Krásný den přeji všem.

Bezdomovce řadím do tří skupin.
První skupina jsou lidé, kteří kvůli nechuti k práci a svojí nezodpovědnosti zůstali na ulici.
Práce není povinná, a tak jim náramně vyhovuje, že nemusí pracovat. Z toho jasně vyplývá, když nejsou finanční prostředky, neplatili činži a zůstali na ulici. Tyto bezdomovce nemohu litovat.

Druhá skupina měla práci, finanční prostředky a již před rokem 1989 činži neplatili a dotáhli vše až k samému soudnímu vystěhování z bytu a dokonce bez ohledu na své děti. Dostali náhradní bydlení na dobu určitou, kdy nastěhovali tři rodiny do 3+1 s tím, že pokud nebudou platit, půjdou na ulici. Ano, šli na ulici a děti si nechali odebrat. Můžu takto nezodpovědné lidi litovat? NE!

Třetí skupina, chudáci lidi, kteří přišli o práci ne svojí vinou, neměli finanční prostředky, nedostali odstupné, podpora v nezaměstnanosti, jejíž výše je jenom na jídlo. A kde je na činži? Ono se řekne, práce je, ale v určitém věku není. Nikde je nevezmou. První otázka, kolik je vám let? 50-55 let, kdepak, my potřebujeme mladé, perspektivní, ovšem to již píši já, oni ani nezdůvodní, proč je nezaměstnají.
Jste delší dobu nemocní, vyhodí vás. Dostanou se do tíživé situace, tyto lidi lituji, a že jich není málo.

Nemyslím ty lidi, kteří neustále kolem dokola nastupují a druhý den mají neschopenku.
Uvádím příklady, které se odehrávají nebo se již odehrály v mém okolí, kde bydlím.

Zdraví Věrulinka


Milá Věrulinko,
bude to asi více skupin, ale v podstatě to máte dobře zmapované a v mnohém s vámi musím souhlasit.
K té třetí skupině: Možná ani nemusí přijít o práci, ale představte si příklad: Matka samoživitelka s platem 8 000 hrubého. To jí tak s bídou stačí na nájem. Co si má počít? Jít na venkov? Tam zase nesežene práci, atd.

Reklama