Zdraví

Radíte se s lékárníkem?

Kdo by se nad tím nezamýšlel - na základě čeho mi lékárník doporučil právě tento lék? V každém z nás asi trochu hlodá obava, že jsou lékárníci a magistři pod komerčním tlakem a mohou snadno podlehnout lákavým rabatům. Nejen proto vznikl následující výzkum, který se zabýval volně prodejnými léky na bolesti v krku... Provedla ho marketingová společnost XuXa, s.r.o.

Hlavní cíl? Zjistit, kterému z volně prodejných léků na bolest v krku dávají odborníci přednost, když mají léčit sami sebe.

Na základě dotazníku bylo zjištěno, že největší důraz při výběru léku kladou na jeho rychlou a dlouhodobou účinnost. Příjemná chuť a snadná aplikace pak, podle očekávání, nebyly příliš rozhodující pro výběr léku.

Z důvodu vysoké účinnosti byl oproti konkurenci výrazně preferován lék Tantum Verde." uvedla vedoucí výzkumu, docentka Marie Přibová: „Jako lék první volby na bolest v krku jej používá třetina všech oslovených farmaceutů."

Celý výzkum přehledně shrnuje následující graf

Graf

 • Více výsledků z průzkumu zde: PDF

Radíte se se svým lékárníkem, při výběru volně prodejných léků?

   
25.11.2009 - Zdraví - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [7] alla [*]

  Tak zrovna Tantum verde sprej mi vůbec nepomáháSml57

  superkarma: 0 27.11.2009, 08:03:23
 2. [6] r.ge [*]

  Nechám si poradit, ale poslední slovo, jako nákupčí mám já. Mám zkušennost takovou, že mi většina lékárníků nabízí z těch dražších přípravků, které jsou pro běžného vydělávajícího člověka nedostupné..Proto jdu do lékárny s určitým cílem. A vždy se ptám na dostupnější a cenově výhodnější variantu.

  superkarma: 0 26.11.2009, 11:37:55
 3. [5] FAXÍK [*]

  nechám si občas od lékárníka poradit

  superkarma: 0 26.11.2009, 08:11:49
 4. [4] Bébina [*]

  Anime Otaku — #1 Jedina lekarnice, s kterou se poradim, je moje sestra. U te mam jistotu, ze mi nebude nabizet nejdrazsi preparat. Nesnasim, kdyz prijdu do lekarny, reknu chci treba zinek a lekarnice misto toho, aby mi prednesla jejich nabidku, sahne za sebe a vhodi neco na pult. Ze by rekla, jakou maji koncentraci, formu, jestli jde o zinek anorganicky nebo organicky atd. nic.

  superkarma: 0 25.11.2009, 15:09:44
 5. avatar
  [3] wich [*]

  Většinou do lékárny chodím pouze pro léky na tlumení příznaků respiračních onemocnění a to mám už své osvědčené, takže netřeba rad, ale chodím do jedné lékárny, kde jsou šikovné ženské, a když potřebuju, tak poradí, případně doporučí něco, co účinkuje stejně, ale je levnější...

  superkarma: 0 25.11.2009, 15:00:34
 6. avatar
  [2] pomeranca [*]

  Sama se sebou se neradímSml54. Sobě vyberu něco přírodního, páč nerada papám léky a lidem podle toho co specificky chtějí, někoho bolí při polykání, někdo chraptí, někoho škrábe v krku... Někdo radši pastilky, někdo sprej. Rozhodně neradím podle rabatu, protože ani nevím kolik to dělá (a já z toho stejně nemám nic) ale spíš podle toho jak je výhodné balení. Třeba strepsils jsou o něco levnější než tantum verde (které je mimochodem opravdu výborné a účinné). No a závěrem chci ještě dodat, že je vhodné střídat různé druhy kvůli rezistenci ;-)

  superkarma: 0 25.11.2009, 14:42:33
 7. [1] Anime Otaku [*]

  S jednou lékárníci se vždy poradím, je to totiž maminka mojí kamarádky Sml22

  1. na komentář reaguje Bébina — #4
  superkarma: 0 25.11.2009, 14:30:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme