i takové pocity může prožívat malá holka, která si tak moc přeje náušničky. Přečtěte si krásně dojemný příběh naší čtenářky s nickem setury

Krásný den milé ženy-in

Náušnice mám ráda a také je ráda dostávám. Je to jedna z mála věcí, u kterých se nemusím bát, že manžel netrefí mojí velikost. Je to šperk, který nyní nosím stále, ale nebylo tomu tak vždycky. Téma propíchnuté uši jsem u sebe řešila až v devíti letech, protože mi rodiče nenechali uši propíchnout, když jsem byla malá. Bylo mi to líto a s jistou závistí jsem koukala na zlaté náušničky, které jsem si tak přála a nemohla je nosit.

Asi ve třetí třídě jsem přemluvila maminku a ta mi dovolila si nechat boltce píchnout. Byla jiná doba a žádné nastřelování jsme neznaly, takže jsme se domluvily s jednou známou. Pracovala na místním zdravotním středisku a slíbila že po pracovní době až všichni odejdou mi uši propíchne. Celý den ve škole jsem myslela na to jak večer budu mít nasazené svoje první náušničky. S maminkou jsme vybraly ve zlatnictví krásné pozlacené s červenými malými kamínky. Na kostelní věži odbila pátá hodina a moje vytoužená chvíle se blížila. Setkali jsme se, jak bylo domluveno, byla jsem statečná a za chvilku jsem měla ouška propíchnutá. Teď jen nasadit náušničky a ....ouha nejde to. Co je? Náušnice nejdou nasadit, měly malý háček a nasazovaly se odzadu a do čerstvé dirky nešly protáhnout. Chvíli jsme s tím zápasily, nejdřív sestra pak maminka, která se za chvíli nemohla dívat na moje trápení. Když uši začaly natékat, tak jsme to vzdaly, sestra řekla: „dáme do uší provázky, napustíme je lihem, protáhneme a uděláme malé kroužky, které dirky připraví na náušnice.“

Jak řekla, tak udělala, celá věc se tímhle protáhla a venku už se stmívalo. Navíc mi nebylo dobře a cítila jsem se jako v horečce.

Celá zklamaná a s červenýma ušima i tvářema jsem šla domů. Tatínek o ničem nevěděl, nedovolil by mi takové věci a já si myslela, že když mu ukážu nově nasazené náušnice, bude překvapený ale zároveň rád. No a teď nebylo co ukazovat, měla jsem nateklé uši od krve se ztvrdlými provázky, které pálily ale nemohla a ani jsem neměla odvahu je vyndat. Naštěstí jsem měla dlouhé vlasy a tak jsem vydržela pár dní skrývat svůj „hendikep“. Přestala jsem nosit culíky a nechala vlasy rozpuštěné, které při své váze působily jako závěs. Při psaní úkolů s hlavou skloněnou, aby uši nebyly vidět, mi vlasy splývaly přes ramena až na stůl do sešitu. Tatínek kroutil hlavou jak je možné, že tak nemožné účesy může někdo nosit a zakrytých znetvořených uší si naštěstí nevšiml, jinak bych to odnesla já i maminka, že mi to dovolila.

Byly to nervy, ale po několika dnech jsem se dočkala, ouška si zvykla, otok zmizel a vytoužené náušničky se zaleskly v mých uších, konečně. Byl to nejkrásnější pocit, jaký jsem do té doby poznala, radost vykoupená bolestí a strachem, počátečním zklamáním a nakonec radostí. To víte je to několik desítek let zpátky, takže z dnešního pohledu je to těžko pochopitelné. Ale tenkrát to byla velká věc a ráda na taková dětská dobrodružství vzpomínám.

setury

Milá setury, tak to byl moc hezký (i když pro vás asi hodně bolestivý) příběh. Děkuji za něj

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s nošením náušnic vy, milé ženy-in?  

  • Máte propíchnuté uši? Od jakého věku? Měly jste s nimi nějaké problémy?
  • Nosíte jenom pravé šperky, nebo i bižuterii.
  • Sundáváte náušnice před spaním?
  • Máte nějakou příhodu s „amatérským“propichováním uší podomácku?
  • Nosíte stále náušnice, nebo jste si nechaly dírky zarůst?
  • Nahradily jste je klipsovými náušnicemi, nebo jste na ně rezignovaly?
  • Jak se vám líbí náušnice na mužích?
  • Jste alergická na nějaký kov? Jak se to projevuje?
  • Co říkáte na „nové“ metody zdobení uší?
  • Patříte k ženám, které nosily plné boltce kroužků a různých ozdob?

Napište nám. Pošlete fotku svého ozdobeného ucha.

Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Za svůj příspěvek můžete získat balíček luxusní kosmetiky Avon Anew GENICS

avon

Reklama