Milé čtenářky,

injection

snad se na mě nebude čtenářka „xsakranx“ zlobit, ale když jsem si přečetla tento příběh - napadlo mě jediné - proč se nenechá očkovat!? Virus v těle evidentně má, tak na co čeká? Je přece šance, že očkování zamezí alespoň částečně některým dalším projevům. Neexistují ještě přesné statistiky, protože očkování proti rakovině děložního čípku neprobíhá dlouhodobě, ale například v Hlasovém a sluchovém centru ve Španělské ulici v Praze je paní doktorka, která léčí pacienty s HPV, kterým virus napadl hrdlo a hlasivky. Ti, kteří se nechali ihned naočkovat, měli v budoucnu výrazně menší opakovaný výskyt nádorů a bradavic. Myslím, že i to je pádný argument pro očkování.

Pokud jste nám ještě nenapsaly a máte k tomuto tématu co říci, podívejte se prosím SEM.

Příběh šestý od čtenářky s nickem xsarkanx

[15] xsarkanx [*]

Prodělala jsem před 8 lety odstranění genitálních bradavic, tzv. kondilomat. Byl to nepříjemný zákrok, který se však dal vydržet. Při lokálním umrtvení jsem cítila jen mírný tlak. Po několika hodinách mě propustili domů, jen jsem nesměla nějakou dobu sedět a měla jsem spíše operované místo „větrat“. Dozvěděla jsem se, že tyto kondilomata jsou přenosná i na partnera, ten můj však nic nechytil, to by mi dal Sml30. Vím, že se to může vracet, naštěstí mám zatím klidSml59. Problémy na děložním čípku jsem zažila také. Měla jsem asi 4x po sobě špatné výsledky ze stěrů z děložního čípku. Musela jsem se objednat na onkogynekologii, kde jsem sledována už asi 3 roky. Pokud by se to zhoršovalo, musela bych podstoupit operativní zákrok. Snad budu mít „štěstí“ a budu absolvovat jen ty prohlídky 2x ročně a nic horšího se v mém těle nerozjede...

Občanské sdružení HPV College

hpvHPV College je neziskovou organizací, která sdružuje lékaře zabývající se problematikou HPV. Jejím cílem je zvýšit povědomí laické i odborné veřejnosti o infekci HPV a onemocněních, jež s ní souvisejí, jelikož mnoho lidí nemá dostatečné informace o rizicích a možnostech ochrany. Znalost problematiky je přitom pro účinnou prevenci nezbytná.  HPV College se snaží  soustavnou edukací motivovat veřejnost k aktivní účasti v preventivních programech.

Více na www.hpv-college.cz.

Na očkování proti papilomavirům přispívají i některé zdravotní pojišťovny. Kompletní očkování tak může vyjít jen na 2 400 Kč. To je případ Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE, u které dívky ve věku 12 až 17 let mají hned dvojí zvýhodnění. Nejprve mohou získat očkovací látky za zvýhodněnou cenu a po aplikaci třetí dávky si ještě navíc mohou požádat o příspěvek na očkování ve výši až 4 000 Kč.

Reklama