Milé čtenářky,

dnes vám na téma rakovina děložního čípku přinášíme příběh, který má navzdory závažnosti tématu velmi šťastný konec. Napsala nám ho čtenářka s nickem modrý kamínek a je povzbuzením pro všechny, které řeší podobné problémy.

Pokud jste nám ještě nenapsaly a máte k tomuto tématu co říci, podívejte se prosím SEM.

 

Příběh třetí od čtenářky s nickem modrý kamínek

rakovina

Váš velmi závažný námět mě inspiroval k popsání svého vlastního příběhu. I já jsem si prodělala cytologický nález a následnou konizaci čípku. Nyní od té doby uběhlo již skoro 15 let a chvála bohu jsem zatím stále v normě.

Toto však není cílem mého vyprávění. V době, kdy lékař zjistil vážný nález na mém čípku a během tří dnů jsem musela absolvovat operaci, mi bylo již 39 let a po více než 10 letech usilovného snažení o dítě jsem se začínala smiřovat s bězdětností. Nález rakoviny mi rozhodně na optimismu nepřidal.

Jaké pak bylo pro mě překvapení, když jsem třetí měsíc po operaci zjistila, že jsem těhotná. Operací se totiž odstranila vrchní vrstva sliznice, kterou jsem měla zjizvenou po absolvovaných zánětech v mládí. Tato zjizvená tkáň zřejmě působila jako filtr, kterým spermie neprošly.

Takže tento příběh vám vyprávím proto, že absolutně platí, že všechno špatné je k něčemu dobré. Já nyní mám díky této hrozné nemoci již skoro čtrnáctiletého syna.

Přesto nic nezanedbávám a pravidelně docházím na cytologické kontroly i na mamograf.

Všem, které tato nemoc postihne, přeji aspoň částečně stejně dobrý konec, který postihl mne.

Občanské sdružení HPV College

hpvHPV College je neziskovou organizací, která sdružuje lékaře zabývající se problematikou HPV. Jejím cílem je zvýšit povědomí laické i odborné veřejnosti o infekci HPV a onemocněních, jež s ní souvisejí, jelikož mnoho lidí nemá dostatečné informace o rizicích a možnostech ochrany. Znalost problematiky je přitom pro účinnou prevenci nezbytná.  HPV College se snaží  soustavnou edukací motivovat veřejnost k aktivní účasti v preventivních programech.

Více na www.hpv-college.cz.

Na očkování proti papilomavirům přispívají i některé zdravotní pojišťovny. Kompletní očkování tak může vyjít jen na 2 400 Kč. To je případ Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE, u které dívky ve věku 12 až 17 let mají hned dvojí zvýhodnění. Nejprve mohou získat očkovací látky za zvýhodněnou cenu a po aplikaci třetí dávky si ještě navíc mohou požádat o příspěvek na očkování ve výši až 4 000 Kč.

Reklama