Zdraví

Rakovina prsu: vaše příběhy mohou pomoci

Víte všechno o rakovině prsu? Nejspíš ne, stejně jako já. I proto jsme pro vás připravili velký redakční projekt, který v únoru začal. V rubrice Zdraví postupně vydáváme seriál článků na téma rakovina prsu a její prevence.

V článcích se věnujeme tomu, proč rakovina vzniká, jaké jsou možnosti její léčby, jaké druhy nádorů v prsou vůbec existují nebo co vše se dá udělat pro prevenci a jaká existují vyšetření. Mimo to si budete moci přečíst také rozhovory s odborníky.

cancer

Téma bychom chtěli podpořit příběhy skutečných žen, které rakovinu prsu prodělaly a mohou nám o tom sdělit své zkušenosti. Každý takový příběh může totiž někomu pomoci, vaše osobní vyprávění může ženy nebo dívky inspirovat, aby šly dříve na vyšetření, které by jinak odkládaly, až by mohlo být pozdě. Vaše osobní zkušenosti jsou důležité pro ostatní ženy.

Pozitivní je už i to, když ženy začnou o rakovině prsu přemýšlet a uvědomí si, že se jich taky může týkat. I sebemenší pomoc má v tomto případě smysl.

Milé čtenářky, obracíme se tímto také na vás s prosbou o vaše příběhy. Pokud jste se s touto zákeřnou nemocí setkaly (osobně, nebo onemocněla nějaká vaše blízká osoba), napište nám o tom. Vaše příběhy rádi zveřejníme. Pět z vás, které nám pošlou svůj příběh, odměníme. Čeká na vás balíček s kosmetikou AVON v ceně 1 000 Kč. Další ceny věnuje náš partner, pojišťovna ING se svým projektem For You

ING a projekt For You věnuje tyto ceny

1. Dárkový certifikát na víkendový pobyt v lázních/welness v max. hodnotě 3 500,-

2. Poukaz na nákup zboží na portálu Krasa.cz v hodnotě 2 000,-

3.–5. Lístky na přestavení Aida Lucie Bílé - vždy 2 lístky pro jednu výherkyni

Důležité odkazy:

Redakční tip:

Speciální životní pojištění pro ženy pro případ onemocnění rakovinou prsu

Pro ženy, které si chtějí být jisté, že se o svou rodinu dokážou postarat i v tak složité situaci, jakou je léčba rakoviny prsu či pohlavních orgánů, nový projekt www.foryou.cz nabízí stejnojmenné pojištění.

Pojistné je dle věku ženy odstupňováno v rozpětí 200 až 300 Kč měsíčně, přičemž pojistná částka je stanovená na 750 000 Kč. K nároku na její vyplacení dochází stanovením lékařské diagnózy. Jedním z hlavních rysů této nabídky je naprostá diskrétnost - od sjednání, které lze během pár minut učinit online a nevyžaduje ani zdravotní dokumentaci či lékařskou prohlídku, až po výplatu v případě pojistné události.

ING Pojišťovna spustila unikátní projekt For You, který pod patronátem Lucie Bílé podporuje ženy v boji proti rakovině prsu a pohlavních orgánů. Hlavní platformou projektu jsou interaktivní stránky www.foryou.cz, které přinášejí informace o prevenci a léčbě této nemoci a zároveň ženám nabízejí fórum pro výměnu zkušeností. Ženy tak mohou v rámci této komunity diskutovat své problémy mezi sebou, mají ale i možnost poradit se s lékaři a psychology.

Projekt For You jim dále nabízí pojištění pro případ diagnózy rakoviny prsu a pohlavních orgánů a k tomu zcela jedinečné asistenční služby. V neposlední řadě je důležitým rozměrem tohoto projektu i podpora neziskových aktivit.

Čtěte také:

   
27.02.2013 - Zdravá prsa - autor: Lucie Paličková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [46] CHENXI [*]

  Breasts grow as a woman changes, understanding breasts is every woman's responsibility, we should follow the appropriate choice of the breast bra, breast caliber so healthy growth, to achieve the purpose of prevention of breast cancer. A female friend sharing a website: [url = http://www.allure-lingerie.com/] Sexy Lingerie [/ url] provides, bikini, bra, sexy swimwear, sleepwear chemise, and other underwear, protecting a woman's breasts .Sml16

  superkarma: 0 01.08.2013, 11:25:34
 2. avatar
  [45] lenagirl [*]

  naštěstí u nás v rodině žádné zkušenosti Sml23

  superkarma: 0 10.03.2013, 18:26:56
 3. [44] Ifa2009 [*]

  Rakovina prsu, je u nás v rodině snad tou poslední formou rakoviny, která nám "chybí do sbírky" Mrcha zákeřná... Sml68Sml15

  superkarma: 0 09.03.2013, 21:15:51
 4. [43] bohuša [*]

  Moje maminka s touto chorobou zápasí již sedm let...od doby,kdy si v prsu samna našla boukličku se změnil život o 360 stupnů nejen ji,ale celé rodině. Často mívá stádia,kdy to chce vzdát,ale snažíme se ji celá rodina podpořit,i když je to opravdu těžké. Což se podepsalo i na jejím manželství,kdy to opravdu není "jako dřív"! Problém je v tom,že svůj žal začala léčit "skleničkou"...a to je další závažný problém. Takže nám nezbývá,než neustále řešit problémy. A aby toho nebylo málo,dnes jdeme na pohřeb tetičce,nad kterou bohužel tato zákeřná choroba zvítězila.Ale naše rodina se bude držet hesla:NIKDY TO NEVZDÁVEJ! a to je poselství pro všechny ŽENY...NADĚJE UMÍRÁ POSLEDNÍ...vždy stojí za to ŽÍT!

  superkarma: 0 08.03.2013, 04:08:54
 5. [42] free [*]

  Naštěstí toto nepotkalo mě ani nikoho v okolí

  superkarma: 0 07.03.2013, 20:42:23
 6. avatar
  [41] Hanula [*]

  1miska — #38 Sml79 balunka1 — #37

  superkarma: 0 07.03.2013, 14:51:15
 7. avatar
  [40] duxi [*]

  Ano mám nějaké zkušenosti. Je nás pět kamarádek ve věku 45-65 let. Z toho dvě již prošly touto hroznou nemocí. Obě přišly o jedno z prsou. Starší , i když labilnější, to kupodivu přečkala ,jednou dole,jednou nahoře.Nyní je v pohodě,užívá života,chodí do přírody,divadla,jezdí poznávat cizí země. Ta druhá,mladší, 45 let, přišla o prso,a brala to odvážně. Jenže se nespokojila s tím,že v takovém věku nemá prso, tak šla na plastiku a prso má zpět. Jenže prso jí udělali menší než měla původní prso /4 vel./, tak jí zdravé prso upravili dle prsa plastického. Tato anabáze trvala 2 roky a nyní je vpohodě.Držíme palce,aby to tak v budoucnu vydrželo a obě byly o.k.Sml16

  superkarma: 0 07.03.2013, 12:56:37
 8. avatar
  [39] Kristulka [*]

  Na rakovinu prsu mi nedávno zemřela sestřenice. Je to hrozná nemoc. Nejhorší je, že se člověku nedá nijak pomoci, ta bezmoc je strašná. Obdivuji všechny silné ženy, která se z této nemoci vyléčily. Přeji všem moc a moc zdraví, protože je opravdu nejdůležitější na světě.

  superkarma: 0 04.03.2013, 22:20:31
 9. [38] 1miska [*]

  Bohužel, zkušenost mám, umřela mi na rakovinu prsu, maminka. Když jí ji zjistili, odoperovali ji prso a za jedenáct měsíců už to stejně nezvládla. Dodnes si myslím, že počkala, až mi bude 18 a za čtrnáct dní už tady nebyla, bylo jí čerstvě 50 let. Moc mi chybí a chybět vždy bude.Nejhorší na tom všem je, že jsem nenáviděla sestru,protože se ji narodila holčička.Ale dnes je to má nejoblíbenější neteřinka a teď čekám holčičku sama.Ještě nemáme jméno, tak uvidíme.

  1. na komentář reaguje Hanula — #41
  superkarma: 0 03.03.2013, 21:45:21
 10. [37] balunka1 [*]

  Bohužel, s rakovinou prsu zkušenost mám. Není vůbec nic, co by se mně dotklo víc. Umřela na ni má maminka.Bála se jít k lékaři, aby ji neoznámil přesně toto, tak to odkládala, když už bolestí v podpaží nemohla vydržet. Bylo pozdě, okamžitě šla na operaci, vzali ji levé prso a mamča myslela, že to snad bude lepší. Já v té době pracovala na recepci jednoho nejmenovaného centra . Měli jsme semináře i na toto téma a něco málo jsem už věděla.Když jsme den po operaci za maminkou přijeli do nemocnice v Ostravě, byla jsem v šoku, nejen, že byla maminka venku a nikdo nic neřekl, ale nedalo mi to a prostě jsem to chtěla vidět. Vím, že je to hnusné, ale prostě jsem to tak cítila.V momentě, kdy jsem tu ránu viděla, věděla jsem, že je to špatně. Nebyla zašitá, ale zalátaná.A protože jsem opravdu horkokrevná, tak jsem hned vlítla na lékařku. Nechtěla mi dát žádné informace, prý je řekla otci. Jenže to je můj nevlastní a i když on mi to podal, jako že pohoda(je to kretén a to ho neurážím), tak jsem to chtěla slyšet od ní. Prý udělali vše, co mohli a teď jen můžeme čekat, co bude dál, tak jsem ji řekla, že se mi nelíbí, jak je zašitá a že to vypadá, že s ní nepočítají dál. Prý, podle ní, jsou to standartní stehy a co se mi nelíbí.Prostě jsme se tam chytly.A dost.Také mně zajímalo, jak je možné, že je venku. A to se začaly dít věci.Okamžitě na pokoj, nikdo s ní nemluvil a já byla černá ovce rodiny. Až když jsem za dva dny odjela, přišel se za mamkou podívat primář a konstatoval, že takhle sprasenou práci ještě neviděl. Pak se mi omlouvali, já jen chtěla dobrou péči pro maminku.Nicméně za 4 měsíce se mamince objevily metastáze na kostech a přes veškerou další péči, maminka 29.5.2001 maminka umřela. Jediné, co jsem ji ještě stačila povědět, že čekám miminko, mám i syna, kterému bylo 9 let a babičku miloval a dcerka, která se mi narodila, dostala jméno po mé mamince a dodnes stále kouká na fotku babičky a je jí moc líto, že ji nikdy nepoznala. Já si myslím, že se mi vrátila, májí spoustu stejných gestSml16.Proto, dámy a paní, nikdy nečekejte, může být pozdě.Já od té doby chodím každý rok.

  1. na komentář reaguje Hanula — #41
  superkarma: 0 03.03.2013, 21:23:20
 11. [36] marketka77 [*]

  S rakovinou prsu zadnou zkusenost nemam, ale s rakovinou jako takovou ano..je to hrozne onemocneni, a moc bych si prala aby mou rodinu uz nikdy zadne takove onemocneni nepotkalo..

  superkarma: 0 03.03.2013, 08:03:02
 12. [35] fionora [*]

  V rodině zatím rakovinu nemáme a doufám, že to tak zůstane. Pravidelně chodíme na prevenci.

  superkarma: 0 02.03.2013, 17:29:34
 13. [34] majoneza [*]

  Obávám se všech nemocí,proto se snažím dodržovat prevenci. V rodině rakovina zatím nebyla,ale vždy je někdo první.....Sml80

  superkarma: 0 02.03.2013, 17:24:05
 14. avatar
  [33] ekleinovka [*]

  arminka — #29 denkas — #30 Holky,ona jen komentovala smajlíka od Datury,té se tam zřejmě neopatrností vloudilSml15.....

  superkarma: 0 02.03.2013, 09:27:47
 15. [32] mamo [*]

  je to hrůza tahle nemoc.Velká rodina je fajn ,ale ne co se tyče nemocí .Rakovina u nas v rodine přemohla -tetu strejdu,dědu,a dal se mi ani nechce psát.je jsem asi před třemi roky našla na těle znaménko a šla si ho nechat vyřezat.Pak mi řekla doktorka ,že jednou za 20 let by to mohl byt nádor.tfuj,tfuj přeji všem kdo zapasí at vyhrajííí.

  superkarma: 0 01.03.2013, 14:28:13
 16. [31] leidemannova [*]

  Díky Bohu se naší rodině rakovina prsu vyhla. Prevence je ale v tomto případě velmi důležitá. Já sama docházím pravidelně každoročně na preventivní prohlídku ke svému gynekologovi. Rakovina je velmi zákeřná a skrytá nemoc a prvotní příznaky nemusí být vůbec znát,nic nás nebolí. Proto prevenci rozhodně nezanedbávejme.

  superkarma: 0 01.03.2013, 08:18:46

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] denkas [*]

  arminka — #29 No spíš vůbec nemyslela!

  1. na komentář reaguje ekleinovka — #33
  superkarma: 0 28.02.2013, 21:16:07
 2. avatar
  [29] arminka [*]

  denkas — #27 hmm, taky přemýšlím co tím paníliška myslela ? co je legrační na smrti ?  Sml80

  1. na komentář reaguje denkas — #30
  2. na komentář reaguje ekleinovka — #33
  superkarma: 0 28.02.2013, 20:53:14
 3. avatar
  [28] čurda [*]

  hnusná nemoc, všem jen to nejpevnější zdraví přeji, ať se Vám to špatné vyhneSml22

  superkarma: 0 28.02.2013, 17:10:16
 4. avatar
  [27] denkas [*]

  paníliška — #26 Legrační????

  1. na komentář reaguje arminka — #29
  superkarma: 0 28.02.2013, 16:54:46
 5. avatar
  [26] paníliška [*]

  datura — #11 Ano, to je hodně legrační. Sml3

  1. na komentář reaguje denkas — #27
  superkarma: 0 27.02.2013, 23:38:14
 6. avatar
  [25] ekleinovka [*]

  free — #24 Sml80Mně loni taky řekli, že musím zůstat, ostatní odešly...myslela jsem, že ani nedejcham...pak přišel doktor,ještě sono a hned mne vystrašil, že tam mám velké shluky kalcifikací, která se vyskytují v nádorechSml80

  superkarma: 0 27.02.2013, 22:12:50
 7. [24] free [*]

  Po mamo vyšla sestra řekla dalším čekajícím ženám, že to je v pořádku a mě abych počkala, že se mnou chce paní doktorka mluvit... krve by se ve mně nedořezal a ona oznámila, že se jí to nezdálo tak poslala obrázek ještě primáři ale že je to dobré.  Sestry by měli trochu změnit přístup.

  1. na komentář reaguje ekleinovka — #25
  superkarma: 0 27.02.2013, 20:21:26
 8. avatar
  [23] ekleinovka [*]

  U nás se rakovina prsu vyskytla u sestřenky a moje dobrá kamarádka s ní bojovala také, byla jsem poří´ád s ní, neměla to lehké,asi o tom napíšu.....

  I já měla nahnáno, loni jsem měla na mamo plno nálezů - četné kalcifikace, cysty nepočítaně, tukáč.....minulý týden jsem byla na kontrolním mamo - zázračně bez nálezuSml67

  Ono stačí, kolik toho mám naloženoSml80

  superkarma: 0 27.02.2013, 19:56:48
 9. avatar
  [22] Krupová [*]

  naštěstí se tato nemoc v rodině nevyskytuje, ale nikdy neříkej nikdy .-(

  superkarma: 0 27.02.2013, 19:56:38
 10. [21] jamb [*]

  Moji maminku to postihlo v 60 letech, naštěstí na to přišla včas a letos oslaví 75tiny. Jsem moc ráda, že to tak dopadlo, protože její sestřenice na tuto nemoc zemřela asi v 50ti a teta asi v 25 a měla tři malé děti. Chodím pravidelně na mamograf a doufám, že když mám prsa spíš po tatínkovi, že mě to nepostihne.

  superkarma: 0 27.02.2013, 17:59:12
 11. avatar
  [20] daska59 [*]

  Doufám, že tuhle nemoc nebudu muset nikdy řešit ...

  superkarma: 0 27.02.2013, 16:44:18
 12. [19] pavel61 [*]

  všem moc a moc zdraví a také hodně štěstí

  superkarma: 0 27.02.2013, 16:16:11
 13. [18] gaguška [*]

  babička měla rakovinu jinde, ale je to stejně nehezká nemoc, jako rakovina prsu. Všem přeji zdraví a jen zdraví Sml67

  superkarma: 0 27.02.2013, 15:57:24
 14. avatar
  [17] peetrax [*]

  Jindriska8 — #13 tak hodně zdraví i nadále! Sml72

  superkarma: 0 27.02.2013, 13:53:19
 15. avatar
  [16] tajnostii [*]

  Všem hodně štěstíSml22

  superkarma: 0 27.02.2013, 13:26:57
 16. [15] Trefa [*]

  Trefa:zetak ma rakovinu uz pomalu dva roky.je to velmi tezke onemocneni.dneska uz si sotva dojde na zachod.bez pomoci rodiny by tam ani nedosel.

  superkarma: 0 27.02.2013, 13:20:53
 17. [14] ZWETTLEROVAIVANAG [*]

  vsem, kdo maji tuto nemoc preji, aby tu hnusnou nemoc prekonaly a byli zase zdravi  jako driv bojuj te a nevzdavej te to pevne nervySml16Sml16Sml16

  superkarma: 0 27.02.2013, 13:19:10
 18. avatar
  [13] Jindriska8 [*]

  Všem přeji ať tuto nemoc porazí,mně se to doufám povedlo a snažím si užívat života.Sml16

  1. na komentář reaguje peetrax — #17
  superkarma: 0 27.02.2013, 12:44:38
 19. [12] Lucinka27 [*]

  Ja naštěstí v rodine nemám nikoho z rakovinou prsu ale moje maminka 56 let měla o tuto nemoc v loňskem roce velky strach našli ji rychle rostoucí útvar a poslali ji na biopsii ja v te době měla roční velice uplakane díte k tomu Stehovani a rekonstrukce takze manžela jsem viděla vždy az pozde večer,špatně jsem to snašela a hlavou probíhalo co kdyz moje maminka ma opravdu rakovinu co bude dal jsk ji podržet (je hodne citlivá takze ta byla 3tydny v době čekání na vysledky ve stavu zhroucení)prosila jsem všechny andelicky at stoji pri ní a všechno dopadne dobře v den jejich narozenin zavolala paní doktorka o 2dnx dříve ze vi ze je nervózní jak to dopadlo a tak ji vola dobrou zprávu o dva dny dříve a jako prvni. Byla jsem tak šťastná jak mi maminka volala ze jsme obe plakali štěstím. Bohužel v tuto dobu i ma kamarádka prožívala totéž a dozvěděli se ze jeji maminka rakovinu bohužel ma a musi obe prsa pryc a rychle chemoterapie je tomu přesně rok maminka stále chodi na pravidelne kontroly a maminka kamarádky zvládla boj s rakovinou i kdyz bez prsou ale žije a to je hlavni!

  superkarma: 0 27.02.2013, 12:28:32
 20. avatar
  [11] datura [*]

  zítra jdu na pohřeb bývalé kolegyni z práce, asi 30 let nešla na gyndu a teď už bylo pozdě na cokoliv Sml80Sml52, ale psát o tom nebudu, jen jsem včera mluvila s jejím manželem a řekl mi, že si bude do smrti vyčítat, že ji nedonutil jít k lékaři při první bolesti.

  1. na komentář reaguje paníliška — #26
  superkarma: 0 27.02.2013, 11:15:29
 21. avatar
  [10] blanca [*]

  moje známá na rakovinu prsu zemřela vloni ve 36 letech, maminka tří malých dětí Sml13

  superkarma: 0 27.02.2013, 10:59:08
 22. avatar
  [9] dasena [*]

  naštěstí neSml16

  superkarma: 0 27.02.2013, 10:20:37
 23. avatar
  [8] ladouch [*]

  V rodině aní v mém nejbližším okolí naštěstí nikdo takový není.Sml23

  superkarma: 0 27.02.2013, 10:17:48
 24. avatar
  [7] hardman [*]

  rakovina..hrůza

  superkarma: 0 27.02.2013, 10:09:51
 25. avatar
  [6] Hanula [*]

  Sml15v mém okolí se ta potvora také vyskytla...

  superkarma: 0 27.02.2013, 08:49:20
 26. avatar
  [5] lenig [*]

  je pravda, že příběhy jiných mohou pomoci k odvaze těm, které se bojí....Sml59fajn nápad

  naštěstí nemohu s žádným osobním příběhem přispět, ale opravdu mě to těší a doufám,že to tak i zůstane navždySml67

  superkarma: 0 27.02.2013, 08:37:35
 27. avatar
  [4] marianaant [*]

  Mám přítelkyni, které tuto nemoc podchytila včas. Sml16

  superkarma: 0 27.02.2013, 08:34:21
 28. avatar
  [3] Milea [*]

  V rodině máme tetu (55let), která měla rakovinu prsu, nemoc překonala a to je moc fajn. Naše děti ji mají moc rády. Sml73

  superkarma: 2 27.02.2013, 08:17:53
 29. [2] rennina [*]

  Taky znám pár lidí,kteří se s touhle "potvorou" vypořádali,ale taky jsem měla známé,které pohltila Sml15.

  superkarma: 0 27.02.2013, 08:08:59
 30. [1] lidicka [*]

  Znám  lidi z okolí, kteří překonali tuto zákeřnou nemoc.Sml22

  superkarma: 0 27.02.2013, 05:50:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme