Výhody high-tech keramiky jsou dobře známy. Speciálně u značky Rado, kde byl tento materiál představen již v roce 1986 a započal novou éru sofistikovaných materiálů. Inovativní, lehký a hypoalergenní materiál nabízí optimální komfort, když se snadno přizpůsobí teplotě vašeho zápěstí.

V roli průzkumníka mezi revolučními materiály a inovativním designem, položilo Rado v roce 2011 nové standardy pro keramické hodinky. Předchozí generace těchto hodinek vždy obsahovala ocelové „srdce“. Změna designu tak vyústila v senzační úspěch – hodinkové pouzdro zcela vytvořené z keramiky, která nabízí bezkonkurenční lehkost a příjemný pocit při nošení.

Tato pokroková konstrukce pouzdra umožnila vznik řady Rado HyperChrome. Původní myšlenka byla vytvořit takové hodinky, jejichž pouzdro by bylo extrémně lehké, velmi pohodlné a dostupné v různých barvách. Keramický monoblok byl přirozenou volbou, ale nikoliv nejjednodušší variantou.

25 let zkušeností s high-tech keramikou pomohly Rado zdokonalit proces výroby jednolitých pouzder. Keramika v tekuté formě se vpraví do formy, kde je vystavena tlaku 1.000 barů. Následně je tlak pomalu snižován, finální pouzdro vyndáno z formy a ve výhni zapečeno při teplotě 1.450°C.

Složitost v podání mistrů vypadá jednoduše

Ihodinky pro mistra je práce s takovými materiály extrémně složitým procesem. Největší výzvou byl pro inženýry návrh formy, která by počítala s nezbytnými otvory – pro vybrání náramku, boční prvky, tlačítka nebo korunku. Ty jsou v dalších krocích k pouzdru přidělány ručně. Samotná forma pro Rado HyperChrome je precizním nástrojem. Pokud by něco bylo i nepatrně mimo svou polohu, bylo by nemožné přidat do pouzdra strojek a další díly.

Další komplikací při výrobě je fakt, že high-tech keramika při zapékání ztrácí 23% svého objemu. Takže forma musí být nejen zcela přesná ve svém designu, ale musí umožňovat zmenšování pouzdra ve správném poměru. Tím je zabezpečeno, že si všechny otvory zachovají svůj tvar s přesností na desetinu milimetru.

Jednoduše brilantní

Díky svému průkopnickému duchu Rado dokázalo vyvinout všechny prvky procesu a tím se zrodilo průlomové pouzdro Rado HyperChrome. S kombinací nových materiálů a prvotřídního designu tvoří nádherné, praktické a odolné hodinky, které reprezentují Rado v tom nejlepším světle.

Cena – 90 400 Kč

Reklama