Redaktorka našeho magazinu se stala nejen očitým svědkem, ale i obětí útoku piráta silnic – naštěstí vyvázla bez fyzické úhony, jen s hrůzou z faktu, že podobný teror může někomu jen tak projít….

Známe to všichni, kdož se od jara do zimy ocitneme na silnici: Temné burácení v dálce, které za pár vteřin přejde do ohlušujícího řevu, kdy okolo nás prosviští do maxima vytúrovaná motorka. Obvykle konstatujeme: „No jo, zase další dárce orgánů“.

Nejen to - ale i potenciální vrah!

Tuto sobotu jsme jeli na kolech směrem ke Slapské přehradě po cyklostezce vedoucí po úzké silnici plné serpentin směrem k vyhlídce na řeku. Obvykle se na silnicím vyhýbáme, ale tady to nešlo.

Ze zatáčky se řítí motorkář

A to rychlostí nejméně 150 km/h. Ve vzteklém úleku jsme zastavili a přítel (takhle by asi reagoval každý chlap) zvedl prst ve známém gestu…. Motorkář se pár metrů za námi obloukem otočil a ve stejné rychlosti a se stejným gestem, koleno téměř na silnici, cíleně najel přímo na nás. Minul mě jen o vlas – jen tak tak, že jsem se v šoku nezřítila do hlubokého pangejtu plného kamenů a těžké elektrokolo na mě. Nikdo mě nepřesvědčí, že přesně o to mu šlo - tak nějak jsem to cítila...

1

3

Cyklostezka hrůzy

Najednou se objevili opět dva stejně šílení motorkáři a brzy jsme začali potkávat na silnici další, kteří jezdili sem a tam. Někteří více, jiní méně nebezpečně. Při každém přejezdu okolo nás jsem stejně v panice zastavila, kolo hodila do příkopu a skočila do lesa. Začala jsem se strašně bát…. K autu zbývalo asi 8 km.

2

Komando na vyhlídce

Přijeli jsme ke známé vyhlídce za Rabyní a všechno nám došlo. Vpravo zaparkované motorky, vlevo řidiči. Odtud se jezdí evidentně „předvádět“ do obou směrů. Prohlížím si je a pokouším uhodnout, který z nich zaútočil - všichni jsou oblečeni skoro stejně... Asi 10 mužů mezi 30-55 lety stojí přímo naproti mně se založenýma rukama a aniž by hnuli brvou, zírají na mě. Scéna jak ze starého westernu. Nenašla jsem odvahu je oslovit - nasedla jsem a odjela za přítelem.

Halo! Policie?

Ten opodál už vytáčel 158. „Ano, už tam jedeme – máme to už nahlášeno“ zněla odpověď. Zaradovala jsem se - snad zasáhne ruka zákona a proti zastrašování kolemjedoucích aut, cyklistů či chodců zakročí, než se stane něco horšího. Jistě má někdo z auta děsivé aktéry natočené na kameru, třeba nahlásil i některou PZ…

Jedeme se přesvědčit ….

V obci Slapy jsem naložili kola za auto. Vracíme se ke stanovišti „gangu“ a marně hledáme policejní stopy. „Dárce“ nadále potkáváme oběma směry, jen se obklopeni plechem bojíme méně. Na vyhlídce vše při starém. Spousta zaparkovaných motorek a chlapů častujících se „volováním“ a posedávajících u piv. Znovu voláme 158 a žádáme vysvětlení. Odpověď: „No, my nic nevíme, my to předali na okres…“

Zdejší obvyklý adrenalinový folklor? Připomíná pár starých amerických filmů. Kolik lidí ještě vyděsí díky helmám anonymní motorkáři honící si do extrému své ego? A který z nich skončí tak, jako ve stejný den jejich kolega na D1? Možná to chce příště vyrazit na kolo ozbrojena pistolkou….

FOTO: Autentické záběry nekonkrétních projíždějících motocyklistů

Reklama