takový názor zastává čtenářka s nicekm Niki. Co ji k takovému úsudku vede, se dočtete v jejím příspěvku na dnešní téma..

Jako malá jsem vždy stěhování či tapetování milovala. Důvod? Mohla jsem si čmárat a čmárat na stěny a vždy jsem při uklízení našla nějaké ztracené poklady

Stěhovali jsme se celkem dvakrát, a teprv po druhé to vyšlo. Když jsme se odstěhovali z mého rodiště - Morava, cesta byla trnitá. Trvalo celkem dlouho, než jsme nový domov našli a tak jsme žili u známých. Ale štěstí se k nám otočilo a my měli kde být. Byl to malý byteček 2kk pro 4 osoby, ale stačilo. Nicméně, další rok se na nás usmálo štěstí ještě víc. Ještě dnes si to pamatuji, jako by to bylo včera.

Byli jsme u známých a mamka se nemohla vynadívat. „ Balkonek, kuchyň, takový prostor, to byl můj sen“ říkala, vždy. Sen se stal realitou. V rámci zaměstnání jsme dostali byt nový. V centru, 5 minut od práce, 3 + 1, 2 balkony, velké pokoje,veeeeelká kuchyň, zkrátka příjemný nezvyk, na který se, ale straaaaašně dobře zvykalo.

Nicméně, štěstí se po nějaké době opět vytratilo a po rozvodu rodičů se začala řešit otázka Byt. Výměna? 2 menší za dva větší?

Další situace, která se mi vryla do paměti. „ Tak vy si vezmete 1kk a já budu mít 2+1“ říká otec. „Co? Proboha! Mamka + 2 děti a pes do 1kk? A on, jako jedna osoba do 2+1? To myslí vážně?“ Zlostně klejeme. Ano, myslel a jak se za tou svou ideou hnal. Zkrátka. Snažil se nám život v bytě znepříjemnit jen co se dalo. Ale měl smůlu, chlapec. My se bytečku drželi zuby nehty. A nakonec s občasným zásahem policie ( jeho vinou), jsme ho dostali z bytu. Škoda jen, že to nemohlo jít normální cestou, přeci jenom neměl by se otec zachovat jako táta a nejen myslet na sebe?

Pokud jde o otázku vyměna a RK. Myslím, že to funguje v pohodě, nějakou dobu jsem pracovala v realitní kanceláři jako admina. A i když jsme se rozešli ve zlém, tak RK jako takové nemůžu křivdit. Hodně ovšem záleží, na koho narazíte. Jelikož my tam měli pár pěkných sígrů, kteří se hnali jenom za prachama a klientům nakecali, co mohli, na druhou stranu, tam nikdy moc dlouho nevydrželi:o)

Každopádně téma výměna bytů se hodně rozšířilo. Čím dál více se mění a vyměňuje. Někdy je to výhodnější a efektivnější. Pokud jde o Rk, , sama nevím, zda bych jí „propůjčila život“. Má to své plusy ( právničina, papírování) i mínusy (provize), nicméně vždy je volba na Vaší straně.

Mějte se krásně

Niki

Milá Niki, díky za radu, já sjem se s výměnami v RK ještě nesetkala, ale je pravda, že jsme neoslovili všechny. Třeba na nějakou časem narazíme, ale naštěstí nás nic nehoní. Byt je krásný a je nám v něm dobře

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s výměnou bytu vy, milé ženy-in?

  • Měnila jste někdy byt? Proč, z jakého důvodu? Byl vám původní byt malý, nebo moc velký? Změnila jste bydliště kvůli práci?
  • Jakým způsobem jste se k výměně dostala? Přes inzerát, známé, nebo náhodou?
  • Jak dlouho trvalo, než jste našla ten, ve kterém jste chtěla zakotvit?
  • Musela jste slevit ze svých nároků? Co všechno jste musela předělat, aby byl podle vašich představ?
  • Njade se „pamětnice“ na doby, kdy se měnilo celkem běžně? Zavzpomínejte.
  • Byla jste sama někdy účastnicí výměny? Máte nějaké zážitky? Podělte se s námi o ně.

Téma je dost široké, aby se k němu mohla vyjádřit každá z vás. Na vaše příspěvky, názory, příhody a zkušenosti se dnes moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

 

Reklama