečnost silničního provozu“, což je zvláště aktuální v dnešní době.

Rallye večerní PrahouStart, cíl a doprovodný program letošního ročníku tohoto závodu se bude konat na Výstavišti Holešovice ve spojení s Veletrhem CZECHBUS v sobotu 5. listopadu 2011.

Závod se jede v kategoriích Muži, Ženy a od loňského roku jsme zavedli i kategorii „ECO“ - tedy vozy s alternativním pohonem, které se vloni zúčastnily elektromobily i hybridní vozy. U příležitosti 50. výročí vzniku pořádajícího Autoklubu Bílá labuť byla pro letošní ročník vyhlášena také kategorie „Historická vozidla“, které se mohou zúčastnit vozidla vyrobená do roku 1986 (včetně). Každá kategorie bude hodnocena samostatně a na závěr bude vyhlášen i absolutní vítěz závodu, který získá putovní pohár. I vy se můžete zúčastnit této soutěže.

Doprovodný program bude probíhat v průběhu dne od 10,00 do 17,00 hodin a bude zaměřen na bezpečnost silničního provozu - jsou připraveny ukázky poskytování první pomoci, informace Policie ČR, Hasičů a Městské policie pro bezpečnost nejen na silnicích. Rádi bychom představili historii i současnou činnost autoklubu a přiblížili veřejnosti smysl jejich činnosti. Tento průřez historií automobilismu však doplníme i pohledem do budoucnosti automobilové dopravy ve městech, kterou představuje využití elektrické energie. O tom, jak může elektromobilita zlepšit životní prostředí a snížit hlučnost v městském provozu pohovoří zástupci projektu „Praha elektromobilní“.

Pro návštěvníky akce je ale také připraven aktivní program, kde budou mít možnost vyzkoušet si „jízdu zručnosti“, kterou absolvují účastníci závodu, připraven je kurz parkování „nejen pro ženy“ - vše pod vedením zkušených instruktorů autoškoly. Pro děti je připraveno dětské dopravní hřiště Městské policie. Program odpoledne vyvrcholí „soutěží v parkování na čas“ pro dospělé i soutěžemi pro děti.

Více informací o akci, pravidla soutěže a on-line přihlášky naleznete na www.rallyevecerniprahou.cz.

Těšíme se na vás!

Reklama