Dnešní příběh má zatím dobrý konec. Pokud tedy považujeme odejmutí dělohy za dobrý konec. Ale pokud se to týká nemoci, která často končí fatálně, tak to asi za dobrý konec můžeme považovat. A nezbývá nám nic jiného než zopakovat slova čtenářky s nickem MAFIRA - vezměte si z tohoto příběhu ponaučení a dejte sebe i své děti očkovat!

Pokud jste nám ještě nenapsaly a máte k tomuto tématu co říci, podívejte se prosím SEM.

Příběh devátý od čtenářky s nickem MAFIRA

gynekologie

Nikdy bych si nepomyslela, že to může potkat i mě. Byl to jako zlý sen, když mi gynekolog při pravidelné prohlídce řekl, že musím na malý chirurgický zákrok. Říkala jsem si - to nemůže být pravda. No nic, na radu lékaře jsem se objednala na operaci. Vše proběhlo bez problémů a ještě týž den jsem byla doma. Za měsíc opět na gyndu. Snad to bude ok, říkala jsem si. Ani jsem se nebála, byla jsem přesvědčena, že to bude v pořádku. Při kontrole doktor kroutil nevěřícně hlavou - tušila jsem, co se děje, ale říkala jsem si, nebude to tak hrozný. Výsledek: Musíte se objednat na operaci - je třeba odnětí celé dělohy. To byla pro mě rána - to jsem nečekala. Ale co se dalo dělat?

Objednala jsem se na druhou, již větší, operaci. Nebudu popisovat, jak to vše probíhalo v nemocnici, ale už je to za mnou. Byla jsem po operaci na kontrole a mám krásně zhojeno - jak prohlásil lékař v nemocnici. Teď mám jít na gynekologii na kontrolu, a tak doufám, že bude vše ok. Chtěla bych všem ženám doporučit: Choďte pravidelně na kontroly. Dá se to zachytit včas - jako u mě. No a očkování proti rakovině děložního čípku moc doporučuji. Prosím neodkládejte nic. Pak už bude pozdě. Vše je ve vašich rukou. Dejte očkovat i své dcery! Snad si vezmete ze mě ponaučení.

Občanské sdružení HPV College

hpvHPV College je neziskovou organizací, která sdružuje lékaře zabývající se problematikou HPV. Jejím cílem je zvýšit povědomí laické i odborné veřejnosti o infekci HPV a onemocněních, jež s ní souvisejí, jelikož mnoho lidí nemá dostatečné informace o rizicích a možnostech ochrany. Znalost problematiky je přitom pro účinnou prevenci nezbytná.  HPV College se snaží  soustavnou edukací motivovat veřejnost k aktivní účasti v preventivních programech.

Více na www.hpv-college.cz.

Na očkování proti papilomavirům přispívají i některé zdravotní pojišťovny. Kompletní očkování tak může vyjít jen na 2 400 Kč. To je případ Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE, u které dívky ve věku 12 až 17 let mají hned dvojí zvýhodnění. Nejprve mohou získat očkovací látky za zvýhodněnou cenu a po aplikaci třetí dávky si ještě navíc mohou požádat o příspěvek na očkování ve výši až 4 000 Kč.

Reklama