.

Radka Třeštíková ohromila čtenáře románem Bábovky. Nyní vydává detektivní novinku Osm

Novinky

Radka Třeštíková ohromila čtenáře románem Bábovky. Nyní vydává detektivní novinku Osm

V loňském roce způsobila Radka Třeštíková na české literární scéně malou senzaci. Se svou třetí knihou Bábovky okupovala několik měsíců přední příčky žebříčku prodejnosti a stala se jednou z nejčtenějších českých spisovatelek. Bábovek se prodalo téměř 100.000 kusů a brzy se dočkají i filmového zpracování. Po tomto fenomenálním úspěchu přichází Radka Třeštíková a nakladatelství Motto s románem Osm. Tak trochu jinou detektivkou, která se na pultech knihkupectví objeví 15. června.

„Původně jsem ani nechtěla napsat detektivku, pátrat po tom, co a proč se stalo. Detektivní zápletka přišla tak nějak sama. Snažila jsem se napsat příběh, při jehož čtení budete přemýšlet o tom, co všechno jsme schopni obětovat pro lásku, co všechno jsme pro ni ochotni udělat. A o tom, že si stejně nikdy nevybíráme, do koho se osudově zamilujeme, říká o své novince Osm sama autorka.

osm

Stejně jako v Bábovkách se čtenáři i v románu Osm mohou těšit na propletenec vztahů okořeněný napětím a vyšetřováním záhadného zločinu a také na autorčin výjimečný cit pro jazyk, sebejisté střídání postav i prostředí, ve kterém se čtenář neztratí, a přirozenou práci s metaforami. Autorka své postavy a jejich životy mistrně vykresluje s vtipem a lehkostí sobě vlastní.

Jednu březnovou sobotu je v Ďáblickém háji nalezena postřelená mladá dívka Michaela. Zůstává v bezvědomí a policii se nedaří vyšetřit, kdo čin spáchal a proč. Byl to její snoubenec, nejlepší kamarádka nebo snad někdo z rodiny, ve které Michaela hlídala děti? Ona sama si po probuzení z kómatu osudný den nepamatuje, co víc, nepamatuje si celý poslední rok svého života. Rok, který začal tak nevinně jako pohlazení a skončil pokusem o vraždu…

Román Osm je čtvrtou knihou Radky Třeštíkové. Autorka navazuje na svůj úspěšný debut Dobře mi tak, čtenáři i kritiky skvěle přijatý román To prší moře a loňský bestseller Bábovky.

   
01.06.2017 - Redakční novinky - autor: Kristina Vodičková

Komentáře:

 1. [5] Irena66 [*]

  Těším se až si přečtu knížku Bábovky, dostala jsem ji minulý týden k narozeninám... a už je tu další kousek ke čtení. Budou dovolené a čas si někam zalézt a číst si Sml16

  superkarma: 0 02.06.2017, 09:19:32
 2. avatar
  [4] Pentlička [*]

  Takové detektivky má ráda. Co nesnáším, jsou přemíry brutality a nesmírně inteligentní zvrhlé psychopaty, kteří je páchají. Takže tuto si ráda přečtu.

  superkarma: 0 02.06.2017, 08:44:59
 3. [3] MARIE MATEJKOVA [*]

  Detektivky čtu ráda,třeba se mi bude líbit i tato.

  superkarma: 0 01.06.2017, 17:45:44
 4. avatar
  [2] Eliana [*]

  Bábovky byly luxusní, takže se budu těšitSml16

  superkarma: 0 01.06.2017, 16:44:54
 5. [1] babinka [*]

  Detektivky mám Sml59ráda...těším se...Sml59

  superkarma: 0 01.06.2017, 16:23:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme