Domácnost

Rajská zahrada plná jarních květin!

Ve dnech 19. až 22. dubna 2007 bude Výstaviště Flora Olomouc patřit jarní etapě mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhu FLORA OLOMOUC 2007.

Při  projektování letošní hlavní expozice se tvůrci inspirovali biblickou „Rajskou zahradou“, na kterou se díky záplavě květinových výpěstků domácích i zahraničních zahradnických firem a členských podniků Svazu květinářů a floristů promění největší výstavní pavilon A. Galerii pavilonu obsadí rovněž zahradnické firmy, tato výstavní plocha však bude patřit především Společné expozici Českého zahrádkářského svazu se sbírkami masožravých rostlin, kaktusů a sukulentů, jarních cibulovin, balkónových rostlin a květinovými aranžmá. Zájemcům bude k dispozici i tradiční bezplatná poradenská služba.

Pavilon E zasvětili pořadatelé letošní jarní Flory Olomouc velké přehlídce svatební floristiky a floristické soutěži v aranžování svatebních kytic. K obdivování zde budou nejen nádherné svatební šaty a kytice, ale i šaty pro družičky a svatebčany, ukázky svatebních aranžmá – slavnostní tabule, dekorovaná limuzína apod.

Ve zbývajících pavilonech G, H a na stáncích v exteriérech výstaviště, které budou patřit veletrhu drobné zahradní mechanizace Hortifarm a Jarním zahradnickým trhům s nabídkou květin, semen, školkařských výpěstků, zahradnických pomůcek a potřeb, si přijdou na své všichni drobní pěstitelé, zahrádkáři, kutilové a chalupáři.

Návštěvníkům jarní výstavy budou také volně přístupné sbírkové skleníky v areálu a sousední  Botanická zahrada Univerzity Palackého s výstavou unikátních detailních snímků fytopatogenních hub.

Letní scéna výstaviště Flora bude po celé čtyři dny vyhrazena zábavnému doprovodnému programu, určenému pro chvíle oddechu. Zlatým hřebem se stane jistě „Folk a Country - Dny Kozla na Floře“ - setkání nejlepších českých a moravských folkařů pod patronací pivovaru Kozel, které se odehraje v pátek 20. a sobotu  21. dubna. Na Floře vystoupí takové legendy jako Fleret, Marien, Koňaboj, Pupkáči, Poutníci, Žalman, Traband a další.

Přijeďte si odpočinout do Olomouce! 
Otevřeno: denně od čtvrtka do neděle vždy od 9 do 18 hodin.
Vstupné: 80 Kč - plnoplátci,  60 Kč - studenti, důchodci , 20 Kč - děti 6 až 15 let, 150 Kč - rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti do 15 let), zdarma - děti do 10 let v doprovodu rodičů, držitelé průkazu ZTP a ZTP-P

Důležitá informace pro všechny milovníky a pěstitele květin, kteří se v předstihu rozhodnou pro návštěvu výstavy tradičně zahajující „zelený“ rok Výstaviště  Flora Olomouc: Objednáte-li si do 31. března minimálně 20 vstupenek, budete mít nárok na 15 procentní slevu, a to na všechny typy vstupného!  Objednávky prosím směřujte na paní Alenu Nádvorníkovou,tel.: 585 726  232,  fax: 585 413 370, e-mail: nadvornikova@flora-ol.cz,  Výstaviště Flora Olomouc, Wolkerova 17, 771 11 Olomouc

Další informace: www.flora-ol.cz

   
16.03.2007 - Zahrada a květiny - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. [4] sdrawa [*]

  Nádhera, něco podobného mi připomíná oranžérie, to je taky pěkné místo plné přírody a květin, prostě skvělé bydlení v krásném prostředí

  superkarma: 0 24.04.2013, 17:12:23
 2. [3] musilovahana [*]

  Loni jsem na výstavě byla. Moc jsem si to užila.

  superkarma: 0 26.02.2012, 19:16:08
 3. avatar
  [2] erKa [*]

  superkarma: 0 17.03.2007, 14:12:21
 4. avatar
  [1] tomáš [*]

  slinty slinty - je to pro mě moc daleko, tak si budu jen tiše závidět.Moc bych si to tam užila...Tak Olmíku, ať se vydaří počasí

  superkarma: 0 16.03.2007, 14:35:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme