Připravte své vlasy na chladnější dny. Hitem podzimní sezóny bude odstín Lila.

zapomnelMichal Zapoměl - jméno, které zná ve světě kadeřníků snad každý. Mladý úspěšný vlasový mág a stylista, který si svou tvrdou prací vybudoval slušné jméno mezi zákazníky i odborníky, a držitel titulu Kadeřník roku 2007 vám poradí, jak připravit své vlasy na chladnější dny a prozradí, které odstíny budou v nadcházející sezóně „in".

Léto se pomalu přehouplo ke svému konci. Sluneční paprsky a chlorovaná či slaná voda se však podepsaly na stavu našich vlasů. Jak napravit nedostatky?

Abychom nemuseli řešit podobný problém, měli bychom se snažit mu předcházet. To znamená, že péče by měla být vždy dopředu jasně daná. Pokud se nám ale tento nešvar stane možností nápravy je opravdu spousta. Doporučil bych některý z nových produktů řady BLONDME. Skvěle se nám nabízí Zářivá intenzivní kúra, která funguje na principu dodávání keratinu, což je stavební látka vlasu. Pro blond vlasy je silně regenerační a účinky můžete vidět okamžitě. Dále můžete použít také Lehkou rozjasňující pěnovou kúru BLONDME s gelovo-pěnovou konzistencí, která má silnou absorpční schopnost, funguje uvnitř vlasu a celkově vyrovná jeho vnitřní strukturu. Vlasy jsou pak krásně lesklé a uhlazené. Toto jsou moje dva hero produkty, které rozhodně doporučuji vyzkoušet.

1/ Jakou péči byste doporučil speciálně pro blond vlasy, které na sluníčku ztratily svůj původní odstín a kvalitu?
Opět samozřejmě silná regenerační maska z řady BLONDME Blond Brilliance pro barvené a zesvětlené vlasy. Co se týká odstínu a tónování, můžeme použit buď teplejší tónování blond vlasů, nebo naopak chladnější. Záleží na tom, kterým směrem chceme svoji blond barvu posunout. Pokud budeme chtít zchlazovat, použijeme zchlazující řadu z fialového základu nové řady BLONDME, anebo řadu, která nám propůjčí spíše karamelový, teplý nádech. Pokud zvolíme nádech neutrální, i pro tento základ neutrální barevnosti blond odstínu máme speciální řadu a pečující přípravky.

2/ V létě jsem si pořídila speciální masku na vlasy, aby se nevysušovaly. Mohu ji používat, i když už slunce tolik nepálí? Bojím se, aby se mi vlasy zbytečně nemastily.
Regenerační masku používat můžete, jen je opravdu důležité všechny tyto vyživující přípravky důkladně oplachovat. Rozhodně se nedá ublížit péčí. Po létě můžeme používat veškeré pečující přípravky dostatečně dlouhou dobu, aniž bychom se báli, že nám naše vlasy nějak přetíží nebo jim dodají pocit neumytého vzhledu, pocit mastnosti, nic takového se v tomto případě opravdu neděje. Péče není nikdy dost...

3/ Jaké odstíny blond zvolit pro nadcházející podzim a zimu? Jsou nějaké nové trendy?
zapomnelCelá podzimní i zimní sezóna nám v blond barvení přináší nový odstín, který zatím nebyl v základní škále tónovacích odstínu, a to je odstín Lila. Je to lehce fialový, opravdu krásný pastelový odstín. Můžete jej velice dobře kombinovat i s teplými nádechy, výborně vypadá s pískovým nebo karamelovým odstínem. Nemusíte se bát kombinovat dnes už i chladné a teplé barvení dohromady. Pomocí vhodně zvolených barevných odstínů můžete krásně zvýrazňovat určité partie, jednotlivé prameny či podbarvení. Pro podzimní sezónu můžete vyzkoušet také odstíny Ledová, Písková, Ocelově modrá, Karamelová nebo Jahodová. BLONDME barvy nabízí na nadcházející období skvělé trendy odstíny, se kterými najdete svůj styl a které vás budou „bavit".

4/ Ráda bych si obarvila vlasy, ale na podzim mi vždy hodně vypadávají. Obávám se, aby se to barvením ještě nezhoršilo. Co lze doporučit?
Pokud se jedná o kvalitní barvení, pak podobným problémům opět předcházíme. BLONDME přípravky jsou určeny i pro jemné a velice citlivé, laicky řečeno poničené, roztřepené blond vlasy. V tomto případě u zesvětlování můžeme pracovat již s 2% vyvíječi, což je neskutečné a u jiných barev nemožné. Blond barvy mají většinou 9% a 12% vyvíječ nebo oxidant, který do vlasů vstupuje a kvalitu zhoršuje. Všechny složky barev BLONDME jsou velice regenerační a dostatečně „gentlemanské" k vlasu, takže se nemusíte bát toho, že budou vlasy po barvení nekvalitní nebo poškozené. Naopak bych řekl, že brilance barvy, lesk, kvalita a opravdu dostatečná péče je v tomto případě zajištěná.

5/ Jak pečovat v chladném počasí o barvené vlasy?
Důležité je, abychom měli ucelenou řadu. Pokud používáme šampon a péči od jiných značek, tak samozřejmě každá funguje na trochu jiném principu. Pokud hovoříme o blond vlasech, řada BLONDME nám toto umožňuje od samého začátku - můžeme použít vlasový šampon, kondicionér, masku, péči bezoplachovou a styling. Můžeme si dopřát nejen barvení v salonu, ale následně můžeme vlasy opravdu kvalitně a cíleně opečovat i doma a řešit přímo daný problém pomocí doplňkových přípravků řady.

Reklama