Zdraví

Rakovina prsu: Vaše příběhy mohou pomoci, pište nám

Víte všechno o rakovině prsu? Nejspíš ne stejně jako já. I proto jsme pro vás připravili velký redakční projekt, který v únoru začal. V rubrice Zdraví postupně vydáváme seriál článků na téma rakovina prsu a její prevence.

V článcích se věnujeme tomu, proč rakovina vzniká, jaké jsou možnosti její léčby, jaké druhy nádorů v prsou vůbec existují nebo co vše se dá udělat pro prevenci a jaká existují vyšetření. Kromě toho si budete moci přečíst také rozhovory s odborníky.

rakovina

Připravili jsme pro vás anketu, prosíme o vyplnění několika otázek, je pro nás důležité vědět, jaká témata vás zajímají. Anketu najdete zde: Anketa - téma zdravá prsa a rakovina prsu

Výzva pro čtenářky: Piště nám příběhy

Téma bychom chtěli podpořit příběhy skutečných žen, které rakovinu prsu prodělaly a mohou nám o tom sdělit své zkušenosti. Každý takový příběh může totiž někomu pomoci, vaše osobní vyprávění může ženy nebo dívky inspirovat, aby šly dříve na vyšetření, které by jinak odkládaly, až by mohlo být pozdě. Vaše osobní zkušenosti jsou důležité pro ostatní ženy.

Pozitivní je už i to, když ženy začnou o rakovině prsu přemýšlet a uvědomí si, že se jich taky může týkat. I sebemenší pomoc má v tomto případě smysl.

Milé čtenářky, obracíme se tímto také na vás s prosbou o vaše příběhy. Pokud jste se s touto zákeřnou nemocí setkaly (osobně, nebo onemocněla nějaká vaše blízká osoba), napište nám o tom. Vaše příběhy rádi zveřejníme. Deset z vás, které nám pošlou svůj příběh, odměníme. Čeká na vás balíček s kosmetikou Nivea v ceně 700 Kč od našeho partnera, projektu For You, a balíček v hodnotě 600 Kč od redakce a společnosti AVON. Partnerem naší výzvy je pojišťovna NN a její projekt For You,se kterým dlouhodobě spolupracujeme.

Příběhy piště na e-mail klara.krizova@zena-in.cz

Důležité odkazy:

Redakční tip:

Speciální životní pojištění pro ženy pro případ onemocnění rakovinou prsu

Pro ženy, které si chtějí být jisté, že se o svou rodinu dokážou postarat i v tak složité situaci, jakou je léčba rakoviny prsu či pohlavních orgánů, nový projekt www.foryou.cz nabízí stejnojmenné pojištění.

Čtěte také:

   
29.07.2015 - Prevence rakoviny - autor: (red)

Komentáře:

 1. [12] ovenka [*]

  Děvčata, co jste sem psaly držím Vám pěsti !

  Kamarádka měla včera pohřeb, jejímu synovi bylo včera 17 let.... Byla to veliká bojovnice, ale jsou věci které nikdy změnit nemůžeme.

  superkarma: 0 08.10.2015, 08:57:31
 2. [11] sipeji [*]

  Rakovina prsu-strašák naší rodiny, nejprve zemřela moje babička, pak se ten straašný ortel,že má zhoubný nádor v prsu dozvěděla i moje maminka.Pamatuji tu zlou dobu jako teď,mojí první dceři byl čerstvě rok a já najednou ztratila dvě nejdůležitější ženy v mém životě,babička svůj boj prohrála a maminka procházela operací,ozařováním,umělým přechodem.Moje maminka nakonec svůj boj vyhrála,dnes je sedm let po operaci a na pravidelných kontrolách na onklogii má negativní výsledky.Teď přišla řada na mě.Vzhledem k dědičnosti musím každý rok podstupovat sono prsou a loni mi byl nalezen malinký útvar,po vyštření se zjistilo,že je zhoubný,podstoupila jsem oparaci,byl mi odstraněm opravdu malý nádor,nyní chodím na ozařování a věřím.Věřím že vyhraju,mám doma dvě malé děti,mám pro co žít a za co bojovat.

  superkarma: 2 08.10.2015, 06:46:50
 3. [10] jakuve [*]

  Babička na rakovinu prsu zemřela :-( A moje teta s tim bojovala pět let a aktuálně to vypadá,že hnusnou rakovinu porazila. A toto mne motivovalo už před dvěma lety, abych si nechala udělat vyšetření a budu v prevenci nadale pokračovat, aby připadne nebylo na léčbu pozde. Mam tři male deti a já je chci podpořit při studiích, v osobním životě, syny odvést k oltáři a celkove jim chci byt oporou.

  superkarma: 0 07.10.2015, 23:23:28
 4. [9] anka6252 [*]

  Bohužel moje tchýně na tuto nemoc zemřela,prvně přišla o jedno prso za dva roky o druhé a nakonec měla rakovinu všude.Stačili tři dny a nebylo jí pomocí.No a já musím zaklepat zatím vše v pořádku.

  superkarma: 0 07.10.2015, 16:45:25
 5. [8] šotík [*]

  Rakovina prsu je strašákem snad každé ženy v dnešní době.V mé rodině a okolí se naštěstí toto onemocnění neobjevilo a kéž by to tak i zůstalo.Toto nebezpečí nemíním podceňovat.Před měsícem jsem oslavila 45.narozeniny a proto už mám nárok na mamografické vyšetření,objednala jsem se na něj zrovna na pátek v tomto týdnu.Doufám,že vyšetření bude negativní.

  superkarma: 0 14.09.2015, 22:02:28
 6. [7] balunka1 [*]

  O tomto nemátu nikdy nebude řečeno vše. Před 13 lety mi na to umřela maminka a stále je to pro mně živé. Proto každý rok chodím preventivně na kontroly. Mám strach.

  superkarma: 0 13.09.2015, 18:36:14
 7. [6] Klára 2 [*]

  Bohužel toto onemocnění má spousta mých kamarádek,takže cokoli co může pomoct je více než na místě,hlavně by se už mělo zjistit proč se to děje v tak velké míře,mám pocit,že je to takový moderní mor.

  superkarma: 0 06.09.2015, 17:45:08
 8. [5] helip [*]

  Zdravím, zrovna v současné době bojuji s rakovinou prsu, mám za sebou chemoterapii a ablaci, preventivně jsem si nechala odstranit i druhý prs (jelikož to nemám geneticky potvrzené), prý to byl "náhodný" karcinom, odstranění druhého prsu jsem si hradila. V současnosti beru Tamoxifen (taková malá chemča v tabletách), bere se 5 let, chodím do práce a čekám na "reoperaci", protože se jim při rekonstrukci mých prsou něco nepovedlo. Začínám mít také problémy s vaječníky a dělohou, takže i to půjde v dohledné době pryč.

  Boj s rakovinou je už na celý život, nikdo z nás neví, kdy znovu udeří a už nikdy se nebudu cítit zcela zdravá. Snažím se myslet pozitivně, pracovat a sportovat. Nestresovat se dalšími operacemi, které mě čekají, ale stejně někde uvnitř mi stejně bliká varovné světélko a každá návštěva onkologie a další "preventivní" prohlídky mě vráti zpět na začátek. A proto si všechny vy, které jste zdravé, važte toho, že zdravé jste a snažte se nebabrat v "blbostech", zdraví je opravdu to nejdůležitější, co máme, není to pouhá fráze, já na to přišla až když jsem zdraví ztratila (ve 43 letech).

  Kdyby některá z Vás potřebovala pomoci, poradit nebo se jenom na něco zeptat, pište prosím na můj email: helca.pourova@post.cz, ráda odpovím všem, které zrovna bojují nebo tápou.

  Helip

  superkarma: 0 06.09.2015, 15:25:28
 9. [4] ZWETTLEROVAIVANAG [*]

  Sml16 zajímavé informace,témataSml67

  superkarma: 0 05.09.2015, 20:47:09
 10. [3] gazdina [*]

  Ďakujeme za info v tejto oblasti.

  superkarma: 0 04.09.2015, 20:10:38
 11. [2] pavel61 [*]

  Jsou to potřebná a velmi zajímavá témata.

  superkarma: 0 03.09.2015, 12:43:38
 12. [1] bobani [*]

  užitečné téma

  superkarma: 0 29.07.2015, 10:45:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme