Ačkoli léto ještě čeká za dveřmi, již první jarní slunce je velice ostré a  proto je bezpodmínečně nutné se před ním chránit. Nejnáchylnějšími orgány k poškození přímým sluncem jsou oči a kůže.

 

Ochranu našeho zraku nám zabezpečí kvalitní brýle proti slunci s odpovídajícím UV filtrem. Ale co naše kůže, která je se svou plochou bezmála 2m2 orgánem v našem těle největším? Kůže má řadu funkcí. Především chrání celistvost vnitřního prostředí organismu před zevními vlivy okolí. Dále pomáhá udržovat stálou tělesnou teplotu, tvoří se v ní vitamín D a díky funkci imunologické i některé potřebné protilátky. Kůží se vylučuje voda a zároveň s ní některé škodliviny. Je orgánem vnímání, pomocí tělísek v kůži uložených cítíme bolest, teplo a tlak.

 

Krásně hladká pokožka bez pupínků a vrásek je jedno z kritérií hodnocení krásy a mladistvého vzhledu. Jak si však krásnou pleť opatřit a jak si ji zachovat?

 

Jedním ze způsobů péče o naši kůži je být opatrný při pobytu na slunci. Co se děje v našem těle, když je slunečního záření nadbytek? V organismu se ve zvýšené míře tvoří volné kyslíkové radikály. Pokud jich je přiměřeně, je vše v pořádku, hrají totiž svoji úlohu v obranné reakci organismu. Nadměrným sluněním ale vzniká radikálů nadbytek a jejich působení se pak obrací proti normálním kožním buňkám.

 

Jednak dochází k předčasnému stárnutí kůže, ztrátě přirozené vlhkosti a elasticity, což vede k tvorbě hlubokých vrásek, a jednak se kožní buňky mohou přeměnit na buňky nádorové. Nebezpečné je, že se účinky UV záření v těle kumulují a projeví se až po letech. Smutné potom je, že nejčastěji jsou postiženi lidé, kteří na slunci bez náležité ochrany pobývají v dětském věku.

 

Proto je vhodné před začátkem a v průběhu letní sezóny vedle kosmetických opalovacích prostředků užívat formou doplňků stravy látky působící proti volným radikálům. Jednou z nejvýznamnějších těchto látek je beta karoten. Jedná se o provitamin vitaminu A. Provitaminy A vykazují antikarcinogenní účinky, neboť jsou součástí mechanismů, které volné radikály likvidují. Působí jako antioxidant. Bylo prokázáno, že beta karoten má příznivý účinek v ochraně před podrážděním a zčervenáním pokožky z UV záření a jinými onemocněními kůže. Pomáhá chránit pleť před předčasným stárnutím, eliminovat tvorbu vrásek a zajišťovat pružnost a jemnost pokožky. Beta karoten navíc propůjčuje pleti krásné zlatohnědé zbarvení a podporuje její zhnědnutí při opalování.

 

 

Mezi spotřebiteli si největší oblibu získal Beta karoten Walmark, který je vedle balení 30 a 60 tobolek nabízen také ve dvou výhodných baleních:

  • 100 tobolek + opalovací mléko Superbronze*
  • 100 + 10 tobolek zdarma

 

*Opalovací mléko Altermed Superbronze (SPF 8) obsahuje účinnou látku Phototan, která urychluje proces vlastní melaninové pigmentace (zhnědnutí). Opálení nastává dříve a je intenzivnější. Zároveň mléko chrání pokožku před nebezpečným UVA i UVB zářením.

 

S Beta karotenem Walmark docílíte krásného a zdravějšího opálení!

 

Více informací naleznete na www.kzw.cz.

Reklama