Zdraví

Rakovina děložního čípku: Setkala jsem se s ní již v 19 letech!

Milé čtenářky, další příběh na téma rakovina děložního čípku je dost odstrašující. Týká se totiž 19leté slečny! Měl by být varováním hlavně pro všechny maminky. Nechte své děti očkovat, a to co nejdříve! Ideální věk pro očkování proti rakovině děložního čípku je 12 - 14 let, tedy před zahájením pohlavního života.

Pokud jste nám ještě nenapsaly a máte k tomuto tématu co říci, podívejte se prosím ZDE.

Příběh od čtenářky Nikoly S.

Dobrý den,

chtěla bych se se všemi podělit o svůj příběh. Nejde mi o žádnou výhru, chci se jen podělit o zkušenost a prostřednictvím toho varovat. Je mi 19 let a mám 2 roky přítele. Nedávno mě dokonce požádal o ruku a začínala jsem žít život, po kterém jsem toužila. Ve škole jsem si na všech besedách říkala, že se mě ty pohlavní nemoci netýkají. Já mám přeci stálého partnera a dávám si na vše pozor.

Jenže pak přišel strašák HPV. Gynekoložka mně ani na několik vyzvání nevysvětlila, co mi to chce vlastně kontrolovat. Říkala tomu jen nález a že se musí po půl roce zkontrolovat. Žádné informace, co je to, jak to funguje, jak by mi to mohlo ublížit. A tak jsem si začala vše hledat sama na internetu. Jen už bylo pozdě. Přišla kontrola, po kontrole biopsie děložního čípku, za dva měsíce konizace a za měsíc pak rekonizace, a potom naštěstí už jen kontroly.

Na té rekonizaci jsem si ale uvědomila, že nejsem zas tak nedobytná a že by asi bylo dobré dávat na sebe lepší pozor. Netýká se to jen žen ve vyšším věku, je to problém i mladých žen. Na pooperačním vedle mě na jedné straně ležela 17letá slečna a na druhé straně 58letá paní, která už byla i vdovou. Tohle je prostě problémem všech žen, ne jen starších nebo těch, co už mají děti. Ne nadarmo se říká, že když se milujete s mužem či ženou, tak se milujete i se všemi jeho partnery, co kdy měl.

Ženy by před tím neměly zavírat oči a muži by konečně neměli tento problém brát jako problém ženy. Vždycky za to můžou dva, stejně jako je to s dětmi. :)

Tímto Vám přeji hezký den

Nikola S.

Občanské sdružení HPV College

hpvHPV College je neziskovou organizací, která sdružuje lékaře zabývající se problematikou HPV. Jejím cílem je zvýšit povědomí laické i odborné veřejnosti o infekci HPV a onemocněních, jež s ní souvisejí, jelikož mnoho lidí nemá dostatečné informace o rizicích a možnostech ochrany. Znalost problematiky je přitom pro účinnou prevenci nezbytná.  HPV College se snaží  soustavnou edukací motivovat veřejnost k aktivní účasti v preventivních programech.

Více na www.hpv-college.cz.

Na očkování proti papilomavirům přispívají i některé zdravotní pojišťovny. Kompletní očkování tak může vyjít jen na 2 400 Kč. To je případ Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE, u které dívky ve věku 12 až 17 let mají hned dvojí zvýhodnění. Nejprve mohou získat očkovací látky za zvýhodněnou cenu a po aplikaci třetí dávky si ještě navíc mohou požádat o příspěvek na očkování ve výši až 4 000 Kč.

   
15.11.2011 - Zdraví - autor: Zuzana Sommerová

Komentáře:

 1. avatar
  [9] wich [*]

  Lhotská — #6 Nepovídej, dealerko VZP Sml52Sml52Sml52

  superkarma: 0 23.11.2011, 12:43:41
 2. [8] nixx [*]

  Myslím, že rakoviny obecně se všichni bojíme a pokud se najde cesta třeba i zkrze očkování jak se tomu bránit, pak proč ne, pokud to mpomůže. Jen to očkování je docela drahá záležotost, takže si myslím, že si ho prostě nemůže dovolit každý.

  superkarma: 0 22.11.2011, 13:55:32
 3. [7] Marienka10 [*]

  Já to vidím stejně. Pokud je možnost se chránit před

  rakovinou očkováním, je třeba takové možnosti využít. A ten příspěvek na

  očkování od pojišťovny je fajn. Kdo ví, jak to bude po novém roce, že. Když

  vidím ty změny, tak mám pocit, že to už nám pak nikdo nic nedá...

  superkarma: 0 18.11.2011, 10:46:18
 4. [6] Lhotská [*]

  Já se rozhodně očkovat nechám. Co se týká následků očkování, tak nikoho,kdo by na následky očkování zemřel neznám, ale na RDČ ano!

  Navíc od nového roku schválila sněmovna(než to vejde v platnost, asi tak v březnu), že bude očkování proti rakovině děložního čípku úplně zdarma a to pro třináctileté holky, což je skvělá zprávaSml59 Pro ty, kteří už tuto věkovou hranici přesáhly nabízí VZP na třetí dávku očkování příspěvek 1000Kč do konce roku. Určitě se to dá stihnout!Sml22Sml22Sml22

  1. na komentář reaguje wich — #9
  superkarma: 0 16.11.2011, 11:08:59
 5. [5] Jasmína [*]

  To očkování ale přece postihuje nějaké množství virů ne všechny. Tak pak když někdo chytne ten, na co očkován není, tak onemocní Sml80

  superkarma: 0 15.11.2011, 20:11:49
 6. avatar
  [4] átéčko [*]

  Žluťásek — #2 jedna paní povídala....

  superkarma: 0 15.11.2011, 17:40:45
 7. avatar
  [3] Eva_CZ [*]

  Nekde jsem cetla, ze tuhle rakovinu vyvolava caste stridani partneru. Taky jsem ji mela. Sml22

  superkarma: 0 15.11.2011, 17:13:58
 8. avatar
  [2] Žluťásek [*]

  Taky znám jednu, co onemocněla po očkování...

  1. na komentář reaguje átéčko — #4
  superkarma: 0 15.11.2011, 12:55:48
 9. avatar
  [1] wich [*]

  Mě by spíš zajímala statistika a okolnosti žen, které právě po tomto očkování RDČ onemocněly. Zda se někde lze těchto údajů dopátrat. Osobně znám dvě, což mi přijde poměrně hodně Sml14

  superkarma: 0 15.11.2011, 12:30:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme