Templářské sklepy Čejkovice představují nejlepší vína ze své produkce, zařazená do dvou exkluzivních řad. První z nich je řada Sanctus Victoria, která se zaměřuje na snoubení tradice a moderní technologie a nabízí to nejlepší, co vzniká ve vinařství Templářské sklepy Čejkovice. Druhá řada vín s označením New Age je připravena z nově vyšlechtěných rezistentních odrůd révy, které se díky své odolnosti obejdou bez používání chemických přípravků a průmyslových hnojiv.

vina

Špičková vína oceněná mnoha medailemi. Taková je vizitka vín řady Sanctus Victoria, v níž zákazníci najdou vždy ta nejlepší vína z vybraných ročníků. „Tato řada klade důraz na mimořádnou kvalitu vín, a to od pěstování hroznů a sběru, až po práci ve sklepě, kde máme v barikových a dubových sudech uloženo na 500 tisíc litrů vína,“ vysvětluje výběr vín enolog společnosti Jakub Šamšula.

Tradice a moderní technologie, to je Sanctus Victoria

sv

V novém ročníku řady vín Sanctus Victoria je zařazen například krásný Sauvignon ročníku 2013 s jiskřivou barvou a bohatou vůní, oscilující mezi zralým angreštem a černým rybízem, v chuti s tóny žlutého melounu s příjemnou kyselinou v závěru.

Dalším zajímavým vínem stejného ročníku je minerální Ryzlink vlašský s lehkou vůní tropického ovoce a s harmonickou chutí, v jejímž závěru je možné cítit nádech vlašského ořechu.

Z červených vín je třeba vyzdvihnout znamenitý Merlot 2012 s bohatou a komplexní chutí přezrálých lesních plodů, borůvkové marmelády a hořké čokolády, která je podpořená zráním v sudu a nabízí konzumentům výjimečný zážitek.

Nové odrůdy v New Age

hiberDruhou kolekci New Age představují vína vyrobená z rezistentních odrůd, které jsou odolné vůči mrazu, plísni a dalším chorobám. Patří mezi ně například Hibernal, který vznikl šlechtěním Seibelu a Ryzlinku rýnského, a přináší víno s intenzivní vůní a příjemně ovocitou, přitom však kořenitou a plnou chutí. Povedený je Hibernal 2013 s intenzivní vůní s tóny zelené broskve a květu černého bezu a se sladkou chutí černého rybízu, která je zvýrazněna příjemnou ryzlinkovou kyselinou.

ccDalším vínem připraveným z nově vyšlechtěné odrůdy je například Cabernet Cortis, kříženec odrůd Cabernet Sauvignon a Solaris, který dává tělnatá a bohatá vína s vyšším obsahem taninů a s výrazným aroma. Jedinečný Cabernet Cortis 2013, víno s temnou barvou, v jehož vůni dominují tóny ostružinové marmelády a borůvek. Chuť je velmi dobře strukturovaná a převládají v ní tóny přezrálé třešně a hořké čokolády podpořené pevnou tříslovinou a jemnou kyselinou.

A zajímavá je také odrůda Solaris, kříženec Merzlingu s dalšími odrůdami, která dává velmi vyzrálé hrozny nadprůměrné kvality s krásným ovocným projevem. Polosladký Solaris 2013 patří k nejzajímavějším vínům této řady, neboť jako výběr z bobulí nabízí chuťově bohaté víno s příjemnými medovými tóny.

cejkTemplářské sklepy Čejkovice byly založeny jako vinařské družstvo již v roce 1936, do současné podoby se společnost transformovala v roce 1992. Templářské sklepy spravují až 650 m dlouhé historické chodby, v nichž je uloženo na půl milionu litrů vín v sudech a další víno archivované v lahvích. Nové průmyslové budovy mají kapacitu 6 milionů litrů. Templářské sklepy kladou velký důraz na kvalitu vín, od výkupu kvalitních hroznů a jejich šetrného zpracování až po moderní reduktivní technologii a řízené kvašení, které zaručují vysokou kvalitu vyrobených vín. Společnost má také 100 hektarů vlastních vinic v okolí Čejkovic, na kterých dozrávají hrozny pro nejvyšší řady ročníkových a přívlastkových vín.

Zdroj a foto: tisková zpráva

Reklama