Nikdy nepochopím, proč si tolik lidí na Vánoce půjčuje peníze. Když potom slyším od známých, jak si půjčili třeba 50 000 Kč, které utratí během týdne před Štědrým dnem a v lednu řeší, z čeho budou jíst a z čeho budou platit splátky, chce se mi brečet. Můj známý se rozhodl loni, že si půjčí, ať mají děti radost z opravdu velkých dárků. Dcera dostala MP3, který za dva měsíce ztratila. Synovi věnoval Playstation, od kterého ho teď nemůžou dostat a na výletech po Čechách přemítá o strategii jak postřílet co nejvíc protivníků.

S naší rodinou máme domluveno, že pokud nám to na Vánoce jaksi finančně nevychází", nebudeme si kupovat dárky, popřípadě jen symbolické maličkosti. Největším dárkem je pro nás to, že se sejdeme spolu, protože se během roku tak často nevídáme. Nikde přeci není napsáno, že bez dvoumetrového stromečku přeplácaného drahými ozdobami, kupou dárků pod ním a stolů plných jídla nejsou Vánoce takové, jako by měly být.

Lidi by se neměli nechat masírovat reklamami, které nám tvrdí, že bez půjčky letos Vánoce budou plné stresu. Například reklama, kde lidi do vysílačky nebo rádia (přesně jsem to nesledovala) u Santy Clause křičí: „Zrušte Vánoce, nemáme na ně peníze!" mi zvedá tlak. Takže já si letos místo stromku do vázy dám pár větviček (po stromku mě stejně nikdy nebavilo uklízet tuny jehličí :)), navěsím na ně ozdobičky ještě po babičce a místo kopců cukroví a chuťovek si dám do mísy ovoce. Jednak po něm nepřiberu a jednak mi vůně třeba pomerančů vždycky Vánoce připomíná celý rok.

Kapra necháme v rybníku, ať si tam plave, filé mi stejně chutná víc. Místo pouštění drahého CD s kolegy na ještě dražším přehrávači brácha opráší kytaru, vyloudí pár akordů a my se pokusíme zapět, alespoň se našemu zpěvu zasmějeme. S rodinou vypneme televizi a radši půjdeme postavit před dům sněhuláka. Jestli nám tedy napadne sníh, a na to nám asi žádná banka nepůjčí :).

oalison :)


Děkujeme za nádherný příspěvek :).

Plně s ním souhlasím!

A co Vy, ženy-in?

redakce@zena-in.cz

 

Reklama