Milé čtenářky,

Příspěvek čtenářky, který si dnes můžete přečíst, má souvislost s Vánocemi. Pro „ivetinkav“ to byly Vánoce, na které určitě nikdy nezapomene. Vše naštěstí dobře dopadlo, a to samé přejeme i vám. Starejte se o své zdraví a mějte klidné Vánoce!

happy ch

Pokud jste nám ještě nenapsaly a máte k tomuto tématu co říci, podívejte se prosím SEM.

Příběh třetí od čtenářky s nickem ivetinkav

Jelikož dbám o své zdraví, tak chodím na preventivní prohlídky. Před deseti lety, těsně před Vánocemi mi doktor řekl špatnou zprávu. Že mám špatný cytologický nález a v lednu že jdu na operaci, kde mi odstraní kousek čípku a udělají plastiku čípku. Hodně jsem se lekla a celé Vánoce byly zkažené. Pořád jsem na to musela myslet. Třináctého ledna jsem šla na operaci. Operace proběhla dobře, žádné komplikace, nic nebolelo, tak jsem šla druhý den domů a tři týdny jsem čekala na výsledek. Naštěstí vše bylo o.k. Pak jsem musela chodit na čtvrtletní prohlídky a odběry. Potom se to prodloužilo na půlroční a nyní už zase na roční. Dokonce jsem před třemi roky otěhotněla a těhotenství i porod proběhly bez komplikaci. Jsem ráda, že vše je tak, jak má být, a že chodím na preventivní prohlídky, díky kterým se na vše přišlo včas. A určitě to doporučuji všem ženám, aby nezanedbávaly prevenci. Život máme jenom jeden a preventivní prohlídka trvá ani ne 15 min jednou za rok. Mějte se hezky a přeji zdravíčko všem

Občanské sdružení HPV College

hpvHPV College je neziskovou organizací, která sdružuje lékaře zabývající se problematikou HPV. Jejím cílem je zvýšit povědomí laické i odborné veřejnosti o infekci HPV a onemocněních, jež s ní souvisejí, jelikož mnoho lidí nemá dostatečné informace o rizicích a možnostech ochrany. Znalost problematiky je přitom pro účinnou prevenci nezbytná.  HPV College se snaží  soustavnou edukací motivovat veřejnost k aktivní účasti v preventivních programech.

Více na www.hpv-college.cz.

Na očkování proti papilomavirům přispívají i některé zdravotní pojišťovny. Kompletní očkování tak může vyjít jen na 2 400 Kč. To je případ Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE, u které dívky ve věku 12 až 17 let mají hned dvojí zvýhodnění. Nejprve mohou získat očkovací látky za zvýhodněnou cenu a po aplikaci třetí dávky si ještě navíc mohou požádat o příspěvek na očkování ve výši až 4 000 Kč.

Reklama