Víte, že:

woman

  • V  České republice každý rok onemocní  1100 že rakovinou děložního čípku, 400 z nich na rakovinu děložního čípku umírá – tj.  každou 22. hodinu jedno úmrtí v České republice
  • Rakovina děložního čípku je druhá nejčastější příčina úmrtí na rokovinu u žen
  • Za většinu případů rakoviny děložního čípku jsou zodpovědné určité typy HPV.
  • Některé typy HPV mohou vyvolávat genitální bradavice – na rozdíl od rakoviny děložního čípku genitální bradavice neohrožují váš život, ale mohou vám život změnit a zkomplikovat.
  • 74 % nových infekcí HPV vzniká u osob ve věku 15 až 24 let a 80 % všech žen se v některém období života tímto virem nakazí

Také Vám přijdou tato fakta alarmující?

Nám určitě ano, a proto bychom Vám chtěli v následujících měsících přinést řadu rad, informací a faktů, která se k tomuto tématu vztahují. 

Nechceme ale přinášet jen strohá fakta a rady. Chtěli bychom Vám na reálných příkladech ze života ukázat, jak závažná jsou tato onemocnění, jak změní život ženě i celé rodině.

Proto bychom vás chtěli vyzvat, abyste se s námi podělili o své zkušenosti, ať už s onemocněním rakovinou děložního čípku, nebo genitálními bradavicemi. Napište nám příběhy Vaše nebo Vašich příbuzných, přátel , známých.

Vaše příběhy budeme publikovat, můžete je posílat od teď až do 30. listopadu. Vybereme tři z vás a každou odměníme balíčkem produktů značky Vichy v hodnotě 1000 Kč.

Partnerem tématu jsou webové stránky www.vsecomuzu.cz

Své příspěvky pište pod článek nebo na adresu zuzana.sommerova@zena-in.cz

Reklama