Bulvár

Rádce pravého muže ví, jak pomoci příliš hodným mužům

Máte ho občas plné zuby, v sexu  to mezi vámi skřípe, a občas ten příkladně klidný a obětavý muž nepochopitelně vybuchne. Ale vy mu odpustíte, protože  jinak je „hrozně hodný“. A možná právě to je jeho největší chyba.

Kniha Rádce pravého muže amerického terapeuta a psychologického gurua  Roberta A. Glovera odkrývá fenomén tz. hodných hochů, navenek zodpovědných a citlivých,  v jádru zoufale nespokojených mužů. A těch je v dnešním světě silných žen, nejistých zaměstnání a dostupných hypoték  čím dál víc i u nás. Psychologický bestseller vydává v češtině nakladatelství Synergie. 
Po titulech Kruh mužů  Jana Bílého a Cesta pravého muže Davida Deidy tak vydavatelství rozšiřuje svoji úspěšnou řadu motivační literatury pro muže, kterou ocení i jejich zvídavé partnerky. V této řadě chystá nakladatelství i knihu The Hidden Spirituality of Men (Skrytá spiritualita mužů) od Matthewa Foxe.

Každý z nás zná nějakého hodného hocha.  Přítele, který umí naslouchat, takže má plno kamarádek, které se mu svěřují a považují ho za dobrou partii, ale žádná ho nepozve, když se chce opravdu pobavit. Manžela, který se zoufale snaží, aby jeho žena byla šťastná, jenže je to marné.  Milého a spolehlivého chlapíka, na kterého se každý rád obrátí o radu či pomoc, ale on má pocit, že žije život ostatních, a ne svůj vlastní…. Obětaví a takzvaně „hodní“  muži vědí, co se od nich čeká, a neradi říkají ne. V práci mohou být s takovým postojem i úspěšní, ale ve vztazích si vedou prachbídně. Vždy jsou připraveni vyhovět, ale zároveň se vyhýbají zodpovědnosti, takže nic nerozhodnou, ani nevyřeší. Zní vám to povědomě? Pak nejspíš víte, že uvnitř jsou nešťastní - rozpolcení, smutní a taky plní vzteku.

cess

Chytře napsaná kniha problém přesně diagnostikuje a zároveň nabízí první pomoc, kterou potřebují jak příliš hodní muži, tak jejich nespokojené manželky, matky a přítelkyně. Právě ženy totiž brzy vycítí, že jim vztah s jejich zdánlivě báječným protějškem uniká mezi prsty. Nechat si poradit stojí zato. Rozloučit se s falešným hodným hochem v sobě (a zároveň neprobudit hocha zlého) totiž vede u „postižených“ k lepšímu a pevnějšímu partnerství a také mnohem radostnějším slastem srdce i těla… Jak říká autor knihy, „Svoboda je přestat usilovat o uznání. Svoboda je být tím, kým skutečně jste.“

www.synergiepublishing.com

tisková zpráva

   
04.04.2014 - Knihy - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

  1. [1] Rikina [*]

    Tuhle knihu jsem měla včera v ruce, listovala, pročítala a nakonec odložila s pocitem "tohle mu nemůžu udělat". Sml80 Podle mého názoru je ta kniha v přímém rozporu s tím citovaným výrokem, celá je v podstatě návodem, jak nebýt tím, kým člověk je, ale někým jiným, dle představ autora. K čemuž vede dost trnitá cesta a mně se to prostě nelíbilo. Představa, že takovou knihu dám do ruky muži, na kterém mi záleží. Mně samotné by se to taky nelíbilo, kdyby tohle bylo v provedení pro ženy. Možná je to tím, že autor jistě vychází z amerických poměrů, a to se na střední Evropu nedá jen tak bezmyšlenkovitě naroubovat, nevím. Sml80 Je to můj osobní dojem. Třeba někdo zajásá, a nadšeně koupí tu knihu všem mužům v rodině, ale já jsem od ní dala ruce pryč.

    superkarma: 0 04.04.2014, 11:25:19

Profil uživatele




Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme