Novinky

Řádění motorkářského gangu na Slapech

Redaktorka našeho magazinu se stala nejen očitým svědkem, ale i obětí útoku piráta silnic – naštěstí vyvázla bez fyzické úhony, jen s hrůzou z faktu, že podobný teror může někomu jen tak projít….

Známe to všichni, kdož se od jara do zimy ocitneme na silnici: Temné burácení v dálce, které za pár vteřin přejde do ohlušujícího řevu, kdy okolo nás prosviští do maxima vytúrovaná motorka. Obvykle konstatujeme: „No jo, zase další dárce orgánů“.

Nejen to - ale i potenciální vrah!

Tuto sobotu jsme jeli na kolech směrem ke Slapské přehradě po cyklostezce vedoucí po úzké silnici plné serpentin směrem k vyhlídce na řeku. Obvykle se na silnicím vyhýbáme, ale tady to nešlo.

Ze zatáčky se řítí motorkář

A to rychlostí nejméně 150 km/h. Ve vzteklém úleku jsme zastavili a přítel (takhle by asi reagoval každý chlap) zvedl prst ve známém gestu…. Motorkář se pár metrů za námi obloukem otočil a ve stejné rychlosti a se stejným gestem, koleno téměř na silnici, cíleně najel přímo na nás. Minul mě jen o vlas – jen tak tak, že jsem se v šoku nezřítila do hlubokého pangejtu plného kamenů a těžké elektrokolo na mě. Nikdo mě nepřesvědčí, že přesně o to mu šlo - tak nějak jsem to cítila...

1

3

Cyklostezka hrůzy

Najednou se objevili opět dva stejně šílení motorkáři a brzy jsme začali potkávat na silnici další, kteří jezdili sem a tam. Někteří více, jiní méně nebezpečně. Při každém přejezdu okolo nás jsem stejně v panice zastavila, kolo hodila do příkopu a skočila do lesa. Začala jsem se strašně bát…. K autu zbývalo asi 8 km.

2

Komando na vyhlídce

Přijeli jsme ke známé vyhlídce za Rabyní a všechno nám došlo. Vpravo zaparkované motorky, vlevo řidiči. Odtud se jezdí evidentně „předvádět“ do obou směrů. Prohlížím si je a pokouším uhodnout, který z nich zaútočil - všichni jsou oblečeni skoro stejně... Asi 10 mužů mezi 30-55 lety stojí přímo naproti mně se založenýma rukama a aniž by hnuli brvou, zírají na mě. Scéna jak ze starého westernu. Nenašla jsem odvahu je oslovit - nasedla jsem a odjela za přítelem.

Halo! Policie?

Ten opodál už vytáčel 158. „Ano, už tam jedeme – máme to už nahlášeno“ zněla odpověď. Zaradovala jsem se - snad zasáhne ruka zákona a proti zastrašování kolemjedoucích aut, cyklistů či chodců zakročí, než se stane něco horšího. Jistě má někdo z auta děsivé aktéry natočené na kameru, třeba nahlásil i některou PZ…

Jedeme se přesvědčit ….

V obci Slapy jsem naložili kola za auto. Vracíme se ke stanovišti „gangu“ a marně hledáme policejní stopy. „Dárce“ nadále potkáváme oběma směry, jen se obklopeni plechem bojíme méně. Na vyhlídce vše při starém. Spousta zaparkovaných motorek a chlapů častujících se „volováním“ a posedávajících u piv. Znovu voláme 158 a žádáme vysvětlení. Odpověď: „No, my nic nevíme, my to předali na okres…“

Zdejší obvyklý adrenalinový folklor? Připomíná pár starých amerických filmů. Kolik lidí ještě vyděsí díky helmám anonymní motorkáři honící si do extrému své ego? A který z nich skončí tak, jako ve stejný den jejich kolega na D1? Možná to chce příště vyrazit na kolo ozbrojena pistolkou….

FOTO: Autentické záběry nekonkrétních projíždějících motocyklistů

   
03.10.2016 - Redakční novinky - autor: Zuzana Anai Hainallová

Komentáře:

 1. avatar
  [9] gerda [*]

  telelot — #5Jako fór dobrý, ale obávám se, že Policie smysl pro humor postrádá. Takže by se to v konečném důsledku obrátilo proti volajícímu. Motorkářům by se samozřejmě nezkřivil vlásek, ale volající by byl popotahován za to, že zneužívá služeb.

  superkarma: 0 03.10.2016, 15:55:52
 2. avatar
  [8] gerda [*]

  Anai — #6Tak to je opravdu strašné a především velice smutné. Chtělo by to rozmáznout v novinách, krimizprávy na Primě by zcela jistě uvítaly podnět, tohle je kvalitní materiál.

  superkarma: 0 03.10.2016, 15:47:28
 3. [7] Anai [*]

  telelot — #5 Vynikající nápad, děkuji!!!! Sml59Sml59Sml59Sml59Sml59

  superkarma: 0 03.10.2016, 15:14:55
 4. [6] Anai [*]

  gerda — #4 To jsme udělali. Jak v tom prvním zavolání, tak hlavně potom, kdy jsme volali z auta cestou z vyhlídky, měli jsme to na handsfree a jeden přes druhého s přítelem jsme komentovali situaci zcela přesně a řekli, že máme strach. Oznámila jsem jim, že se chystám o události napsat článek - nevěděli pro co píšu a evidentně jim to bylo fuk! Sem do diskuse mohu napsat, že se obávám korupce.

  U nás v Holešovicích před cca 5 lety vyhlášený klub Cross podplatil městskou policii, aby mohli vyhrávat své techno i po 22. hodině (randál k nepřití do 3 do rána celé léto) Téměř otevřeně mně to ti policajti sdělili, že nemohou nic dělat, protože.... Sml15 Další léta už asi neinvestovali....

  bohunkas — #2 Děkuji - to pro mě byl hodně přínosný a vysvětlující komentář, dobře, že jsem článek napsala, aspoň vím, že se tomu místu nutno vyhýbat. A lituju všechny! Nechápu ale, že hospodská v obci Slapy neříkala, že to tam je běžné...

  knihovna — #1 Díky za výstrahu! Je šílené, komu dají řidičák... i když já sama jsem toho příkladem (řídila jsem naposledy před 10 lety a obnovili mi ho bez přezkoušení)

  1. na komentář reaguje gerda — #8
  superkarma: 0 03.10.2016, 15:13:23
 5. [5] telelot [*]

  gerda — #4 anebo říct, že jste už 2 motorkáře zastřelili a chystáte se na další... to by možná přijeliSml30Sml30

  1. na komentář reaguje Anai — #7
  2. na komentář reaguje gerda — #9
  superkarma: 0 03.10.2016, 14:23:54
 6. avatar
  [4] gerda [*]

  Měli jste jim rovnou zavolat, že vás ohrožují na životě a máte strach o svou bezpečnost. Hovory jsou zaznamenávané.

  1. na komentář reaguje telelot — #5
  2. na komentář reaguje Anai — #6
  superkarma: 0 03.10.2016, 14:08:55
 7. avatar
  [3] koralek59 [*]

  Opravdu nepříjemný zážitek Sml15

  superkarma: 0 03.10.2016, 14:05:30
 8. [2] bohunkas [*]

  Bohužel,ano.Bydlím na Nové Živohošti a toto patří od jara do podzimu ke zdejšímu koloritu...Každá cesta za nákupem a k lékaři,k rodičům..je to děs .A policie? Typické vyjádření,které jste popsala!

  ne malé zlepšení, v červenci a v srpnu stojí nahoře na kopci) cca 3 km od vsi,v počtu 10- 15 mužů) a chytají řidiče aut se zbytkovým alkoholem,což je dobře, jen kdybyse jich člověk dovolal,když je potřeba...

  1. na komentář reaguje Anai — #6
  superkarma: 0 03.10.2016, 13:52:05
 9. [1] knihovna [*]

  Tak to byl velmi nepříjemný výlet. Člověk by nedomyslel, co se může i na kole přihodit. Nabubřelost některých motorkářů je bezmezná. To je pravda. Nenapomínat jakékoli řidiče! Můj táta má 2x špatnou zkušenost, kdy napomenul řidiče. Jeden na něj už čekal na benzince, kde táta stavěl a tam málem tátovi rozbil pusu. A podruhé byl zase neukázněným, napomenutým řidičem pronásledován skoro až k domovu!

  1. na komentář reaguje Anai — #6
  superkarma: 0 03.10.2016, 13:48:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme