Mám ráda změny a různé „vylepšování“ v bytě, ale zároveň se jich trochu bojím. Jsem přesným příkladem kovářovy kobyly. Umím poradit jiným, ale ve svém bytě jsem bezradná.

Můj byt je totiž podkrovní, se spoustou šikmin, takže pokoje a hlavně obývák působí dost chaotickým dojmem. Už mě sice nudí bílé stěny a chtěla bych barvy, ale nemám na ně odvahu. Jedna barva prostor sjednocuje, zklidňuje a „obrušuje“ hrany.

Vždycky jsem ráda „šoupala“ nábytkem a hledala optimální využití prostoru, aby působil harmonicky, bylo v něm dostatek místa a měl logiku.

Když mi minulý týden měnili okna a balkonové dveře, seděla jsem na pohovce obalené folií a koukala na volný prostor. Měla jsem obrovskou chuť využít té příležitosti a něco změnit. V duchu jsem si kreslila nové uspořádání nábytku.

Komodu dám místo příborníku, stůl místo pohovky, pohovku proti dveřím. Jak jsem tak „šoupala“ tím nábytkem, došla jsem k závěru, že tady to prostě nejde. Jsem omezena šikmými stěnami a dispozicí. Nebo se na to jen vymlouvám a jsem neschopná na to přijít a něco změnit?

byt

Když se něco v bytě bourá, je to ideální příležitost ke změně

výměna

Výměna oken a balkonových dveří...

bourání

...byla coby dup

Ale co změnit co změnit v bytě, když současné postavení nábytku má svou logiku? No řekněte sami.  Ke kuchyňskému koutu přece patří stůl, nebudu k němu nosit jídlo přes půl pokoje a křížit dráhu od dveří k oknu. I umístění pohovky zády ke zdi a čelem k oknu má své opodstatnění. Nejen podle učení feng shuej. Mám se z ní snad dívat do zdi a ochudit se o výhled z okna?

V různých interiérových časopisech obdivuji umístění nábytku v prostoru. Líbí se mi to, ale u sebe si to nedokážu představit. Chybí mi dostatek místa. Ač má byt velkou podlahovou plochu, kvůli šikminám ji nemůžu plně využít. A to mě štve. Kdo bydlí v podkroví, jistě ví, o čem mluvím. Co já bych za to dala mít normální kolmé stěny.

  • Jak jste na tom s přestavbami a změnami v bytě vy, milé ženy-in?
  • Co jste poslední dobou ve svém bytě změnila? Na jaké změny se chystáte? Budou razantní, nebo spíš „kosmetické“ ?
  • Rády šoupete nábytkem, měníte barvy zdí, nebo alespoň textilií? Měníte byt podle ročního období?
  • Nacházíte pro svou vášeň pochopení i u ostatních členů rodiny?
  • Patříte k ženám, které občas popadne“rapl“a přešoupou nábytek během jednoho odpoledne? Bývá změna k lepšímu, nebo se s pokorou vracíte k zaběhnutému uspořádání?

Napište nám, pošlete foto své přestavby, pochlubte se se svými nápady na adrese: redakce@zena-in.cz

Na co se můžete těšit vy, milé ženy-in, za svůj příspěvek?

Na nejprodávanější humoristickou knihu roku 2011 v Británii (z nakladatelství Argo)

kniha

a luxusní hydratační krém ANEW od Avon

cena

Reklama