Jaké máte zkušenosti se solárii? Chci se tam vypravit, protože každé léto vyhrávám pomyslnou první příčku v odstínu „syrová“ své pokožky. Sluníčko moc nemusím, jsem fototyp 2, chodím spíše zahalená – ano, je tedy jasné, že má pokožka kakaový odstín mít nikdy nebude.

 

Nahlédla jsem tu i tam, abych se mohla rozhodnout, zda do té jámy lvové vkročím.

 

Na recepci jednoho studia jsem potkala krásně opálenou paní. Po chvilce dotazování, co a jak, si všímám, že ač kakaová, má vrásčitý krk i ruce. A safra, říkám si, tak tady to někdo přehnal. Nebo že by to bylo tak nezdravé?

 

Jak konstatuji, spálit se nemohu, neb v každém soláriu je časovač, takže i kdybych během deseti minut blahem usnula, neodejdu jako rak. Navíc jak známo, UV paprsky napomáhají vytváření vitaminu D a následně podporují fixaci vápníku v kostech. A když pominu fakt, že dny se již prodlužují, napadá mne ještě jedno pozitivum – léčba světlem, vhodné proti depresi a chmurám, ne?!

 

Ale co s tou vrásčitou kůží? Tu rozhodně nechci! Paní, aniž by tušila mé myšlenkové pochody, mne nadšeně ujišťuje, že budu mít krásnou hnědou pleť, ovšem je to jako se sluníčkem. Hezky pomalu si přivykat, nejdřív na soláriu s nižším výkonem, pak přidávat minuty a až jednou ze mne bude ostřílený kozák, tak mohu zkusit i turbo. Tak daleko zatím nejsem...

 

Jak je to s „opalovacími“ krémy? Rozhodně mám doma nechat ty pro slunění venku, do solárií se používá speciální kosmetika. Taková, která jednak hodně hydratuje, jednak podporuje pigmentaci. Obhlížím tuby, většina je pro suchou a citlivou pleť. Pokožka po intenzivním slunění, byť je řízené, prý trochu „stresuje“ a vysušuje se, tak proto. Jiná kosmetika je pro začátečníka, jiná pro osoby opálené. Co mi vyhovuje, je fakt, že výrobci nabízejí i balení pro jedno použití. Co když se mi to po první zkoušce ohněm nebude líbit, aspoň zbytečně nevyhodím peníze. Po opalování mám nanést speciální krém, který je prý nutný ke zklidnění pokožky. Dodá kůži chybějící hydratační a výživné látky a nebudu prý ani vrásčitá. Prima!

 

Jinde mi vysvětlili to samé, ale zeptali se mě, podle mého na důležitou věc, zda beru nějaké léky. S některými druhy léků, též s antibiotiky, není vhodné chodit do solária. Kůže by mohla reagovat nepřiměřeně, navíc věřím, že snad jsou lidé soudní a nejdou se opalovat nemocní. Jediná tableta, kterou mi doporučují, je ta s betakarotenem – pro lepší zhnědnutí.

 

Tak mám, nebo ne?

Co mi a nejen mně, milé ženy-in, které máte praktické zkušenosti s „rakví či skříní“, doporučujete?

Reklama