Bulvár

Raději přijdu o všechno než o rodinu

Krásné ráno, milá redakce.

Dovolte, abych i já přispěla svou trochou do mlýna na téma Proklaté dědictví.

Otec mi zemřel před Vánocemi a mě bylo 14 let. Protože mám ještě o 5 let starší sestru a bydleli jsme všichni v rodinném domku, muselo se řešit dědictví a následné „vyplácení". Nikdy jsem se nezajímalo o to, zda mám někde na tajném účtě uloženou částku z dědictví nebo ne. Je mi to totiž jedno. Nehodlám se nikde s nikým dohadovat, co je a co není moje, protože moje není nic. Dům postavil otec s matkou, oni dva se zadlužili a dluh poctivě splatili. Oni tam dřeli a opravovali. Teď tam bydlí sestra s rodinou společně s matkou. Náklady a vše ostatní platí oni, takže nemám ani chuť se o něco hlásit.

S tím nesouhlasí manžel. Máme sice dluhy, ale já rozhodně nehodlám použít ani korunu z dědictví na jejich zaplacení. On mi tvrdí, že mám na ty peníze nárok, já se stále snažím měnit téma. Jak šel život dál, zemřela mi moje milovaná babička. Žila v domečku „na vejminku", jak se dříve říkalo, naproti nám. Když se mělo rozhodovat, jak se majetek rozdělí, řekla jsem, že nic nechci. Nakonec to dopadlo tak, že jsem zdědila její domeček.

Bohužel domek není obyvatelný, jen oprava by stála tolik, jako nový a mnohem větší dům. Nemá ani samostatnou příjezdovou cestu, a tak nějak mi bylo naznačeno, (od mé sestry), že by to nedělalo dobrotu, kdyby byly „dva kohouti na jednom smetišti".

Nijak to neřeším a mávám nad tím rukou. Asi si řeknete, že jsem mimoň, ale dobré rodinné vztahy mi za to stojí. Nehodlám se s nikým dohadovat a přetahovat a nedej bože se nebavit se svojí rodinou jen proto, že jsme se nedokázali dohodnout, komu bude patřit jeden hrnec.

Přeji všem, aby se nikdy žádné dědictví nezměnilo v takové dohadování. maje

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Maje, tebe by chtěl mít za sourozence každý. Simona

A co vy ostatní? Jste schopné takové nezištnosti jako Maje? Už jste zažily tahanice o pozůstalost? Pište, těšíme se na adrese:

redakce@zena-in.cz

   
18.01.2010 - Blog redakce - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. avatar
  [11] fialinka [*]

  Maje, ono to taky může totiž dopadnout tak - přesto, že se o nic nechceš hlásit, tak možná si majitel části domu nebo ti má sestra nebo máma něco podle rozhodnutí soudu platit... a pak se může stát, že kvůli dluhům třeba tvého manžela přijde exekutor do baráku, kde bydlí tvoje mamka....no, ale to spíš straším...

  superkarma: 0 18.01.2010, 23:09:22
 2. avatar
  [10] fialinka [*]

  Já si akorát myslím, že byste si o tom možná měly se sestrou na rovinu promluvit - ne, že bys měla něco řešit nebo se něčeho domáhat, když nechceš, ale z toho tvého článku vyplývá, že to máte nedořešené...takže to můžete vyřešit i právně ..

  superkarma: 0 18.01.2010, 23:07:36
 3. avatar
  [9] maje [*]

  delfi.na — #8 100% souhlasSml67. jenže si představ, že celý život šetříš, nic moc si nedopřeješ a teď  máš kus utratit za 14 dní v lázních, pak u moře, pár suvenýrků,..? pak výdaje za pohřeb - i na to lidi šetřeji. takže jim je těch peněz líto.a hlavně chtěji finančně pomoct dětem Sml80Sml80 chápu je

  superkarma: 0 18.01.2010, 15:09:13
 4. avatar
  [8] delfi.na [*]

  Je  hrozné co všechno může majetek nadrobit. Proto já furt říkám rodičům, když začnou o penězích a komu je dají, ať si je užijou, raděj ať si zaplatí lázně, zajedou si k moři, prostě ať neřeší nás děti, že si na sebe dovedem vydělat sami. No ne?

  1. na komentář reaguje maje — #9
  superkarma: 0 18.01.2010, 14:59:34
 5. avatar
  [7] ToraToraTora [*]

  maje — #3 Ne, věř mi, mám právě teď díky dědictví  okolo sebe tolik zlé krve, že mi emoce ani nedovolí o tom napsat, brečím i teď, když to píšu a bolí to víc, než cokoliv, co jsem zažila...a konec v nedohlednu. Nepřinese to nikomu nic dobrého. Věřím, že máme, co si zasloužíme a to ostatní nám nepatří, pokud si to vezmeme, zaplatíme.

  superkarma: 0 18.01.2010, 13:32:12
 6. avatar
  [6] rusalka2008 [*]

  Když zemřel můj milovaný dědeček, který by se pro rodinu rozdal, dosti nás překvapil jeho starší bratr... začal tvrdit, že měli vše s dědou napůl - čerpadlo u studny, velkou pilu, cirkulárku a další nářadí, ač jsme věděli, že to koupil děda, anebo to vyrobil s mým otcem... Bratranec měl chuť se jej zeptat, jestli náhodou neměli napůl i své manželky...  Nikdo se s ním ale nehádal, většinu věcí mu naše rodina nechala, aby byl klid, jen babička křivdou plakala. Jak může být jeden bratr tak štědrý a druhý tak lakomý?

  Děda např. pěstoval spoustu zeleniny, kterou dával celé naší rodině i svému bratrovi a ten ji pak prodával lidem, jak jsme se později doslechli... Jak se k takovému "strýci" chovat? Sml80

  superkarma: 1 18.01.2010, 12:55:17
 7. avatar
  [5] maje [*]

  OlgaMarie — #4 naše rodina by asi na buben nepřišla. dle mého ty peníze někde jsou. jenže: buď je radši dám dceři, až bude dospělá, nebo si splním sen. až dcera bude dospělá a samostatná, tak si koupím malý domeček. na ten si vezmu úvěr a na zařízení a opravu mi třeba ty peníze i budou stačit. Sml80 ale rozhodně nechci peníze, které naši celý život spořili a mamka stále spoří, použít na zamáznutí dluhu.

  superkarma: 0 18.01.2010, 12:06:51
 8. avatar
  [4] OlgaMarie [*]

  Koukám, že manžel vidí pouze to, že vy byste se zbavili dluhů, ale nechce vidět, že bys přivedla do dluhů své blízké.Sml80Než za tuhle cenu, to bych se chovala stejně jako ty.Sml79

  1. na komentář reaguje maje — #5
  superkarma: 0 18.01.2010, 11:38:08
 9. avatar
  [3] maje [*]

  ToraToraTora — #2 díky. no možná není, ale je hezké si myslet, že to tak jeSml30

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #7
  superkarma: 0 18.01.2010, 10:44:17
 10. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  Maje, máš pravdu, takové peníze ani nepřinesou štěstí. Rodina je lepší:)

  1. na komentář reaguje maje — #3
  superkarma: 0 18.01.2010, 10:34:16
 11. [1] Králíček4 [*]

  Bohužel sourozence si nikdo nevybírá,ale pro klid v rodině dokážeme uděláme spoustu.I když,kdyby to tak vždycky pomohlo.

  superkarma: 0 18.01.2010, 10:25:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme